back to top
niedziela, 26 maja, 2024

Sample Category Title

Plane, Aircraft, Airbase

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – projekt przedsiębiorcy

Dla sukcesu CPK potrzeba kilkuset metrów wylanego betonu, hangaru, i obniżki VAT z 23% do 19%. Taki VAT płacą teraz polscy przedsiębiorcy, odprawiając swoje towary w DE i zasilając Niemcy miliardami euro.
Kuchnia

Marże deweloperów nie są jeszcze tak wysokie jak handlarzy bronią!

Marże nie są tak wysokie jak handlarzy bronią i narkotykami, a branża nie potrzebuje rządowego wsparcia - twierdzi czołowy deweloper J. Szanajca. Dlaczego zatem kolejny rząd tak chce pomagać?
Donald Tusk

Rząd Donalda Tuska szybko wdraża zielony ład

Pomimo protestów, rząd nie zamierza wycofywać się z wdrażania zielonego ładu. Budżet znajduje się w złym stanie. Nie ma pieniędzy na CPK. Nie ma na atom. Znajdą się na zielony ład.
Jan III Sobieski z Orderem Świętego Ducha

Jan III Sobieski zostaje królem Rzeczypospolitej

Na tron wstępował opromieniony chwałą wodza, który skutecznie gromił liczniejszego i silniejszego przeciwnika. Jako dowódca wojskowy wykazywał się wielkim talentem, umiejętnością przewidywania i przekuwania porażki w zwycięstwo.
80. rocznica deportacji Tatarów Krymskich

80. rocznica deportacji Tatarów Krymskich

Mija 80. rocznica deportacji Tatarów Krymskich z ojczyzny. 18 maja 1944 r. zaczęto ich ładować do bydlęcych wagonów, by rozwieźć po różnych republikach azjatyckich. W trakcie tej akcji śmierć poniosła połowa narodu.
Rafał Ganowski

Spotkanie z Rafałem Ganowskim, autorem książki „Gotówka to wolność”. 

5. maja 2024 w Warszawie odbyło się spotkanie z autorem książki "Gotówka to wolność" - p. Rafałem Ganowskim. Wieczór autorski organizowała Konfederacja Korony Polskiej.
Uczestnicy strajku dzieci wrzesińskich, u góry pośrodku Bronisława Śmidowicz

Strajk dzieci we Wrześni 1901

Po strajku szkolnym we Wrześni 1901 roku powstała Rota i wiersz dzieci wrześnieńskich: My z Tobą Boże rozmawiać chcemy, lecz «Vater unser» nie rozumiemy, i nikt nie zmusi nas Ciebie tak zwać, boś Ty nie Vater, lecz Ojciec nasz.
Solidarność animacja IPN

Czy możemy powtórzyć fenomen polskiej Solidarności 80/81?

Solidarność jest potrzebna PiS tak samo, jak Solidarność(88) komunistom. Jako podkładka do sprawowania władzy. Nie rozumiał tego kiedyś Marian Krzaklewski (AWS). Czy rozumie to teraz przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda?