back to top
More

  Sędzia Taylor i Donald Tusk pomagają Niemcom wygrać

  Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoSędzia Taylor i Donald Tusk pomagają Niemcom wygrać

  Polecamy w dziale

  Nasze kolorowe bańki 

  Wrzeszczymy na mieszkańców nie naszej bańki, na yeba.pisów, na Jagodno, na ruskie onuce, na pisowskich tępaków, na ciemnogród. W tym czasie Polska traci moc stanowienia o sobie, a my szanse na rozwój

  Partie polityczne wykańczają Polskę

  Dla własnych korzyści polskie partie polityczne niszczą nasze państwo. Czy istnieje jakieś lekarstwo mogące tę sytuację zmienić? Tak, wcielając w życie społeczny boży porządek dla wszystkich, prawaków, lewaków i lgbt+

  Proszę o przyznanie mi statusu migranta

  Wnioskuję o dodanie do paktu migracyjnego punktu o możliwości bycia migrantem we własnym państwie. Nie należę do żadnego z wrogich plemion PL. Proszę zatem o uznanie mnie migrantem i 10 000 zł

  Czy dach Sejmu to szczyt głupoty politycznej w Polsce?

  Za chwilę możemy wejść bezpośrednio w wojnę z Rosją, migranci atakują naszą wschodnią i zachodnią granicę, rosyjska agentura robi co chce, a posłowie chodzą po dachu Sejmu, tam przenosząc kabaret.
  Gdy cały niemiecki stadion uwierzył, że za chwilę Niemcy dobiją przeciwników, Hiszpanie strzelili zwycięską bramkę. Na wszelki wypadek w samej końcówce dogrywki. Tylko tak można wygrać z Niemcami.

  Sędzia nie pomógł Niemcom skutecznie, choć starał się bardzo. Brutalne faule niemieckich piłkarzy odgwizdywał jak łagodne muśnięcia, a najczęściej jako faule Hiszpanów. Po całej serii jego „błędnych” decyzji (gdzie był VAR?), Hiszpanie przestali się wściekać. Dani Olmo nawet się uśmiał od ucha do ucha, gdy jego strzał z pola karnego na niemiecką bramkę, zablokowany nakładką, został odgwizdany jako jego faul. 

  Gdy okazało się, że wszyscy na stadionie grają przeciwko Hiszpanom, ci zmienili taktykę. Zaczęli grać słabiej od Niemców. Wydawało się, że tym ostatnim nie trzeba już pomagać i sami wygrają. Sędzia zdobył się nawet na nieprzyznanie im karnego, choć mógł to zrobić bardziej niż sędzia z wcześniejszego meczu Niemców z Duńczykami. Gdy cały niemiecki stadion już uwierzył, że za chwilę Niemcy dobiją przeciwników, Hiszpanie strzelili zwycięską bramkę. Na wszelki wypadek w samej końcówce dogrywki. 

  Niemcy zatem przegrali, choć oczekiwali zwycięstwa. Zwycięstwo wręcz im się należało.

  Jaki to ma związek z Donaldem Tuskiem i polityką? Po niedawnej wizytacji jego rządu przez kanclerza Niemiec Olafa Scholza – niebagatelny. Oglądaliśmy podobną do sędziego z meczu postawę polskiego premiera. Ta postawa to całkowita zgoda na niemieckie warunki, a te są proste i jasne – Niemcy mają wygrać. Niemcy mają dokończyć polityczny podbój Europy, tak jak kiedyś podbili ją gospodarczo, dzięki wykorzystaniu siły biurokratycznego państwa, struktury Unii Europejskiej i przekupstwie elit politycznych włączanych do UE państw. Opisałem ten proces 12 lat temu.

  Niemcy wygrali również, a może przede wszystkim, dzięki narzuceniu wszystkim państwom własnego sposobu gry – biurokracji jako sposobu zarządzania państwem. Politycy każdego państwa, które niemiecki sposób przyjęli, żeby dostać od Niemców pieniądze na swoje łatwe życie, oddali w niemieckie ręce los swojego państwa i narodu. Stali się sędziami i zarazem graczami pomagającymi Niemcom wygrać.

  Nie myślmy jednak, że takim graczem – wykonawcą niemieckich pomysłów – jest w Polsce tylko Donald Tusk i jego najbliższe otoczenie. Takim graczem w interesie niemieckim był przez cały okres swojej politycznej kariery również Jarosław Kaczyński. Przyjął on niemiecką wizję państwa biurokratycznego za swoją, najlepszą dla rozwoju Polski. Dlatego przegrał, a my razem z nim.

  Jarosław Kaczyński nie mógł wygrać z Niemcami, ponieważ chciał ograć Niemców w ich grę. Wygrać z Niemcami można obecnie tylko tak, jak zrobili to Hiszpanie, grając po swojemu i dyskretnie. Inaczej się nie da, ponieważ zbyt wielu, w Polsce i poza nią, gra na całkowite zwycięstwo Niemiec w Europie. 

  Jan Azja Kowalski

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/fyix
  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja