Duże wzmocnienie Ukrainy i Polski – po szczycie NATO

Data

Strona głównaPolitykaDuże wzmocnienie Ukrainy i Polski – po szczycie NATO

Polecamy w dziale

Paweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

Paweł Kukiz został specjalnie wyciągnięty przez PiS przed wyborami. Ma pokazać, że wyborcy wolnościowi nie muszą głosować na Konfederację, skoro ich postulaty spełni PiS. A po wyborach? Zbigniew Ziobro, lider SP, się nie zgodzi :)

400 000 migrantów rocznie z Azji i Afryki – Tusk do dymisji?!

Patriotyczny polski rząd jest niewinny. Winny jest Donald Tusk, który perfidnie i kłamliwie wykorzystuje ten niedoszły fakt do walki z naszym patriotycznym rządem. Proponuję go za to zdymisjonować kolejnym rządowym rozporządzeniem

Wpływy rosyjskie we Włoszech przed i po inwazji na Ukrainę (2)

Rosyjska inwazja na Ukrainę w roku 2022 oraz szerokie społeczne i instytucjonalne poparcie, które w jej następstwie uzyskała Ukraina, zmusiły większość włoskich partii do rewizji swojego wcześniejszego, prorosyjskiego stanowiska.
Ukraina dostała w Wilnie tyle, ile mogła dostać bez wywoływania IIIWŚ. Najwięcej zyskała Polska, państwa bałtyckie i wschodniej Europy, stale zagrożone odbudową Imperium Rosyjskiego - gwarancję natychmiastowego użycia wojsk NATO.

Ukraina dostała tyle, ile mogła dostać bez wywoływania III Wojny Światowej – gwarancję stałej pomocy wojskowej od największych gospodarek świata z G7. Konsekwencją jej natychmiastowego przyjęcia do NATO byłoby przecież wkroczenie wojsk Sojuszu na terytorium Ukrainy i wejście w stan wojny z Rosją. Dlatego jej formalne przyjęcie będzie możliwe dopiero po zakończeniu tej wojny. Po wyparciu wojsk rosyjskich z granic Ukrainy lub ich opuszczeniu przez osłabioną Rosję.

Szczyt NATO w Wilnie

Najwięcej zyskała Polska, państwa bałtyckie i pozostałe państwa wschodniej Europy, dotychczas stale zagrożone odbudową Imperium Rosyjskiego. I jeszcze 30 lat temu będące jego częścią (Związek Sowiecki). Stała obecność wojsk NATO i ich gotowość do natychmiastowego działania w przypadku rosyjskiej agresji, to ogromne wzmocnienie bezpieczeństwa naszego regionu. 

Maksymaliści zawsze chcą więcej. Zostawmy ich samych z ich frustracją. Cieszmy się z tego, co udało się osiągnąć na ostatnim szczycie NATO w Wilnie, bo nigdy nie mieliśmy aż tak dużo.

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora