ABC

Polska dziś – pomiędzy tęczowym a rosyjskim reżimem

Nasz rząd (Prawa i S.) pomagając Ukrainie roi o wielkości na miarę I Rzeczpospolitej. Nie mając sprawnie zarządzanego i samodzielnego gospodarczo państwa. Jeżeli nie wyzwolimy się z zależności od Niemiec(UE), możemy tylko przegrać

Zatrzymać rosyjski terroryzm

Rosja musi wycofać swoje wojska z Ukrainy i wszystkich okupowanych przez nią obszarów. Wszelkie połowiczne rozwiązania wzmocnią Rosję i zachęcą do kolejnych wojen, jak to miało miejsce w przeszłości.

Mariia Demydiuk, Nie dajmy się rozgrywać polittechnologom z Kremla.

Nasza historia jest ważna, ale zostawmy ją historykom i nie dajmy się rozgrywać polittechnologom z Kremla, którzy nauczyli się używać historii, by wzniecać niesnaski i nieufność między narodami.

Dzisiejsze konsekwencje upadku I Rzeczpospolitej

Rzeczpospolita upadła pod koniec XVIII wieku, ale groźne konsekwencje tego upadku ponosimy do dziś, a wykraczają one daleko poza Europę i nawet zagrażają istnieniu gatunku ludzkiego.

Kto zajmie miejsce Węgier w polskiej polityce?

Prezentujemy ciekawą analizę profesora Grzegorza Górskiego dotyczącą Węgier. Chociaż nie we wszystkim się zgadzamy, warto się z nią zapoznać.

Wywiad z chorwackim historykiem Leo Maricem

O ile nie ma dobrych powodów, aby porzucić jakąś tradycję, rozsądnie jest się jej trzymać, skoro dowiodła swojej wartości.

Prawdziwy cel Putina widać jak na dłoni. A nasz?

Celem nie jest zdobycie Kijowa. Prawdziwą wojnę toczą Rosjanie w Donbasie i na wybrzeżu Morza Czarnego. Gdy dokończą podbój Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej, i zdobędą Mariupol, Putin zaoferuje Braciom-Ukraińcom pokój.

Pomóżmy Białorusinom, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed wojną do Polski!

Publikujemy apel Centrum Białoruskiej Solidarności o wsparcie obywateli Białorusi zamieszkujących Ukrainę. Uciekli oni na Ukrainę przed represjami reżimu Łukaszenki. Teraz, uciekając z Ukrainy do Polski znaleźli się w luce prawnej

Zianon Pazniak, Można szybko skończyć z rosyjską okupacją Białorusi i reżimem Łukaszenki

Okupanci rosyjscy rządzą się na Białorusi jak u siebie. Rabują ludność, wykorzystują naszą infrastrukturę do agresji przeciwko Ukrainie. Ponad 50 000 Białorusinów było aresztowanych. Ponad 1000 nadal przebywa w areszcie.

Marcowe rocznice. Idea Jagiellońska.  

W XIV wieku po raz pierwszy Polacy zrozumieli, że w tym najgorszym możliwym położeniu geopolitycznym - pomiędzy Niemcami a Rosją – są jeszcze inne narody skazane na to nieszczęście. I tylko ich trwała współpraca może je uchronić.

Zawartość Premium

Popularne