piątek, 1 marca, 2024

Tag: Sample Tag Page Title

24.02.1953 – komuniści mordują generała Augusta Fieldorfa „Nila”

24.02.1953 roku w więzieniu na Rakowieckiej został zamordowany generał August Emil Fieldorf "Nil". Urodził się on 20.03.1895 roku w rodzinie krakowskiego kolejarza. Był wnukiem pochodzącego z Moraw sierżanta armii austriackiej.
Elektrownia atomowa

Hallo! Czy za 600 mld zł z KPO i funduszy spójności wybudujemy CPK i...

Mamy to! Zadłużam Was na dodatkowe 600 mld złotych. Nie zdołają ich spłacić Wasze dzieci i wnuki. Przejemy je w Waszym imieniu! Głosujcie na nas! Zadłużymy Polskę jeszcze bardziej! - nie powiedział tak premier Donald Tusk wczoraj?
Białoruscy żołnierze atamana Łukasza Siemieniuka wraz z polskimi towarzyszami broni, 1919

Białoruska Armia Narodowa

23.02.1920 roku przedstawiciele Rzeczypospolitej Polskiej i Białoruskiej Republiki Ludowej podpisali w Rydze umowę - Białoruska Armia Narodowa pod wodzą St. Bułak-Bałachowicza miała walczyć ze wspólnym wrogiem, z Rosją Sowiecką.
Zboże

Wszystkiemu winna jest Ukraina, a rosyjskie fakty

Rosja eksportuje rocznie 35 mln ton pszenicy, a Ukraina 15 mln ton. To Rosja decyduje o światowych cenach, a nie Ukraina. Dlaczego zatem polscy rolnicy winią Ukraińców za swoje problemy? Odpowiedzialne są rosyjskie ośrodki wpływu.
inwestycje kolejowe 2020-2034

Czy CPK jest gorszy od wiatraków i czy już powinniśmy się bać?

CPK - nie, wiatraki - tak. A na wiatraki skąd pieniądze? Minister Domański wyznał niedawno, że jednym z celów rządu jest faktyczne przekształcenie oszczędności obywateli w skuteczne efektywne inwestycje. To ile trzymacie w banku?