back to top
More

  Przerywanie ciąży na żądanie już jest wprowadzane!

  Strona głównaOpiniePrzerywanie ciąży na żądanie już jest wprowadzane!

  Polecamy w dziale

  Czy leci z nami pilot?

  Dr Katarzyna Sójka, była MZ (PiS), zarzuciła PDT oszukiwanie Polaków. Gdy u śp. Sitka stwierdzono śmierć mózgu, podawano, że jego stan jest stabilny. Droga Pani, stan zmarłego jest stanem absolutnie stabilnym.

  Odbierzmy polskim żołnierzom karabiny!

  Aresztowanie polskich żołnierzy po oddaniu przez nich strzałów ostrzegawczych to skandal. Tym większy, że fakt został zatajony przez MON, a wystąpił 2 miesiące temu! Kto chce zniszczyć morale naszej armii?

  Czy Koalicja 13 Grudnia będzie kontrolować przedsiębiorców prywatnych?

  Upartyjnienie Inspekcji Pracy może doprowadzić do wykorzystywania inspektorów pracy do szykanowania przedsiębiorców podejrzewanych o związki z opozycją, a inspektorów nieposłusznych partyjnym poleceniom eliminować.

  Tak dla CPK! Marszałek Hołownia jest za, a nawet przeciw :)

  Kilka godzin po happeningu "Tak dla CPK" marszałek Hołownia zaskoczył wszystkich. Z przeciwnika, stał się jego zwolennikiem. Dziwnym zwolennikiem. Poproszony o podpis pod projektem ... odmówił!
  30.05.2024, w przeddzień Dnia Dziecka, Minister Zdrowia wydała rozporządzenie o karach finansowych, a nawet zerwaniu umowy przez NFZ, dla szpitali, które odmówią przerwania ciąży. Czy to wstęp do wprowadzenia aborcji na życzenie?

  30 maja 2024 r, w przeddzień Dnia Dziecka, rozporządzeniem Ministra Zdrowia  szpital, który dopuści się odmowy wykonania przerwania ciąży, będzie karany finansowo lub zerwaniem umowy przez NFZ (Dz.U. RP z 15. maja 2024, poz. 730 § 1). 

  https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Od-dzis-nowe-przepisy-dla-szpitali-Wchodza-wazne-zmiany,259133,2.html

  W obowiązującym w Polsce prawie przerwanie ciąży jest dopuszczalne, jeśli ciąża zagraża życiu lub znacznym pogorszeniem zdrowia kobiety oraz w przypadku ciąży będącej skutkiem przestępstwa. Rozporządzenie Ministra Zdrowia jest prawdopodobnie odpowiedzią na dwie nieszczęśliwe śmierci pacjentek z powodu wstrząsu septycznego. Mogły one nastąpić  wskutek zwykłych zaniedbań, chociaż wstępna interpretacja dotyczyła warunków dopuszczalności przerywania ciąży w Polsce. Pomimo wspomnianych wyżej tragicznych przypadków, trzeba zwrócić uwagę, że od lat Polska należy do państw o najniższej umieralności okołoporodowej kobiet.

  Ostre postawienie sprawy przez aktualną Minister Zdrowia budzi obawy o potencjalne wskazania do usunięcia ciąży. Czy  groźba partnera, że pobije kobietę, jeśli nie usunie ciąży, jest ryzykiem pogorszenia jej zdrowia i wskazaniem do usunięcia ciąży? Czy klepnięcie pieczątki psychiatry będzie wystarczającym wskazaniem do usunięcia ciąży? Czy idąc drogą kilku „postępowych” państw Unii Europejskiej, można się spodziewać kolejnego kroku: szpital NFZ nie będzie mógł odmówić eutanazji?

  Rozporządzenie łamiące sumienie części lekarzy i kierowników szpitali wydaje się być przygotowaniem gruntu do wprowadzenie aborcji na życzenie. Jak kiedyś w PRL-u, a od jakiegoś czasu obowiązującej w dużej części UE. Ponieważ historia kołem się toczy, pojawia się skojarzenie: czy dane NFZ pozwalają już obecnie na zestawienie centralnego rejestru osób z problemami psychicznymi? Oby nie został taki rejestr wykorzystany kiedyś na terenach Polski do „Akcji T4”. 

  Jacek Musiał

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/ipl5

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja