back to top
More
    Strona głównaNowa Konstytucja5. Wybory bezpośrednie i pośrednie

    5. Wybory bezpośrednie i pośrednie

    -

    Najważniejszą komórką społeczną jest rodzina. A jej interes może być najskuteczniej realizowany w najbliższym otoczeniu czyli w gminie. Dlatego to gmina powinna stać się najważniejszą jednostką w strukturze całego państwa. Tu będziemy zbierać wszystkie podatki. Przeznaczymy je na finansowanie gminy, województwa i państwa.

    Nawet mieszkańcy gminy, w ilości 10 tysięcy dorosłych obywateli, nie są w stanie bezpośrednio zarządzać sprawami i pieniędzmi gminy.  Ale w gminie ludzie rzeczywiście się znają, a duże pieniądze nie wypaczają idei wolnego wyboru. Zatem wybory powinny być bezpośrednie i jednomandatowe właśnie w gminie. Poza wójtem, skarbnikiem, sędzią pokoju i szeryfem, wybierzemy również swojego posła do sejmu wojewódzkiego.

    Sejm wojewódzki w liczbie średnio 156 posłów będzie wybierał delegatów, posłów na sejm krajowy, w zależności od ilości mieszkańców danego województwa. Przy czym trzeba założyć minimum dwóch dla najmniejszego województwa. Zatem sejm walny będzie liczył 2 posłów z województwa opolskiego i 11 posłów z województwa mazowieckiego. Łącznie 78 posłów.

    Senat natomiast, jako izba refleksji, powinien liczyć 32 posłów, po 2 pochodzących z wyborów bezpośrednich w każdym województwie.

    Nowa konstytucja musi projektować państwo w jakim chcemy żyć. Zdolne do obrony przed zagrożeniem zewnętrznym, z rozwiniętą gospodarką i efektywnym zarządzaniem. Państwo najpełniej eksponujące interes narodu i wolność obywateli.
    Wolność i Odpowiedzialność – tak musi się nazywać jej duch. A to wyklucza biurokrację z roli czynnika organizującego zarządzanie państwem. To zaborcy wprowadzili w Polsce biurokrację, żeby podporządkować i wykorzystać nasz naród.
    Preambuła aktualnej konstytucji: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Nie ma wartości wspólnych wszystkim ludziom na świecie. Uniwersalnych, a nawet uniwersalistycznych. Jedyne, na co możemy się powołać, to wartości chrześcijańskie.
    Jeżeli podatki zbierane są w gminie i przekazywane w określonych procentowo częściach na potrzeby województwa i państwa, właścicielem państwa są jego obywatele. Jeżeli podatki zbierane są odgórnie, to suwerenem jest partia władzy.
    Wolność gospodarowania to oprócz wolności słowa najważniejsza składowa naszej indywidualnej wolności. Polscy przedsiębiorcy nie mogą być we własnym państwie traktowani gorzej niż obywatele i firmy obcych państw.
    Zasada pomocniczości to trzeci filar V Rzeczpospolitej. Wymusza efektywne gospodarowanie wspólnym dobrem. I związana jest ściśle ze zbieraniem wszelkich podatków przez gminy. Swoich pieniędzy nie marnujemy na rzeczy niepotrzebne.
    Prawo do posiadania broni i obrony miru domowego i ojczyzny, to IV filar naszej V Rzeczpospolitej. Prawo do obrony czynnej konstytuuje nam wolność osobistą. A obowiązkowe przeszkolenie wojskowe zapewnia nam niepodległość.
    Ani prezydent, ani rząd nie może wystąpić wbrew podstawowym interesom narodu polskiego. W sprawach podstawowych to my decydujemy poprzez instytucję referendum. Będzie ono miało charakter wiążący na każdym poziomie decydowania.
    1. Preambuła. 2. Wolność i Odpowiedzialność. 3. Zasady kardynalne: pomocniczość, likwidacja biurokracji, zniesienie przywilejów dla obcych firm, prawo do posiadania broni, nadrzędność polskiego prawa, referendum. Napiszmy konstytucję.