back to top
More

  Dlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

  Strona głównaGospodarkaDlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

  Polecamy w dziale

  Ponadpartyjny front wzrostu cen mieszkań

  Ponad 20% posłów jest osobiście zainteresowanych wzrostem cen mieszkań. To tłumaczy ponadpartyjną koalicję dla kolejnych programów deweloper+, które nakręcają popyt, a nie zajmują się wzrostem podaży.

  Dlaczego „Tak dla Rozwoju” jest gorsze od „Mieszkania na Start”

  Mówimy Tak dla CPK i Tak dla Rozwoju wraz z posłem PiS Marcinem Horałą i posłanką Razem Pauliną Matysiak. My, obywatele, którzy tu, w Polsce, chcemy pracować, kupić mieszkanie, założyć rodzinę.

  Polskie finanse publiczne: bal na Titanicu

  Deficyt finansów publicznych wyniósł 174 mld zł w 2023. W przyszłym osiągnie 250 mld, czyli poziom 60% w stosunku do PKB. Wtedy rząd musi przedstawić budżet bez deficytu ... albo złamać Konstytucję.

  Wywiad z prof. Grażyną Ancyparowicz, członkiem Rady Polityki Pieniężnej 2016–2022. 

  Przyjęcie euro, bez przygotowania fundamentów gospodarki, zahamuje inwestycje rozwojowe, a tym samym utrudni nam doganianie zamożnych państw europejskich. Łatwo to sprawdzić sięgając do statystyk.
  Minister Zielińska zapowiedziała przyspieszenie implementacji polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Oznacza to szybką likwidację polskich kopalń, wykończenie przemysłu, a dla nas podwyżki.

  W ubiegłym tygodniu,  w ambasadzie Niemiec w Warszawie, odbyła się konferencja Warsaw Climate Talks. Uczestnicząca w niej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Urszula Zielińska, zapowiedziała przyśpieszenie implementacji w naszym kraju polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Będzie ona realizowana poprzez ograniczenie stosowania w Polsce paliw kopalnych (m.in. węgla kamiennego), które nie spełniają norm ustanawianych przez urzędników z Brukseli. 

  Polska obiecuje Niemcom wspólne przyspieszenie na pohybel Putinowi – BiznesAlert.pl

  Zgodnie z zapowiedziami Pani Urszuli Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło niedawno projekt rozporządzenia w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych. Proponowane zmiany mają doprowadzić do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwraca też uwagę, że akceptacja rozporządzenia pomoże pozyskać  środki w ramach KPO. 

  Projekt rozporządzenia został skrytykowany przez Ministerstwo Przemysłu. Jego przedstawiciele twierdzą, że przyjęcie projektu doprowadzi do pogorszenia sytuacji finansowej polskich kopalń oraz zwiększenia importu węgla z zagranicy. Poszkodowane będą również gospodarstwa domowe, które zapłacą więcej za węgiel opałowy. 

  MP: normy dla węgla uderzą w kopalnie i gospodarstwa domowe | Energetyka24

  Jeden rząd, dwa różne punkty widzenia. Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce jak najszybszej realizacji polityki klimatycznej, która doprowadzi do kolejnej fali zwolnień w polskich kopalniach i dalszego zubożenia ekonomicznego Polaków. Ministerstwo Przemysłu broni zaś aktywów, które mu podlegają. 

  W obliczu konfliktu interesów Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało kompromis. Pierwsze zmiany mają obowiązywać nie od 1 września tego roku, tylko od 1 grudnia. Czy Ministerstwo Przemysłu ucieszy się z opóźnienia wygaszania polskiego górnictwa o 3 miesiące? Po czyjej stronie opowie się Premier Donald Tusk i posłowie rządzącej koalicji – polskich górników i gospodarstw domowych czy zagranicznych producentów węgla?

  Mnie z kolei od kilku dni powtarza się sen. Widzę Urszulę Zielińską występującą na konferencji w Ambasadzie Niemiec. Zwraca ona naszym zachodnim sąsiadom uwagę na problem nielegalnych składowisk odpadów, które trafiły do Polski z Niemiec. Od dłuższego czasu porusza ten temat Aleksandra Fedorska.  

  Fedorska: Czy Niemcy na pewno zabiorą śmieci z Polski? (REPORTAŻ) – BiznesAlert.pl

  Jak na razie ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska, oraz przedstawicieli władz niemieckich, nie widać dużego zaangażowania w jego rozwiązanie. Czy mój sen to tylko marzenie senne?

  MTC

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/cyy3

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja