Jacek Musiał

Energetyka jądrowa

Czy niektóre wcześniejsze rządy prowadziły politykę dywersyjną demontażu polskiego przemysłu i energetyki? Czyż nie można było odnieść wrażenia, że działały pod dyktando lobbystów z Rosji?

Czy wiatraki energetyczne mogą zmienić klimat

Największe niebezpieczeństwo, do jakiego może doprowadzić masowe instalowanie wiatraków, wiąże się z zaburzeniem cyrkulacji atmosfery i tym razem niepohamowane już globalne ocieplenie.

Alkoholizm europejski to wyraz dekadencji i droga do mnożenia złych decyzji polityków (nawiązanie do kłamstwa ekologicznego CO2), (cz. III)

W obliczu pogłębiającego się alkoholizmu europejskiego politycy i instytucje Unii Europejskiej przez ćwierć wieku, niczym inkwizycja, zajmowali się tematami zastępczymi, takimi, jak forsowanie fałszywej poprawności politycznej, moralnej i naukowej.

Alkoholizm europejski to wyraz dekadencji i droga do mnożenia złych decyzji polityków (nawiązanie do kłamstwa ekologicznego CO2), (cz. II)

Współczesne podatki od alkoholu i podatki od dwutlenku węgla opierają się na kłamstwach. To podstępna manipulacja - taka gra na sumieniu. Alkohol jest zły – więc usprawiedliwieniem jest podatek. CO2 jest (rzekomo) zły – więc usprawiedliwieniem miały być podatki.

Alkoholizm europejski to wyraz dekadencji i droga do mnożenia złych decyzji polityków (nawiązanie do kłamstwa ekologicznego CO2), (cz. I)

Alkoholizm tolerowany na najniższym - samorządowo-administracyjnym szczeblu to wyraz patologicznej demokracji. Na najwyższych stanowiskach urzędów państwowych i ponadpaństwowych wydaje się mieć związek z promowaniem jego podstępnych lobbystów.

Globalne ocieplenie – kto i dlaczego kłamie

Skutkiem rozpowszechniania kłamstwa dotyczącego przyczyn globalnego ocieplenia staje się deindustrializacja dużej grupy państw, rozbrojenie wobec otaczającego zagrożenia, uzależnienie od mocarstwa.

Poniżej progu konfliktu zbrojnego

Poza najgorszym z możliwych rozwiązań, czyli bezpośrednią konfrontacją militarną (w jaką ktoś próbuje uwikłać Zachód), istnieją też inne, niemilitarne, stare sprawdzone lub nowatorskie metody działań.

Panele fotowoltaiczne, czyli jak ogrzać klimat (na koszt Unii Europejskiej). Część IV

W poniższym, kolejnym artykule autorzy wyliczają, o ile bardziej, jakże modne obecnie panele fotowoltaiczne, powodują globalne ocieplenie w porównaniu do innych metod produkcji energii elektrycznej.

Panele fotowoltaiczne, czyli jak ogrzać klimat (na koszt Unii Europejskiej). Część III

Zrozumienie teorii globalnego ocieplenia od dwutlenku węgla wymaga znajomości praw fizyki i matematyki na poziomie gimnazjalnym, ale zrozumienie zaprzeczenia tej teorii może wymagać zdania matury rozszerzonej z tych przedmiotów.

Panele fotowoltaiczne, czyli jak ogrzać klimat (na koszt Unii Europejskiej). Część II

Autor wylicza, o ile bardziej, jakże modne obecnie panele fotowoltaiczne, powodują globalne ocieplenie w porównaniu do innych metod produkcji energii elektrycznej.