back to top
More

  Czyste rozwiązania za brudne pieniądze?

  Strona głównaPolitykaCzyste rozwiązania za brudne pieniądze?

  Polecamy w dziale

  Francuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Po tym jak niemiecka CDU zagroziła francuskim Republikanom wyrzuceniem z EPL, w przypadku sojuszu z FN, poparcie dla Frontu wzrosło z 30 do 36%. Jeszcze 2% i FN ma szansę na utworzenie większościowego rządu.

  Mark Rutte nowym sekretarzem generalnym NATO

  Wybór na szefa NATO Marka Rutte, który opowiadał się za projektem Nord Stream 2 i resetem z Rosją, nawet po zestrzeleniu w 2014 holenderskiego samolotu, może nie być korzystny dla Europy Wschodniej.

  Afrykański Kongres Narodowy traci samodzielną większość

  Rządzący nieprzerwanie od trzech dekad Afrykański Kongres Narodowy (ANC) stracił samodzielną większość w parlamencie. Po raz pierwszy uzyskał mniej niż połowę oddanych głosów (40%) i będzie zmuszony wejść w koalicję.

  Narendra Modi po raz trzeci premierem Indii

  1.06 zakończyły się trwające od kwietnia wybory parlamentarne w największej demokracji świata. Spośród 969 mln osób uprawnionych w wyborach wzięło udział 642 mln (66%). Jest to rekordowa liczba głosujących na świecie.
  Wczoraj belgijska policja weszła do biur Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. Czekam na dowody, że za czystymi decyzjami o wykończeniu państw UE za pomocą Nowego Ładu, KPO i Fit for 55 stoją brudne pieniądze ... i jedno państwo

  Wczoraj belgijska policja weszła do biur Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli, przejmując komputery jako potencjalny dowód w śledztwie o korupcję. Zatem historia, jaka zaczęła się w grudniu 2022 roku aresztowaniem vice-przewodniczącej PE, Evy Kalili, z  Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, nie umarła śmiercią naturalną. 

  Teraz, 4 miesiące później, belgijscy śledczy sprawdzają powiązania korupcyjne w największej europejskiej frakcji, której szefował przez dwa lata sam król Europy, Donald Tusk. Zanim wrócił do nas na siwej chabecie.  Zasiadają w niej z ramienia Polski europosłowie Koalicji Obywatelskiej i PSL. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, osobą co najmniej politycznie odpowiedzialną będzie właśnie Donald Tusk.

  Skazywałoby to byłego przewodniczącego Tuska nie tylko na polityczną emeryturę, ale również na ewentualną utratę europejskiej emerytury. Jeżeli udowodniona korupcja pozbawia uprawnień emerytalnych policjantów, to tym bardziej powinni takiemu prawu podlegać politycy. Ich możliwość wyrządzania swoimi kupionymi decyzjami szkody społecznej jest nieporównywanie większa.

  Podobnie jak posłowie z PSSiD, EPL-owcy równie mocno uczestniczyli w brudnym ataku na Polskę. Zarzucali nam wszystko to, co Niemcy uznają za właściwe, zgodne z prawem i stosują u siebie. Uniemożliwiali  naszemu państwu uporządkowanie własnego systemu prawnego. I skazywali Polskę (za zgodą naszych władz[!]) na rolę terytorium podległego. Zarządzać nami i innymi europejskimi krajami (landami) miało supermocarstwo europejskie pod wodzą Niemiec. 

  To supermocarstwo powstaje na naszych oczach. Już tworzy centralny budżet i emituje wspólny dług. Za chwilę pod jego zastaw będzie próbowało przejąć obecne dobra poszczególnych państw – na przykład polskie lasy.

  Czekam na jedno, na to, co już wyartykułowałem w tekście o Evie Kalili. Na udowodnienie, że za szkodliwymi decyzjami o wykończeniu gospodarek większości państw UE, poprzez Zielony Ład,  KPO i Fit for 55, stoją bardzo brudne pieniądze. Nie tylko jednego i nie tylko europejskiego państwa. Jeżeli tak się stanie, jeżeli policja znajdzie dowody, również chory projekt totalnej Europy upadnie. 

  Zatem, uzbrójmy się w cierpliwość i pozwólmy  spokojnie pracować  belgijskiej policji.

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja