6. Polscy przedsiębiorcy są najważniejsi

Data

Polecamy

1. Komu ma służyć

Nowa konstytucja musi projektować państwo w jakim chcemy żyć. Zdolne do obrony przed zagrożeniem zewnętrznym, z rozwiniętą gospodarką i efektywnym zarządzaniem. Państwo najpełniej eksponujące interes narodu i wolność obywateli.

2. Wolność i Odpowiedzialność

Wolność i Odpowiedzialność – tak musi się nazywać jej duch. A to wyklucza biurokrację z roli czynnika organizującego zarządzanie państwem. To zaborcy wprowadzili w Polsce biurokrację, żeby podporządkować i wykorzystać nasz naród.

3. Preambuła i chrześcijańskie wartości

Preambuła aktualnej konstytucji: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Nie ma wartości wspólnych wszystkim ludziom na świecie. Uniwersalnych, a nawet uniwersalistycznych. Jedyne, na co możemy się powołać, to wartości chrześcijańskie.
Wolność gospodarowania to oprócz wolności słowa najważniejsza składowa naszej indywidualnej wolności. Polscy przedsiębiorcy nie mogą być we własnym państwie traktowani gorzej niż obywatele i firmy obcych państw.

Wolność gospodarowania to, oprócz wolności słowa i wyznania, najważniejsza składowa naszej indywidualnej wolności. Polscy przedsiębiorcy, którzy stanowią największy kapitał naszego państwa i narodu, nie mogą być dyskryminowani we własnym państwie. I traktowani gorzej niż inni obywatele i firmy zagraniczne. Nasza konstytucja musi to uwzględniać.

Potęga I Rzeczypospolitej była miejscem azylu dla imigrantów napływających w jej granice. W trzecim, a nierzadko w drugim pokoleniu, stawali się Polakami z wyboru. Nic dziwnego, nowa ojczyzna dawała im to wszystko, czego nie mieli wcześniej. Dawała im wolność słowa, wyznania i gospodarowania.

Gdy przyjrzymy się dokładniej aktualnemu problemowi uprzywilejowania firm zagranicznych w Polsce, dostrzeżemy jedno. To nie indywidualni przedsiębiorcy, to wielkie, globalne korporacje są postawione ponad prawem. Uprzywilejowane zwolnieniami podatkowymi, a nawet dofinansowaniem pieniędzmi wszystkich Polaków.

Czas z tym skończyć.

Ostatnie wpisy autora