Jan A. Kowalski

Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Oddajcie nam nasze pieniądze i władzę (1)

Po przejęciu Polski Niemcy nie będą potrzebować 1,5 miliona polskich urzędników/polityków. Wystarczy im 500 tys. O niepotrzebny 1 mln nie martwię się. Wyemigrują, zaczną uczciwą pracę, albo zasilą szeregi anty-unijnej partyzantki.

Była dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

Nic o nas bez nas! - zawołała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując wczorajszą decyzję PE. Tymczasem przez długie 8 lat rząd PiS głosował za wspólnymi: podatkami, wspólnym długiem - za jednym państwem. Czy to schizofrenia?

Dekalog polskich spraw. Przykazanie 1. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców

Dla utrzymania władzy premier Morawiecki obiecuje wszystko każdemu, nawet mnie i to w 1.pkt. Nie chcę dobrowolnego ZUS. Chcę tylko likwidacji obowiązkowego ZUS zanim osiągnę dochód(!) i obniżenia składek z 48% do 16% - jak w II RP

Musimy utracić niepodległość, żeby zmądrzeć?

Polscy przedsiębiorcy i społeczni w zaborze pruskim wygrali rywalizację z Niemcami, ponieważ korzystali z tych samych "niemieckich" praw. Czy teraz, żeby uzyskać te same możliwości konkurowania, znowu musimy utracić niepodległość?

W obronie niezależnych dziennikarzy sowicie opłacanych przez odchodzący rząd

Jak ja napiszę dobrze o rządzie i dostanę za to pieniądze, to dobrze. Jak zmieni się rząd i mnie wyrzucą za to, co ja pisałem, zanim zacznę pisać o nowym rządzie dobrze, to źle. Mam na imię Kali, po dziadku. Jestem dziennikarzem.

Wszystkich Świętych Obcowanie

1 listopada przypomina nam trzy prawdy. 1. Że święci nadal żyją, chociaż fizycznie nie ma ich już wśród nas. 2. Istnieje życie inne od tu i teraz. 3. A skoro tak, to istnieje dawca życia na tyle mocny, że pozwala umarłym żyć dalej.

Czas na Polskę Andrzeja Dudy, Marcina Mastalerka … i moją.

Jeden czyn znaczy więcej niż 1000 słów. Ten czyn to powołanie Marcina Mastalerka na szefa kancelarii przez prezydenta Dudę. MM powiedział wystarczająco dużo: Jarosław Kaczyński powinien odejść na emeryturę! Im szybciej tym lepiej.

Czas na Polskę Mentzena … i moją. Dwie porażki i klęska (12)

Własne przekonanie, że PiS będzie rządził do końca świata, przygotowało grunt pod obecną przegraną. Skromność I kadencji ustąpiła miejsca mniemaniu o własnej nieomylności II. Natomiast liderom Konfederacji uderzyło do głowy piwo.

Czas na Polskę Mentzena … i moją – Burza przed ciszą wyborczą (11)

Ujawnione tuż przed ciszą wyborczą taśmy z Banasiem, to nie jest atak na niego lub NIK. To atak na Konfederację. Na pozbawienie jej głosów patriotów, którzy mają dość PiS i jego eurosocjalizmu, schowanego za sutanną ojca Rydzyka.

Czas na Polskę Mentzena … i moją – Potrójna zależność finansowa to zagrożenie dla polskiej wolności i niepodległości (10)

Nie będą Niemcy nami rządzić! Tusk do Berlina! – wiele podobnych wrzasków, słyszymy w trakcie obecnej kampanii. Zatem dlaczego tak się płaszczymy, chociaż Niemcy nie mają armii jak w 1939? Bo oni mają pieniądze, a my ich nie mamy.