back to top
More

  Francuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Strona głównaPolitykaFrancuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Polecamy w dziale

  Walczmy jak Donald Trump 

  Ameryka Donalda Trumpa, Ameryka wielka i silna wolnością swoich obywateli jest gwarantem naszej wolności i niepodległości. Jeżeli w Stanach ostatecznie zwyciężą globaliści, nasz los będzie marny.

  Wszyscy przeciwko Marine Le Pen

  Chociaż za zwycięzcę uznaje się skrajnie lewicowego Melenchona, to jego Francja Nieujarzmiona jedynie utrzymała stan posiadania, a on sam nie zostanie premierem. Zwycięzcą jest ... Emanuel Macron

  Zyski firm w 1 kwartale spadły o 40%

  Zyski firm zatrudniających od 50 osób spadły o 40% r/r w 1 kw. b.r. Wynika to nie tylko z rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (płace, energia), lecz też ze spadku przychodów.

  Keir Starmer – nowy premier Wielkiej Brytanii

  Wybory do Izby Gmin wygrała Partia Pracy (laburzyści), która zdobyła niemal 34% głosów i 412 mandatów (na 650). Do zwycięstwa poprowadził ją Keir Starmer, porównywany do Tony'ego Blaira "umiarkowany nudziarz".
  Po tym jak niemiecka CDU zagroziła francuskim Republikanom wyrzuceniem z EPL, w przypadku sojuszu z FN, poparcie dla Frontu wzrosło z 30 do 36%. Jeszcze 2% i FN ma szansę na utworzenie większościowego rządu.

  Niby w Europie nic się nie zmieniło w wyniku ostatnich wyborów do PE. Europejska Partia Ludowa utrzymała stan posiadania. Fala prawicowa nie zalała gmachu parlamentu. Zmieniło się jednak wszystko. Dzięki Francji i Frontowi Narodowemu, który uzyskał w 30% poparcie. I prezydentowi Macron, który rozpisał przedterminowe wybory do parlamentu francuskiego. 

  Po deklaracji Republikanów (systemowych konserwatystów) o ewentualnym poparciu dla FN (partii antysystemowej), zareagowała niemiecka CDU/CSU, grożąc wyrzuceniem Republikanów z Europejskiej Partii Ludowej.

  Wygląda na to, że niemiecka troska podziałała na Francuzów jak płachta na byka. Na tydzień przed I turą wyborów poparcie dla FN Marine Le Pen wzrosło do 36%. Przy takim wzrostowym trendzie Front ma szansę na samodzielne utworzenie rządu. Wbrew Niemcom, francuskim masonom i zielonemu szaleństwu.

  Wygląda na to, że Francuzom coraz mniej się podoba sojusz francusko-niemiecki, którego jedynym wygranym są Niemcy. Niemcy, które po wkroczeniu wojsk rosyjskich na Ukrainę, słowami kanclerza Scholza zapewniły o kolejnej (po 1939) gotowości Niemiec do przewodzenia całej zjednoczonej przez siebie Europie.  

  Bartosz Jasiński

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/nmkw

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja