Opinie

Stanisław Florian, Czy mamy się gdzie schronić w razie wojny?

Okazuje się, że stare rozporządzenia wygasły. Od 2004 roku brakuje przepisów ogólnopaństwowych regulujących gospodarowanie schronami. Współczując Ukraińcom, na których spadają rosyjskie bomby, pomyślmy - a gdzie my się schowamy?

Ofiary oszustw

A jak to będzie z nami, wykształconymi z dużych miast?

Marek Czachor, Barwne oblicza Hiszpanii

Polska jest najpiękniejsza na świecie. Jednak, żeby to docenić warto wybrać się poza jej granice. Zaprzyjaźniony z naszym portalem Marek Czachor wszystkich namawia do odwiedzenia Hiszpanii i zadawania pytań - póki jeszcze możemy.

Andrzej Kumor, Bo jutro mogą nam zagipsować usta

Zamiast zwalczać rosyjską propagandę prawdą, zwalczamy ją cenzurą i kłamstwem własnej propagandy. Zamiast pokazać prawdę o pandemii, odwołujemy się do inżynierii społecznej. Jeżeli nie zrobimy nic, to w jakim świecie się obudzimy?

Małgorzata Todd, Gwóźdź w zupie

Produkcja filmu bardzo potaniała. Nie trzeba być milionerem, żeby film wyprodukować, a dzisiejszym producentom-milionerom na forsie nie zależy. Zależy im na indoktrynacji. Dlatego nie sposób już oglądać żadnych seriali

Małgorzata Todd, Zagłodzić i zarobić 

Polacy brużdżą Unii Europejskiej, domagając się sankcji przeciwko zbrodniarzowi, z którym Niemcy i Francja mają przecież znakomite układy handlowe. Upragnione przez Unię „zagłodzenie Polski” staje się coraz bardziej realne.

Jako wyraz nieobojętności na książkę: Mariana Turskiego – XI Nie bądź obojętny

Żadne „XI przykazanie” nie jest potrzebne, tym bardziej, gdy jest stosowane niezgodnie z Dekalogiem! Propagujący potrzebę swoiście rozumianego „:XI przykazania” chyba czynią to bez głębszej refleksji.

Unieważnianie dewizy „Bóg, Honor, Ojczyzna” w ramach realizacji oderwanego od wartości „XI przykazania” – „Nie bądź obojętny!”

Spopularyzowane przez Mariana Turskiego XI przykazanie wykorzystywane jest do unieważniania Dekalogu i promocji przesłania „nie bądź obojętny” wykorzystywanego do niszczenia świata wartości cywilizacji chrześcijańskiej.

Małgorzata Todd, Przełomy

Europa Środkowa zasługuje na lepszy los, niż bycie rusko-pruską kolonią. Stwórzmy Rzeczpospolitą Wielu Narodów! Po ostatecznym rozgromieniu Imperium Zła, będzie to możliwe. Zdążymy do roku 2028?

Jerzy Targalski, Kto chce Putina

Uleganie naciskom wynika ze słabości państwa, jego powiązań gospodarczych i sojuszniczych, szukania przez znaczą część obywateli poparcia przeciwko własnemu rządowi we wrogich państwach, degeneracji własnej klasy politycznej.

Zawartość Premium

Popularne