back to top
More

    Przerywanie ciąży na żądanie już jest wprowadzane!

    Strona głównaOpiniePrzerywanie ciąży na żądanie już jest wprowadzane!

    Polecamy w dziale

    List do redakcji

    Publikujemy list od czytelniczki, która poczuła się dotknięta wydźwiękiem felietonu Jana A. Kowalskiego o Sławomirze Mentzenie, w kontekście oceny ludzi z Aspergerem i przeprosiny autora. Dla zainteresowanych objawami: https://www.doz.pl/czytelnia/a12931-Zespol_Aspergera__objawy_diagnoza_i_leczenie

    Michał Probierz i Donald Tusk – dwie twarze porażki

    Donalda Tuska, podobnie jak trenera Probierza, nikt nie ogra w Europie ... przed meczem. Obaj niszczą naszą reprezentację i państwo w interesie komuszego establishmentu przeniesionego z PRL do III RP. Pomagają im wszyscy zainteresowani szybkim zyskiem i ci, którzy chcą by Polska była słaba.

    Wyborcy Trzaskowskiego mają czuć się oszukani

    Tylko tak Donald Tusk może utrzymać jedność Koalicji 13XII i swoje przywództwo. Twarzą powtórnego liczenia głosów stał się Roman Giertych, zagrożony karą więzienia, a teraz zapisany do PO - Partia broni swoich członków jak niepodległości. Wściekłość za "ukradzione" wybory ma utrzymać obóz anty-PiS.

    Matura – egzamin dojrzałości?

    Poziom nauczania w polskich szkołach drastycznie spada. Większość maturzystów, a potem studentów, nie potrafi logicznie myśleć, czytać ze zrozumieniem, poprawnie pisać i wypowiadać się. Dlaczego tak się dzieje? Zamieszczamy kilka uwag odnośnie egzaminu maturalnego tegorocznej absolwentki.
    30.05.2024, w przeddzień Dnia Dziecka, Minister Zdrowia wydała rozporządzenie o karach finansowych, a nawet zerwaniu umowy przez NFZ, dla szpitali, które odmówią przerwania ciąży. Czy to wstęp do wprowadzenia aborcji na życzenie?

    30 maja 2024 r, w przeddzień Dnia Dziecka, rozporządzeniem Ministra Zdrowia  szpital, który dopuści się odmowy wykonania przerwania ciąży, będzie karany finansowo lub zerwaniem umowy przez NFZ (Dz.U. RP z 15. maja 2024, poz. 730 § 1). 

    https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Od-dzis-nowe-przepisy-dla-szpitali-Wchodza-wazne-zmiany,259133,2.html

    W obowiązującym w Polsce prawie przerwanie ciąży jest dopuszczalne, jeśli ciąża zagraża życiu lub znacznym pogorszeniem zdrowia kobiety oraz w przypadku ciąży będącej skutkiem przestępstwa. Rozporządzenie Ministra Zdrowia jest prawdopodobnie odpowiedzią na dwie nieszczęśliwe śmierci pacjentek z powodu wstrząsu septycznego. Mogły one nastąpić  wskutek zwykłych zaniedbań, chociaż wstępna interpretacja dotyczyła warunków dopuszczalności przerywania ciąży w Polsce. Pomimo wspomnianych wyżej tragicznych przypadków, trzeba zwrócić uwagę, że od lat Polska należy do państw o najniższej umieralności okołoporodowej kobiet.

    Ostre postawienie sprawy przez aktualną Minister Zdrowia budzi obawy o potencjalne wskazania do usunięcia ciąży. Czy  groźba partnera, że pobije kobietę, jeśli nie usunie ciąży, jest ryzykiem pogorszenia jej zdrowia i wskazaniem do usunięcia ciąży? Czy klepnięcie pieczątki psychiatry będzie wystarczającym wskazaniem do usunięcia ciąży? Czy idąc drogą kilku „postępowych” państw Unii Europejskiej, można się spodziewać kolejnego kroku: szpital NFZ nie będzie mógł odmówić eutanazji?

    Rozporządzenie łamiące sumienie części lekarzy i kierowników szpitali wydaje się być przygotowaniem gruntu do wprowadzenie aborcji na życzenie. Jak kiedyś w PRL-u, a od jakiegoś czasu obowiązującej w dużej części UE. Ponieważ historia kołem się toczy, pojawia się skojarzenie: czy dane NFZ pozwalają już obecnie na zestawienie centralnego rejestru osób z problemami psychicznymi? Oby nie został taki rejestr wykorzystany kiedyś na terenach Polski do „Akcji T4”. 

    Jacek Musiał

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja