Opinie

Widziane na Ukrainie. Wasyl – chłopak z Ługańska (10)

Usłyszał spazmatyczny płacz dziewczyny i rechot żołdaków. Byli w mieszaniu na piętrze. Wszedł. Dwa strzały, dwa trupy. Tego co był na niej walnął kolbą w łeb. Związał i zakneblował. Potem w imieniu państwa ukraińskiego wydał wyrok

„Przemoc polityczna” Brukseli? Mec. Kwaśniewski ocenia reformę UE

Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, był gościem Pawła Chmielewskiego w programie "Ordo Iuris. W imię zasad". Prawnik oceniła plany federalizacji Unii Europejskiej oraz ich opłakane skutki dla Polski.

Cegła

Co pięć minut włącza się ta sama reklama. Gdybym nawet lubiła jedzenie przez tę reklamę zachwalane, to obrzydzono by mi je dokładnie.

50 milionów ludzi to niewolnicy!

700 tysięcy dzieci porwali Rosjanie na Ukrainie. Dzieci w Azji są zmuszane do niewolniczej pracy lub sprzedawane. Obejrzyjcie "Dźwięk Wolności" Jima Caviezela, film trafił do kin po paru latach walki.

Wolność słowa dla wybranych

Przypadek Rebel Tv, Sary Jama i Bena Shapiro

Wywiad z Markiem Zemanem – czeskim politykiem zaangażowanym w protest przeciwko obecnym władzom

Protesty na placu Wacława nie były [...] przeciw wojnie i kosztom wojny. 90% występujących było przeciwnych polityce rządu. Ludzie, którzy byli na placu Wacława, nie wierzą, że strategia czeskiego rządu jest dobra - mówi M. Zeman.

Wywiad z Janą Markową – czeską aktywistką społeczną

Powiedzieli, że jesteśmy agentami Putina, bo buntujemy się przeciwko dawaniu Ukrainie pieniędzy. To moje pieniądze i chcę wiedzieć co się z nimi dzieje - mówi Jana Markowa, protestująca w Pradze przeciwko polityce rządu czeskiego.

Kulisy oszustwa

Dawniej wystarczył długopis, żeby głosy oddane na PiS unieważniać. Teraz wymagało to większej pomysłowości, ale udało się.

Widziane na Ukrainie. Życie w Moskwie nie jest tanie (8)

Natasza pochodzi z Połtawy. Od dziecka miała być piosenkarką. Dziadkowie mówili po ukraińsku. Rodzice tylko po rosyjsku. Ojciec, dyrektor szkoły, matka inżynier. Ukraina to dla nich kraj upadły. Moskwa to przyszłość dla ich córki.

Czy Unia Europejska jest solidarna?

Na szczycie w Granadzie państwa UE nie osiągnęły porozumienia w sprawie rozszerzenia UE, m.in. o Ukrainę. Niemcy i Francja zgodę uzależniają od ograniczenia zasady jednomyślności. Oznaczałoby to utratę suwerenności przez Polskę.

Widziane na Ukrainie. Po co komu róże? (7)

Poszli razem. Potem … godzina policyjna. Uścisnęli sobie ręce, wymienili uśmiechy i spojrzenia. Gdy wracał do jednostki już wiedział. Jego miłość ma na imię Dasza.

Handel ludźmi

Putinowi, któremu roi się panowanie na obszarze od Kamczatki po Lizbonę, nachodźcy są bardzo przydatni.

Political fiction

Szybkość zmian twarzy Donalda Tuska od światłego i wolnego od uprzedzeń Europejczyka do zamkniętego nacjonalisty i ksenofoba powoduje, że nie można przewidzieć działań jego rządu.

Widziane na Ukrainie. Masza – jego miłość (6)

Masza i Sasza. Poznali się i zakochali. Od pierwszego wejrzenia. Potem zaczęła się wojna. Sasza poszedł walczyć. Masza obiecała mu miłość i wierność. Do śmierci. Żołd rozdzielał na pół i wysyłał. Matce i Maszy. Po co mu na froncie

Andrzej Kumor, „Zielona granica” niczym komiks „Maus”

Nie chodźcie do kina na ostatni film Holland - myślimy to samo, co nasi strażnicy graniczni. Ale jeżeli chcecie coś o nim wiedzieć, to polecam recenzję redaktora kanadyjskiego Gońca, Andrzeja Kumora, który obejrzał go z obowiązku.