Strona głównaGospodarka

Gospodarka

Jeszcze raz o podatkach

W sferze ustanawiania i poboru podatków oczekiwana jest uczciwość. Nie można płacić podatków od kłamstwa, bo to jest oszustwo. Takim oszustwem jest spekulacyjny podatek od CO2.

Czy premier Mateusz Morawiecki poparł, czy nie poparł Fit for 55? – fakty

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej oświadczył, że twierdzenie jakoby „Polska poparła pakiet Fit for 55, jest elementem dezinformacji oraz manipulacji”. To nieprawda. Nadal tak twierdzę i podaję fakty

Czy już możemy otwierać szampana?

Po tym jak PE zgodził się na przepisy ograniczające produkcję metanu, w mediach rządowych oraz wśród polityków PiS zapanowała euforia. Mamy to!, kolejny sukces Polski. Tymczasem, chwilowo, udało się uratować 200 tys. miejsc pracy.

Euro jest wprowadzane do Polski kuchennymi drzwiami

Sfinansowanie transformacji energetycznej w Polsce przekracza obecne możliwości naszego kraju. Będzie ona wymagała wzrostu zadłużenia w walutach obcych, co oznacza wprowadzenie euro do Polski tylnymi drzwiami. To już się dzieje.

XV Europejski Kongres Gospodarczy 

Unia Europejska stała się zakładnikiem własnej chciwości. Zgodziła się  na akceptację  kłamstwa ekologicznego CO2 dającego doraźnie rządom wpływy z podatków ze świadectw emisyjnych CO2.

Polski dług publiczny wymyka się spod kontroli

Pogarsza się stan finansów publicznych, wbrew kolejnym zapewnieniom Premiera. Ostatnio również KE ostrzega o ryzyku utraty kontroli przez rząd nad polskim zadłużeniem. Realizowany jest cichy plan wrogiego przejęcia nasze... c.d.n.

Komu szkodzi metan z polskich kopalni?

Rząd powinien się przeciwstawiać nękaniu Polski pod absurdalnymi pretekstami przez instytucje unijne, przy, co wstyd przyznać, wsparciu grupki polskich, choć de facto - antypolskich posłów.

Czy ograniczenie wwozu ziarna ukraińskiego do Polski ma sens? 

Do 1 lipca 2022 spoza Unii Europejskiej (głównie z Ukrainy) wjechało do Polski 1,75 mln ton kukurydzy i pszenicy. W 2022 r. w Polsce wyprodukowano 35,3 mln ton zboża. Importowane ziarno to zatem niecałe 6% ogółu polskiej produkcji

Kto zapłaci za transformację energetyczną w Polsce?

W ubiegłym tygodniu Minister Klimatu Anna Moskwa z radością oznajmiła, że rząd – zgodnie z wytycznymi UE – chce drastycznie zwiększyć udział OZE w mixie produkcji energii elektrycznej w Polsce. Będzie to nas kosztować 1,2 bln zł!

Prawo i Sprawiedliwość ostro krytykuje … własne decyzje

Miały być łatwe pieniądze, a dostaliśmy kamienie milowe, zakaz sprzedaży samochodów spalinowych po 2035. Za zgodą PiS i Sejmu w 2021. Teraz PMM i marszałek Witek wystąpili z ostrą krytyką ... własnych decyzji. Jak to jest możliwe?

Zawartość Premium

Popularne