Jacek Musiał

Poniżej progu konfliktu zbrojnego

Poza najgorszym z możliwych rozwiązań, czyli bezpośrednią konfrontacją militarną (w jaką ktoś próbuje uwikłać Zachód), istnieją też inne, niemilitarne, stare sprawdzone lub nowatorskie metody działań.

Panele fotowoltaiczne, czyli jak ogrzać klimat (na koszt Unii Europejskiej). Część IV

W poniższym, kolejnym artykule autorzy wyliczają, o ile bardziej, jakże modne obecnie panele fotowoltaiczne, powodują globalne ocieplenie w porównaniu do innych metod produkcji energii elektrycznej.

Panele fotowoltaiczne, czyli jak ogrzać klimat (na koszt Unii Europejskiej). Część III

Zrozumienie teorii globalnego ocieplenia od dwutlenku węgla wymaga znajomości praw fizyki i matematyki na poziomie gimnazjalnym, ale zrozumienie zaprzeczenia tej teorii może wymagać zdania matury rozszerzonej z tych przedmiotów.

Panele fotowoltaiczne, czyli jak ogrzać klimat (na koszt Unii Europejskiej). Część II

Autor wylicza, o ile bardziej, jakże modne obecnie panele fotowoltaiczne, powodują globalne ocieplenie w porównaniu do innych metod produkcji energii elektrycznej.

Panele fotowoltaiczne, czyli jak ogrzać klimat (na koszt Unii Europejskiej). Część I

Autor wyjaśnia fakty i obowiązujące w Unii Europejskiej przekłamania dotyczące globalnego ocieplenia oraz demaskuje intencje (niektórych) twórców teorii, według której globalne ocieplenie miałoby pochodzić od CO2.

Zanieczyszczenie atmosfery – niektóre aspekty Cz. II

Lobbyści gazu ziemnego zapewniają, że podczas spalania gazu ziemnego powstaje tylko nieszkodliwa para wodna i nieco dwutlenku węgla. Jakże mijają się z prawdą!

Zanieczyszczenie oceanów ważną przyczyną globalnego ocieplenia? Cz. III

Ocean – potężny rezerwuar wody, zajmujący 2/3 powierzchni kuli ziemskiej – jest wspaniałym buforem ciepła, który pochłania nadmiar ciepła pochodzący z najróżniejszych źródeł – ziemskich i pozaziemskich, a w razie kryzysu jest zdolny dużą ilość ciepła nam oddać.

Zanieczyszczenie atmosfery – niektóre aspekty. Cz. I

Każde zanieczyszczenie rzeki gdzieś w Indiach, Chinach, Bangladeszu odbije się czkawką i w krajach tzw. cywilizowanych, czy będzie to kąpiel w brudnym morzu na wakacjach, czy w postaci skonsumowanych ryb i owoców morza.

Zanieczyszczenie oceanów ważną przyczyną globalnego ocieplenia? Cz. II

Szacuje się, że na obszarze Morza Śródziemnego znajduje się aż 7% odpadów oceanicznego plastiku, podczas gdy samo Morze Śródziemne stanowi 0,7% powierzchni mórz i oceanów.

Zanieczyszczenie oceanów ważną przyczyną globalnego ocieplenia? Cz.I

W powszechnym mniemaniu to puszcza amazońska jest płucami świata. Okazuje się jednak, że najważniejszą fabryką, przetwarzającą dwutlenek węgla w tlen, są oceany.