back to top
More

  Ponadpartyjny front wzrostu cen mieszkań

  Strona głównaGospodarkaPonadpartyjny front wzrostu cen mieszkań

  Polecamy w dziale

  Dlaczego „Tak dla Rozwoju” jest gorsze od „Mieszkania na Start”

  Mówimy Tak dla CPK i Tak dla Rozwoju wraz z posłem PiS Marcinem Horałą i posłanką Razem Pauliną Matysiak. My, obywatele, którzy tu, w Polsce, chcemy pracować, kupić mieszkanie, założyć rodzinę.

  Polskie finanse publiczne: bal na Titanicu

  Deficyt finansów publicznych wyniósł 174 mld zł w 2023. W przyszłym osiągnie 250 mld, czyli poziom 60% w stosunku do PKB. Wtedy rząd musi przedstawić budżet bez deficytu ... albo złamać Konstytucję.

  Wywiad z prof. Grażyną Ancyparowicz, członkiem Rady Polityki Pieniężnej 2016–2022. 

  Przyjęcie euro, bez przygotowania fundamentów gospodarki, zahamuje inwestycje rozwojowe, a tym samym utrudni nam doganianie zamożnych państw europejskich. Łatwo to sprawdzić sięgając do statystyk.

  Dlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

  Minister Zielińska zapowiedziała przyspieszenie implementacji polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Oznacza to szybką likwidację polskich kopalń, wykończenie przemysłu, a dla nas podwyżki.
  Ponad 20% posłów jest osobiście zainteresowanych wzrostem cen mieszkań. To tłumaczy ponadpartyjną koalicję dla kolejnych programów deweloper+, które nakręcają popyt, a nie zajmują się wzrostem podaży.

  Opublikowanie spotu Pauliny Matysiak i Marcina Horały, wzywających do poparcia inicjatywy „Tak dla Rozwoju”, ujawniło podstawowy konflikt społeczny. I nie chodzi tu o narzuconą nam linię sporu politycznego KO vs PiS. Pani Paulina – wbrew obowiązującym schematom – pokazała, że młodsze pokolenie Polaków ma prawo domagać się realizacji projektów korzystnych dla siebie i nas wszystkich.

  Od ponad 30 lat jesteśmy rozgrywani przez elity medialno-polityczne, które dążą do zachowania status quo, obecnego systemu społeczno-gospodarczego. Nie akceptując go skazujesz się na emigrację wewnętrzną lub wyjazd z kraju.

  Konflikt establishmentu III RP  ze społeczeństwem jest widoczny nie tylko na przykładzie ataków mediów sprzyjających obecnemu rządowi na posłankę Matysiak. Kolejną jego odsłoną jest spór jaki toczy się od kilku miesięcy wokół programu „Mieszkanie na Start”.  Mimo wielu głosów krytyki ze strony młodych Polaków, obawiających się dalszego wzrostu cen mieszkań, rządząca koalicja upiera się przy pracach nad tym szkodliwym społecznie rozwiązaniem gospodarczym. Sensu w jego implementacji nie widzą przedstawiciele branży deweloperskiej oraz sektora bankowego. Prezes jednego z największych banków w Polsce – ING Banku Śląskiego , Brunon Bartkiewicz stwierdził:

  Jestem głęboko przekonany, że tak jak jego poprzednik, „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, to program zły, generujący wzrost cen na rynkuczyli eliminujący z tego rynku w poważnym stopniu osoby o najniższym statusie dochodowym i posiadające najmniej oszczędności, czyli osoby zwykle młode, rozpoczynające swoją karierę zawodową itp.

  Brunon Bartkiewicz: Popyt na kredyt jest mały, za to depozytów jest dużo – rp.pl

  Mimo wielu głosów dezaprobaty przedstawiciele rządzącej Koalicji twierdzą, że będą dążyli do jego wprowadzenia. Co więcej, jeśli część ich koalicjantów wycofa się z poparcia programu (np. Trzecia Droga), to nie wykluczają rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. Z partią, którą uznają za wszelkie zło. 

  Próbując uzyskać odpowiedź na pytanie dlaczego część polskiej sceny politycznej tak uporczywie wspiera popyt na mieszkania, zapoznajmy się z listą majątków polskich polityków stworzoną przez Radka Karbowskiego.

  Skrót polityczny – Prześwietlamy aktywność oraz majątki polityków (skrotpolityczny.pl)

  Znaczna część naszych przedstawicieli politycznych uzyskuje spore dochody z najmu oraz posiada dużą część swojego majątku ulokowaną w nieruchomościach. W ich interesie jest, aby ich ceny rosły nieustająco nawet kosztem części polskiego społeczeństwa. 

  Radek Karbowski w serwisie X: „91 z 459 (19,83%) posłów w 2023 roku zarabiało na najmie nieruchomości. 🔵 PiS: 31 z 189 (16,4%) 🔴 KO: 36 z 157 (22,93%) 🟡 PL2050: 9 z 32 (28,13%) 🟢 PSL: 7 z 32 (21,88%) 🟣 Lewica: 4 z 26 (15,38%) 🟡 Konfederacja: 4 z 18 (22,22%) Kto i ile? Jedni więcej, drudzy mniej. https://t.co/tQSuRnmLNc” / X

  Wprowadzenie w życie programu „Mieszkanie na Start”  jeszcze bardziej zaostrzy spór na linii władza – młodzi Polacy. Czy politycy zwrócą na to uwagę? A może oskarżą oponentów o „prorosyjskość” (vide CPK) lub postawią inne absurdalne zarzuty?

  MTC

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/3o1o

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja