back to top
More

  Dlaczego „Tak dla Rozwoju” jest gorsze od „Mieszkania na Start”

  Strona głównaGospodarkaDlaczego „Tak dla Rozwoju” jest gorsze od „Mieszkania na Start”

  Polecamy w dziale

  Ponadpartyjny front wzrostu cen mieszkań

  Ponad 20% posłów jest osobiście zainteresowanych wzrostem cen mieszkań. To tłumaczy ponadpartyjną koalicję dla kolejnych programów deweloper+, które nakręcają popyt, a nie zajmują się wzrostem podaży.

  Polskie finanse publiczne: bal na Titanicu

  Deficyt finansów publicznych wyniósł 174 mld zł w 2023. W przyszłym osiągnie 250 mld, czyli poziom 60% w stosunku do PKB. Wtedy rząd musi przedstawić budżet bez deficytu ... albo złamać Konstytucję.

  Wywiad z prof. Grażyną Ancyparowicz, członkiem Rady Polityki Pieniężnej 2016–2022. 

  Przyjęcie euro, bez przygotowania fundamentów gospodarki, zahamuje inwestycje rozwojowe, a tym samym utrudni nam doganianie zamożnych państw europejskich. Łatwo to sprawdzić sięgając do statystyk.

  Dlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

  Minister Zielińska zapowiedziała przyspieszenie implementacji polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Oznacza to szybką likwidację polskich kopalń, wykończenie przemysłu, a dla nas podwyżki.
  Mówimy Tak dla CPK i Tak dla Rozwoju wraz z posłem PiS Marcinem Horałą i posłanką Razem Pauliną Matysiak. My, obywatele, którzy tu, w Polsce, chcemy pracować, kupić mieszkanie, założyć rodzinę.

  Wczoraj posłanka partii Razem Paulina Matysiak zainicjowała wraz z posłem PiS Marcinem Horałą powstanie ruchu społecznego „Tak dla Rozwoju”.  Będzie on miał za zadanie wspieranie budowy CPK, elektrowni atomowych i rozbudowy portów morskich. Niebawem ma zostać podane więcej szczegółów tej inicjatywy.

  Paulina Matysiak 🇵🇱🇺🇦 w serwisie X: „Razem z @mhorala inicjujemy Ruch Społeczny „Tak dla Rozwoju”! Chcemy łączyć obywateli, organizacje i polityków różnych opcji wspierających inwestycje kluczowe dla rozwoju Polski. Pozostając w różnych partiach, spierając się na wiele tematów (światopoglądowych, historycznych i https://t.co/LG0aknHiJh” / X

  Dla wielu polityków i obserwatorów polskiej sceny politycznej wspólna deklaracja posłanki Razem i posła PiS była zaskoczeniem. Szczególnie dla posłów rządzącej koalicji. Wielu zagorzałych krytyków Prawa i Sprawiedliwości oskarżyło posłankę Matysiak o zdradę ideałów. 

  A przecież wspieranie rozwoju projektów, które służą wszystkim Polakom ma sens. Budowa CPK (uwzględniająca cargo) i rozwój polskiego programu atomowego przyniesie więcej korzyści naszej gospodarce niż realizacja strategii Zielonego Ładu. Problem w tym, że projekty te nie za bardzo akceptowane są przez naszych sąsiadów (tych z zachodu i ze wschodu), gdyż wzmacniają  suwerenność Polski. Czy dlatego na posłankę Paulinę Matysiak wylało się morze hejtu, nawet ze strony posłów i posłanek Nowej Lewicy (a co z mową nienawiści, Szanowni Państwo)?

  To, że partie polityczne współpracują ze sobą wiemy od dawna. Mają do tego prawo. Bardzo dobrze widoczne jest to w Niemczech. Tam bez względu na to, kto rządzi (czy CDU czy SPD) zawsze liczy się interes niemiecki. Bardzo dobrze to było widoczne na przykładzie realizacji gazociągu Nord Stream 2. Mimo licznych głosów krytyki ze strony państw Europy Środkowo-Wschodniej był on akceptowany przez całą niemiecką klasę polityczną. Dlaczego więc popieranie polskich projektów prorozwojowych budzi aż tyle emocji i krytyki?

  Bardzo się dziwię, szczególnie posłom Nowej Lewicy, zarzucającym Partii Razem zdradę ideałów. Poparli oni projekt „Mieszkanie na Start”, który może skutkować dalszym wzrostem cen mieszkań i zubożeniem ekonomicznym Polaków. Pisaliśmy kilka miesięcy temu o ich nagłej zmianie poglądów.

  Bo zamieszkacie pod mostem! – ABC Niepodległość – MTC (abcniepodleglosc.pl)

  Dlaczego nie pytano wtedy o przyczynę porzucenia przez Nową Lewicę socjalistycznych ideałów i wspieranie projektu, na którym będzie korzystała wybrana grupka bogatych Polaków? CPK i polski atom będą służyć nam wszystkim. Program Mieszkanie na Start tylko nielicznym. Paradoks tym większy, że niektórzy posłowie KO już zapowiadają, że będą zmuszeni do szukania jego poparcia wśród posłów PIS, gdyż Trzecia Droga i Razem go nie akceptują. Współpraca z PIS w/s „Mieszkania na Start” jest dobra, a w/s programów rozwojowych zła? Gdzie tu logika? 

  Dlaczego w wyniku walki politycznej przegrywamy My – zwykli Polacy – którzy chcemy tu kupić mieszkanie, tu pracować, tu rozwijać swoje firmy, tu zakładać rodziny. Tu w Polsce. Dlaczego nasi wybrańcy polityczni chcą nas cały czas rozgrywać w swojej plemiennej walce? 

  Czy kiedyś nadejdzie taki moment, że obok posłanki Matysiak i posła Horały usiądzie premier Tusk i poseł Kaczyński i powiedzą: Tak dla Polski, Tak dla Rozwoju?

  MTC

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/qt3b

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja