back to top
More

  CPK będzie, ale go nie będzie!

  Strona głównaOpinieCPK będzie, ale go nie będzie!

  Polecamy w dziale

  Odpowiedni kandydat do Panteonu Niezłomnych Polaków

  Wychowywanie „naszych” profesorów zapowiadał na I Zjeździe PPR Władysław Gomułka i proces ten zakończył się w niemałym stopniu sukcesem. Czy jednak dopiero współpraca z UB/SB ma być teraz przepustką do Panteonu Wielkich Polaków?

  Nasze drogie „darmowe” leki

  Rynek leków w Polsce wart jest ponad 50 mld zł. Z tego tylko część zapewniają polskie firmy, a i te sprowadzają surowce z zagranicy. Refundacja to wyprowadzanie publicznych pieniędzy z Polski.

  Oświadczenie w sprawie uwięzienia księdza Michała Olszewskiego

  Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają stosowania wobec kogokolwiek fizycznych i psychicznych tortur. Z tego powodu żądamy imiennego wskazania inspiratorów i katów, i przykładnego ich ukarania.

  Widziane na Ukrainie. Amerykanin Billy (14)

  Siedział na lotnisku w Stambule i uśmiechał się dobrodusznie. Łysiejący mężczyzna w średnim wieku. Do mnie również. Czekał na samolot do Moskwy. Ja na samolot w przeciwnym kierunku. Był Amerykaninem.
  Nowa wizja CPK jest kosztowna i za chwilę z braku pieniędzy zostanie porzucona. Premier Tusk porzucił koncepcję Baranowa - hubu transportu cargo, na którym zarabialibyśmy. A przecież zarabiać mają Niemcy.

  CPK będzie, ale go nie będzie! – chyba dobrze zrozumiałem wczorajszą deklarację premiera. Donald Tusk zdecydowanie zakończył wszelkie spekulacje, sugerujące możliwość kontynuacji wizji poprzedniego rządu. Jego rząd zamierza realizować zupełnie inny pomysł. To będzie Polska wielkich miast, połączonych szybką koleją. 

  Premier zatem nie uległ ani presji społecznej, ani presji polskich przedsiębiorców.

  Społeczeństwu sensowność nowego projektu wyjaśnią rządowe i prywatne sponsorowane media. Jednak na pewno argumenty o budowie MegaPolski nie przekonają przedsiębiorców. Dlaczego?

  Nowy projekt zakłada jedynie ogromne wydatki na projekt, a nie zakłada dochodów z niego czerpanych. I jako zbyt kosztowny zostanie za niedługo porzucony, bo czekają nas cięcia budżetowe, narzucone przez Komisję Europejską.

  Z poprzedniego, pisowskiego projektu, wyrzucony został podstawowy komponent – obsługa ruchu cargo. To transport lotniczy cargo, który obecnie dla naszych przedsiębiorców w 3/4 obsługują porty niemieckie, zapewniałby zyski dla CPK i dla Polski. Dochody z transportu i cła polskich i środkowoeuropejskich  towarów napędzałyby rozwój naszego państwa.

  Zarazem, w obliczu nadciągającego konfliktu zbrojnego, szybki rozwój Baranowa pod kątem logistyki sprzętu wojskowego powinien być priorytetem dla każdego polskiego rządu. Dla obecnego nie jest.

  Zapytajmy zatem: czy lotnisko we Frankfurcie zapewni szybkie dostawy dla Polski w obliczu wojennego zagrożenia i ewentualnego konfliktu zbrojnego?

  Bartosz Jasiński

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/ciqk

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja