Czyste rozwiązania za brudne pieniądze?

Data

Polecamy

Prekursor kremlologii

Od czasów sowieckich sowietologia zapewniała dostatnie życie i kariery naukowe tabunom fachowców od polityki i elit moskiewskich. W większości tworzyli oni swoje teorie z oficjalnych moskiewskich przekazów, czyli z fusów.

Koniec spekulacji i oszczerstw – premier Morawiecki mówi prawdę każdego dnia! 

I jak wam teraz, żałośni dezinformatorzy? Wasze insynuacje i oszczerstwa spaliły na panewce. Możecie mówić, co chcecie. Twierdzić, co chcecie. Na koniec i tak wystąpi premier Mateusz Morawiecki i wygłosi aktualną prawdę. Łyso wam?

Ukraina w NATO? Jak najszybciej!

Powtarza się, że Ukrainy nie można przyjąć do NATO, bo na jej terytorium toczy się wojna, a wejście Ukrainy do NATO naraziłoby Sojusz na konflikt z Kremlem. No dobrze, ale przecież NATO powstało do obrony Europy przed Rosją (ZSRS)
Wczoraj belgijska policja weszła do biur Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. Czekam na dowody, że za czystymi decyzjami o wykończeniu państw UE za pomocą Nowego Ładu, KPO i Fit for 55 stoją brudne pieniądze ... i jedno państwo

Wczoraj belgijska policja weszła do biur Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli, przejmując komputery jako potencjalny dowód w śledztwie o korupcję. Zatem historia, jaka zaczęła się w grudniu 2022 roku aresztowaniem vice-przewodniczącej PE, Evy Kalili, z  Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, nie umarła śmiercią naturalną. 

Teraz, 4 miesiące później, belgijscy śledczy sprawdzają powiązania korupcyjne w największej europejskiej frakcji, której szefował przez dwa lata sam król Europy, Donald Tusk. Zanim wrócił do nas na siwej chabecie.  Zasiadają w niej z ramienia Polski europosłowie Koalicji Obywatelskiej i PSL. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, osobą co najmniej politycznie odpowiedzialną będzie właśnie Donald Tusk.

Skazywałoby to byłego przewodniczącego Tuska nie tylko na polityczną emeryturę, ale również na ewentualną utratę europejskiej emerytury. Jeżeli udowodniona korupcja pozbawia uprawnień emerytalnych policjantów, to tym bardziej powinni takiemu prawu podlegać politycy. Ich możliwość wyrządzania swoimi kupionymi decyzjami szkody społecznej jest nieporównywanie większa.

Podobnie jak posłowie z PSSiD, EPL-owcy równie mocno uczestniczyli w brudnym ataku na Polskę. Zarzucali nam wszystko to, co Niemcy uznają za właściwe, zgodne z prawem i stosują u siebie. Uniemożliwiali  naszemu państwu uporządkowanie własnego systemu prawnego. I skazywali Polskę (za zgodą naszych władz[!]) na rolę terytorium podległego. Zarządzać nami i innymi europejskimi krajami (landami) miało supermocarstwo europejskie pod wodzą Niemiec. 

To supermocarstwo powstaje na naszych oczach. Już tworzy centralny budżet i emituje wspólny dług. Za chwilę pod jego zastaw będzie próbowało przejąć obecne dobra poszczególnych państw – na przykład polskie lasy.

Czekam na jedno, na to, co już wyartykułowałem w tekście o Evie Kalili. Na udowodnienie, że za szkodliwymi decyzjami o wykończeniu gospodarek większości państw UE, poprzez Zielony Ład,  KPO i Fit for 55, stoją bardzo brudne pieniądze. Nie tylko jednego i nie tylko europejskiego państwa. Jeżeli tak się stanie, jeżeli policja znajdzie dowody, również chory projekt totalnej Europy upadnie. 

Zatem, uzbrójmy się w cierpliwość i pozwólmy  spokojnie pracować  belgijskiej policji.

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora