Opinie

Innowacje dla polskiej armii

Problemem jest niedostateczna innowacyjność polskiego przemysłu zbrojeniowego, w dużej mierze państwowego. Wada strukturalna. Innowacji nie da się zaplanować, nie można jej rozkazać, nie da się określić w czyjej głowie ma powstać.

Zawracanie kijkiem Wisły

Na krajowym podwórku powrót do totalitaryzmu zapewnić może jedynie ekipa Tuska, który w kłamstwie się pluska od zawsze. Robi to permanentnie i koscekwentnie, więc cenią go za to na czerwonym Wschodzie, jak i na lewackim Zachodzie.

Strzelnica w każdej gminie

MON powinien stworzyć sieć afiliowanych strzelnic. Powinny być dostępne w każdej gminie. Wokół strzelnic kształtowałyby się aktywne środowiska patriotyczne. Wybrane organizacje pro-obronne prowadziłyby bezpłatne szkolenia wojskowe

Kazimierz Grabowski, Mój Katyń

Las katyński jest cichy, jakby zwierzęta bały się odezwać, nie chcąc niepokoić pomordowanych. Nie chcąc przeszkadzać w modlitwie za ich dusze. Najpierw pomodliłem się za mojego pradziadka, zabitego strzałem w potylicę.

Kukułcze gniazdo

Wraz z wiosną czas się obudzić i przejrzeć na oczy, przestać przyjmować „unijne dyrektywy” za dobrą monetę. To kukułcze pisklę wyrzuca nasze pisklęta z naszego gniazda. Nie kwitujmy tych zachowań tylko uśmiechem politowania.

Andrzej Kumor, Idziemy na zwarcie rządzeni przez idiotów

USA, jak i Kanada zajmują się narzucaniem ideologicznego gorsetu coraz większej liczbie instytucji i działów gospodarki, wojska nie wykluczając. Jak w systemie sowieckim, gdzie drogę awansu wyznaczał stosunek do Partii i ustroju.

Wielkie kłamstwo i pic… a za picem? Nic!

Polak-Republikanin-Optymista - tak podpisuje się autor tego tekstu. Pisze: Grożą nam braki towarów, żywności, zimno w domach, brak paliwa i wolności. Życie może stać się gorsze niż w systemie stalinizmu, po prostu nieznośne (red.)

Grabienie grantów

Czy 2+2 to tyle samo, co 2×2, czyli 4? Matematyk odpowie twierdząco, humanista będzie zastanawiał się nad punktem widzenia problemu, prawnik zapyta: „a ile chcesz, żeby było”? Która odpowiedź jest dla nas najkorzystniejsza?

Wzrost o 700% – hiperinflacja regulacji prawnych

Przedsiębiorca lub obywatel, który chciałby na bieżąco śledzić wszystkie zmiany w prawie, w 2022 r. musiałby każdego dnia na samo czytanie aktów prawnych poświęcić 2 godziny i 10 minut (2 minuty na 1 s.) - jak żyć Panie Premierze?

Przykrywka?

Atak na św. Jana Pawła II wygląda zbyt absurdalnie, żeby uznać to za czystą głupotę. Ludzie chorzy z nienawiści są tu raczej narzędziem, niż rzeczywistymi sprawcami awantury.

Zawartość Premium

Popularne