back to top
More

  Front Narodowy zwycięża i może zmienić wszystko

  Strona głównaPolitykaFront Narodowy zwycięża i może zmienić wszystko

  Polecamy w dziale

  Francuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Po tym jak niemiecka CDU zagroziła francuskim Republikanom wyrzuceniem z EPL, w przypadku sojuszu z FN, poparcie dla Frontu wzrosło z 30 do 36%. Jeszcze 2% i FN ma szansę na utworzenie większościowego rządu.

  Mark Rutte nowym sekretarzem generalnym NATO

  Wybór na szefa NATO Marka Rutte, który opowiadał się za projektem Nord Stream 2 i resetem z Rosją, nawet po zestrzeleniu w 2014 holenderskiego samolotu, może nie być korzystny dla Europy Wschodniej.

  Afrykański Kongres Narodowy traci samodzielną większość

  Rządzący nieprzerwanie od trzech dekad Afrykański Kongres Narodowy (ANC) stracił samodzielną większość w parlamencie. Po raz pierwszy uzyskał mniej niż połowę oddanych głosów (40%) i będzie zmuszony wejść w koalicję.

  Narendra Modi po raz trzeci premierem Indii

  1.06 zakończyły się trwające od kwietnia wybory parlamentarne w największej demokracji świata. Spośród 969 mln osób uprawnionych w wyborach wzięło udział 642 mln (66%). Jest to rekordowa liczba głosujących na świecie.
  FN zwycięża we Francji, a Le Pen ogłasza deindustrializację kraju. Jeżeli Front zwycięży w wyborach 30.06 ogłoszonych przez Macrona, będzie to oznaczać koniec sojuszu z Niemcami i koniec Zielonego Ładu. Oby!

  W Europie bez zmian? Zwycięzcą w wyborach do Parlamentu Europejskiego znowu została Europejska Partia Ludowa, partia Ursuli von der Leyen i Donalda Tuska. Zatem wraz z socjaldemokratami i liberałami nadal będzie rządzić Europą, ale…

  Trzęsienie ziemi wystąpiło we Francji, drugim obok Niemiec największym państwie UE. Front Narodowy Marine Le Pen zwyciężył z 30%-owym poparciem, pokonując partię obecnego prezydenta Macrona (15%). Odpowiadając na to Emanuel Macron ogłosił nowe wybory do francuskiego parlamentu na 30.06. 

  Lekkie ruchy nastąpiły też na ziemi niemieckiej. AfD – Alternatywa dla Niemiec – uzyskała 14% poparcia, zajmując drugie miejsce za CDU i wyprzedzając rządzącą partię Olafa Scholza. 

  We Włoszech bezapelacyjnie zwyciężyła Giorgia Meloni i jej Bracia Włosi (ok.30%). Dobre wyniki zanotowały pozostałe partie eurosceptyczne (chyba, że Włosi potrzebują pieniędzy😉)

  Czy zatem Ursula von der Leyen nadal będzie rządzić Komisją Europejską i dusić Zielonym Ładem wszystkich Europejczyków? Z wyników (sondażowych) wynika, że tak. Jednak Komisja Europejska, która wszystko może w stosunku do nowych państw Unii, ponieważ trzyma ich elity w uścisku finansowym, nie ma żadnej władzy rzeczywistej nad dwoma państwami – nad Niemcami i Francją. 

  Niemcy zbudowały swoją przewagę nad Europą we współpracy z Francją, przy okazji ją ogrywając. Wyniki wyborów wskazują wyraźnie, że Francuzi już to zrozumieli. Czy do końca, okaże się 30 czerwca. Deindustrializacja Francji, co zapowiedziała Le Pen od razu po ogłoszeniu wyników, może oznaczać wypowiedzenie sojuszu z Niemcami. Może też zakończyć europejskie szaleństwo klimatyczne. Dla Polski byłoby to zbawienne. 

  Bartosz Jasiński

  kto wygrał w poszczególnych krajach członkowskich UE
  fot. @MarcinPalade
  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/6qz8

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja