back to top
More

    Niebezpieczne pomysły IPCC składowania CO2 na lądzie i w oceanach

    Strona głównaGospodarkaNiebezpieczne pomysły IPCC składowania CO2 na lądzie i w oceanach

    Polecamy w dziale

    Wielka Brytania wygrywa na Brexicie

    Po prawie 4 latach od opuszczenia UE gospodarka GB rozwija się, a niemiecka kurczy. Podobnie jest w przypadku będącej poza UE Szwajcarią. Czy nie czas pomyśleć o budowie własnej samodzielnej gospodarki w odłączeniu od francusko-niemieckiej dominacji?

    Premier Tusk zapomniał o Rafako

    W styczniu 2023 roku Donald Tusk wzywał premiera Morawieckiego do działania, do obrony Rafako. Teraz sam jest premierem. Nie słychać jednak o jakichkolwiek działaniach zmierzających do uratowania firmy. Hallo, Panie Premierze, gdzie Pan jest?!

    Mieszkanie na Start – apelujemy o jawność!

    W mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że powodem dla którego KO i PSL forsują Program, może być fakt, że na konta tych partii wpłynęły duże przelewy od deweloperów. Apelujemy o ujawnienie stenogramów ze spotkania deweloperów z rządem w lipcu b.r.

    60 miliardów złotych zapłacimy za powódź!

    Wg Instytutu Ochrony Środowiska wartość strat poniesionych podczas powodzi w 1997 roku wyniosła 2,3% ówczesnego PKB. Jej skala była zbliżona do tej obecnej. Dziś wartość PKB Polski to 3 bln zł. Zatem straty obecne przekroczą 60 mld zł.
    Arrhenius 120 lat temu prorokował, że gdyby dwutlenek węgla miał taką moc, by powodować globalne ocieplenie, byłoby ono błogosławieństwem dla krajów, leżących w większych szerokościach geograficznych, jak np. Szwecja, Norwegia ...

    Ponieważ w Polsce wciąż bezrefleksyjnie trwonione są środki na eksperymenty zatapiania dwutlenku węgla, chcieliśmy przypomnieć artykuł opublikowany już 3 lata temu, a który wkrótce będzie rozdziałem książki „Globalne ocieplenie – prawdziwe przyczyny” naszego autorstwa.

    Ukazało się już kilka tysięcy opracowań różnej wartości, powołujących się na współpracę z IPCC (IPCC – International Panel on Climate Change – Międzynarodowy Zespół d.s. Zmian Klimatu przy ONZ). Okresowo ukazują się Raporty podsumowujące, przykładowo Piąty Raport IPCC z 2013 roku – to liczący blisko półtora tysiąca stron plus aneksy oraz Szósty Raport z 2022 roku liczący wiele tysięcy stron. Można w nich znaleźć m.in. beztroskie, adresowane do decydentów politycznych pomysły IPCC składowania dwutlenku węgla w oceanach i pod ziemią. Innym pomysłem  – dodatkowe nawożenie oceanów (o nawożeniu oceanów – traktuje obszerny, kilkuczęściowy rozdział –  Hipoteza Paryż).  Zatapianie CO2 w oceanach miałoby rzekomo służyć  „ratowaniu” klimatu (Climate Change 2013, The Physical Science basis, Summary for Policymakers, Technical Summary, pod red. Stocker T.F., Dake Q., Plattner G.-K., i in., Could Geoingineering Counteract Climate Change; z czego na język polski została przetłumaczona tylko wstępna część podsumowania dla polityków, która łatwo może wprowadzić czytelnika w błąd).

    DYSONANS POMIĘDZY WYNIKAMI BADAŃ NAUKOWYCH A INTERPRETACJĄ PRZEZ ANIMATORÓW IPCC.

    CCS – Carbon Dioxide Capture and Storage, oznacza wychwytywanie i przechowywanie dwutlenku węgla.  W innych dostępnych wcześniejszych pracach, wykonywanych też dla IPCC, dość jasno zostało wykazane, że składowane CO2 w oceanach i na lądach jest błędne. Można odnieść wrażenie, że pomimo dużej części dobrych opracowań naukowych i mniejszej liczby świetnych badań naukowych, kierownictwo IPCC (dalej określane mianem animatorów IPCC) wyciąga z tych badań „jedynie słuszne wnioski”  –  interpretacje niekoniecznie z nich wynikające lub wręcz sprzeczne, mające udowadniać poprawność teorii CO2-centrycznej, a formułowane tak, aby decydenci polityczni wyciągali z nich nie mniej błędne wnioski i podejmowali decyzje katastrofalne dla własnych krajów, a może i cywilizacji jako takiej. Analizując propozycje IPCC na przyszłość, odnosi się wrażenie, że ta instytucja dobrze się bawi kosztem nieznajomości praw fizyki i chemii przez polityków – decydentów. Biorąc pod uwagę medialną  indoktrynację całego pokolenia – można powiedzieć, że jest to niemiła zabawa kosztem odbiorcy – szarych mas przełomu XX i XXI wieku. Świat ogarnął powszechny lęk przed CO2.  Instytuty kilku krajów podejmują się doświadczalnego zatłaczania CO2 pod ziemię lub do oceanów, pomimo tego, że już we wcześniejszej, liczącej ponad 400 stron pracy dla IPCC, wykazano nieopłacalność i szkodliwości takich działań: IPCC Special Report on Carbon Dioxide Capture and Storage Prepared by Working Group III of The IPCC, Metz B., Davidson O., Coninck H., Loos M., Meyer L.J., i in., wyd. Cambridge University Press 2005, UK and NY, USA.  Pomysł wychwytywania i przechowywania dwutlenku węgla w środowisku w sposób sztuczny zrodził się zapewne wskutek zastraszenia społeczeństw hipotezą globalnego ocieplenia, które miałoby być spowodowane antropogenicznym uwalnianiem CO2 do atmosfery, z domniemanym katastrofalnym wpływem na życie na ziemi. W tej części pomijamy problem poprawności rozumowania i wad całej teorii CO2 – centrycznej.

    ETAPY SKŁADOWANIA CO2 POD ZIEMIĄ I POD WODĄ

    • wychwytywanie CO2 z procesów, w których powstaje
    • być może wychwytywanie CO2 już z otaczającej atmosfery
    • sprężanie
    • transport
    • zatapianie lub pogrążanie w oceanach (morzach) lub w strukturach geologicznych.

    Każdy z powyższych etapów wymaga dostarczenia energii.

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja