back to top
More

    Dlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

    Strona głównaGospodarkaDlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

    Polecamy w dziale

    Niebezpieczne elektrownie wiatrowe

    Zwolennicy farm wiatrowych zapominają o negatywnych aspektach tej technologii. Jednym z nich jest brak możliwości recyklingu turbin wiatrowych. Czy minister Hennig-Kloska choć raz powiedziała kto poniesie koszt ich recyklingu? A co gdy turbina się zapali?

    Są miliardy na wiatraki, nie ma na służbę zdrowia

    NFZ nie płaci szpitalom za ponad limitowe świadczenia. To już 3 mld zł. Tymczasem rząd i cała Koalicja milczy na ten temat, zajmując się wsparciem dla deweloperów i walce z klimatem - mowa tu o 5 mld zł.

    Wielka Brytania wygrywa na Brexicie

    Po prawie 4 latach od opuszczenia UE gospodarka GB rozwija się, a niemiecka kurczy. Podobnie jest w przypadku będącej poza UE Szwajcarią. Czy nie czas pomyśleć o budowie własnej samodzielnej gospodarki w odłączeniu od francusko-niemieckiej dominacji?

    Premier Tusk zapomniał o Rafako

    W styczniu 2023 roku Donald Tusk wzywał premiera Morawieckiego do działania, do obrony Rafako. Teraz sam jest premierem. Nie słychać jednak o jakichkolwiek działaniach zmierzających do uratowania firmy. Hallo, Panie Premierze, gdzie Pan jest?!
    Minister Zielińska zapowiedziała przyspieszenie implementacji polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Oznacza to szybką likwidację polskich kopalń, wykończenie przemysłu, a dla nas podwyżki.

    W ubiegłym tygodniu,  w ambasadzie Niemiec w Warszawie, odbyła się konferencja Warsaw Climate Talks. Uczestnicząca w niej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Urszula Zielińska, zapowiedziała przyśpieszenie implementacji w naszym kraju polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Będzie ona realizowana poprzez ograniczenie stosowania w Polsce paliw kopalnych (m.in. węgla kamiennego), które nie spełniają norm ustanawianych przez urzędników z Brukseli. 

    Polska obiecuje Niemcom wspólne przyspieszenie na pohybel Putinowi – BiznesAlert.pl

    Zgodnie z zapowiedziami Pani Urszuli Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło niedawno projekt rozporządzenia w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych. Proponowane zmiany mają doprowadzić do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwraca też uwagę, że akceptacja rozporządzenia pomoże pozyskać  środki w ramach KPO. 

    Projekt rozporządzenia został skrytykowany przez Ministerstwo Przemysłu. Jego przedstawiciele twierdzą, że przyjęcie projektu doprowadzi do pogorszenia sytuacji finansowej polskich kopalń oraz zwiększenia importu węgla z zagranicy. Poszkodowane będą również gospodarstwa domowe, które zapłacą więcej za węgiel opałowy. 

    MP: normy dla węgla uderzą w kopalnie i gospodarstwa domowe | Energetyka24

    Jeden rząd, dwa różne punkty widzenia. Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce jak najszybszej realizacji polityki klimatycznej, która doprowadzi do kolejnej fali zwolnień w polskich kopalniach i dalszego zubożenia ekonomicznego Polaków. Ministerstwo Przemysłu broni zaś aktywów, które mu podlegają. 

    W obliczu konfliktu interesów Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało kompromis. Pierwsze zmiany mają obowiązywać nie od 1 września tego roku, tylko od 1 grudnia. Czy Ministerstwo Przemysłu ucieszy się z opóźnienia wygaszania polskiego górnictwa o 3 miesiące? Po czyjej stronie opowie się Premier Donald Tusk i posłowie rządzącej koalicji – polskich górników i gospodarstw domowych czy zagranicznych producentów węgla?

    Mnie z kolei od kilku dni powtarza się sen. Widzę Urszulę Zielińską występującą na konferencji w Ambasadzie Niemiec. Zwraca ona naszym zachodnim sąsiadom uwagę na problem nielegalnych składowisk odpadów, które trafiły do Polski z Niemiec. Od dłuższego czasu porusza ten temat Aleksandra Fedorska.  

    Fedorska: Czy Niemcy na pewno zabiorą śmieci z Polski? (REPORTAŻ) – BiznesAlert.pl

    Jak na razie ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska, oraz przedstawicieli władz niemieckich, nie widać dużego zaangażowania w jego rozwiązanie. Czy mój sen to tylko marzenie senne?

    MTC

    Skrócony link:
    https://abcniepodleglosc.pl/cyy3

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja