More

  MTC

  Czy CPK jest gorszy od wiatraków i czy już powinniśmy się bać?

  CPK - nie, wiatraki - tak. A na wiatraki skąd pieniądze? Minister Domański wyznał niedawno, że jednym z celów rządu jest faktyczne przekształcenie oszczędności obywateli w skuteczne efektywne inwestycje. To ile trzymacie w banku?

  Czy Polska może wywalczyć niepodległość gospodarczą?

  W ubiegłym tygodniu miały miejsce protesty rolników. Najbardziej zastanawia mnie w tym wszystkim postawa polskich polityków. Zarówno rząd, jak i opozycja, uznają rolnicze protesty za słuszne i je popierają! Rozumiecie coś z tego?

  Czy droższe mieszkania są dobre dla Polaków?

  Kto wygra w wojnie o polski rynek mieszkaniowy - deweloperzy czy młodzi Polacy? Niedługo się przekonamy. Na razie stronnictwo deweloperów nie składa broni i wykazuje, że droższe mieszkania są korzystniejsze dla Polaków niż tańsze.

  Roczna dziura budżetowa to już 186 mld zł i ciągle rośnie

  Wg danych Eurostat deficyt fiskalny w Polsce wyniósł po 3 kwartałach 2023 roku 5,5% PKB w ujęciu rocznym. Zdecydowanie gorzej niż średnia w UE (2,8%). 8 państw UE ma nawet nadwyżkę budżetową. Coś jest nie tak z naszym państwem.

  Polscy rolnicy – kolejne ofiary zielonej rewolucji

  S. Krajewski i M. Kołodziejczak, całym sercem popierają protesty wymierzone w politykę prowadzoną przez rząd, który ... tworzą, żeby nie narażać się rolnikom. Wiedzą też, że nic od nich nie zależy, bo decyzje podejmuje Bruksela.

  Kto zapłaci za szalone wizje naszych polityków?

  Wiceminister Klimatu Urszula Zielińska zaapelowała o redukcję emisji gazów cieplarnianych o 90% do 2040 r. To propozycja o wiele bardziej szalona niż obecne plany UE - zakładają redukcję (tylko) o 55%. Kto zapłaci za jej pomysły?

  Program „Mieszkanie na start” czy „deweloper++”

  Bezpieczny kredyt 2% rządu PiS doprowadził do skokowego wzrostu cen mieszkań; w interesie banków i deweloperów. Powinien się nazywać deweloper+. Wygląda na to, że program rządu Tuska: mieszkanie na start przyjmie nazwę deweloper++

  Przez 8 lat rząd PiS wygasił polskie górnictwo i podwoił produkcję z OZE!

  Ekspert energetyczny Jakub Wiech zarzucił PiS, że w trakcie 8 lat rządów blokował rozwój OZE. O nie! - krzyknęła posłanka PiS Anna Zalewska. W tym sporze, o dziwo, to posłanka ma rację. Rząd PiS w pełni realizował europejskie cele

  Czy wiatraki i euro są koniecznością i tyle?

  Nowy rząd zaczął z przytupem, zanim zdążył powstać - od wiatraków 300 m. od domów! Teraz, od 1. dnia nowego roku rozpoczyna kampanię medialną o zaletach przyjęcia euro. Czy prezes Glapiński już powinien się bać, a my razem z nim?

  Zwiększmy pomoc dla Ukrainy!

  Wojskowy obiekt nad PL przypomniał nam, że wojna jest blisko. Zatem powinniśmy zwiększyć pomoc dla UA. Propaganda (pro)RUS wylicza, że daliśmy za dużo. Fakty są inne. USA dały 44 mld, GER - 17 i GB - 7, a PL - 3. Sprzęt - to samo!