back to top
More

  44% – wybory samorządowe są nieważne! :)

  Strona głównaPolityka44% - wybory samorządowe są nieważne! :)

  Polecamy w dziale

  Francuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Po tym jak niemiecka CDU zagroziła francuskim Republikanom wyrzuceniem z EPL, w przypadku sojuszu z FN, poparcie dla Frontu wzrosło z 30 do 36%. Jeszcze 2% i FN ma szansę na utworzenie większościowego rządu.

  Mark Rutte nowym sekretarzem generalnym NATO

  Wybór na szefa NATO Marka Rutte, który opowiadał się za projektem Nord Stream 2 i resetem z Rosją, nawet po zestrzeleniu w 2014 holenderskiego samolotu, może nie być korzystny dla Europy Wschodniej.

  Afrykański Kongres Narodowy traci samodzielną większość

  Rządzący nieprzerwanie od trzech dekad Afrykański Kongres Narodowy (ANC) stracił samodzielną większość w parlamencie. Po raz pierwszy uzyskał mniej niż połowę oddanych głosów (40%) i będzie zmuszony wejść w koalicję.

  Narendra Modi po raz trzeci premierem Indii

  1.06 zakończyły się trwające od kwietnia wybory parlamentarne w największej demokracji świata. Spośród 969 mln osób uprawnionych w wyborach wzięło udział 642 mln (66%). Jest to rekordowa liczba głosujących na świecie.
  44% w II turze to podważenie przez wyborców legalności systemu. Czas tę patologię odrzucić i zaproponować normalność – oddolny system zarządzania naszymi gminami i państwem - naszymi pieniędzmi.

  Zatem stało się. Nie myślałem, że tak szybko zejdziemy z frekwencją poniżej 50%. 

  Gdy nastąpi spadek poniżej 50%, będzie to oznaczać koniec legitymizacji dla obecnego systemu zarządzania państwem – naszymi pieniędzmi i przyszłością, napisałem dwa tygodnie temu. 

  W październiku 2023 w wyborach parlamentarnych frekwencja sięgnęła rekordu – 73%, bo ogromna rzesza ludzi miała dość PiS. Dość upartyjnienia i upolitycznienia wszystkiego. Zagłosowała za normalnością, ale jej nie dostała. W zamian z szafy powyciągano starych ubeków, o których myśleliśmy, że dawno nie żyją. Stąd rozczarowanie. 

  W obecnym systemie zarządzania państwem, w systemie zdominowanym przez centralne partie polityczne, samorządy nie są jednostkami zależnymi od mieszkańców. Są podporządkowane Centrali, ponieważ nie dysponują wystarczającymi środkami własnymi. Żaden normalny człowiek nie chce żebrać w Centrali, a gdyby nawet, to nic nie wskóra. Dlatego do rządzenia samorządami wręcz garną się osoby innego typu. Gminami chcą zarządzać zorganizowane grupy, często przestępcze, we własnym, a nie mieszkańców interesie.

  44% w II turze to podważenie przez wyborców legalności systemu. Czas tę patologię odrzucić i zaproponować normalność – oddolny system zarządzania naszymi pieniędzmi, naszymi gminami i państwem.

  Bartosz Jasiński

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/pc9j

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja