back to top
More

  Partie wygrywają – Polska przegrywa

  Strona głównaPolitykaPartie wygrywają - Polska przegrywa

  Polecamy w dziale

  Polscy przedsiębiorcy globalni chcą CPK!

  Rozbudowa Okęcia, a zatem wyburzenie Ochoty lub Mordoru, oznacza jedno - rezygnację z CPK. Lecz chociaż PDT nie ma kompleksów (wielkości i polskości), to CPK chcą najwięksi polscy przedsiębiorcy.

  44% – wybory samorządowe są nieważne! :)

  44% w II turze to podważenie przez wyborców legalności systemu. Czas tę patologię odrzucić i zaproponować normalność – oddolny system zarządzania naszymi gminami i państwem - naszymi pieniędzmi.

  Tarcza niemiecka, głupota naszych elit i propaganda

  Niemcy proponują Europie swoją tarczę ochronną. Proponują, bo przez kilkadziesiąt lat podbiły Europę swoją gospodarką. A teraz chcą to zaklajstrować politycznie i militarnie, co przestaje być śmieszne.

  Zestrzelmy wreszcie jakąś rakietę!

  Kolejna rosyjska rakieta, która wleci na terytorium Polski, spadnie na mało zaludniony skrawek Polski. Dlatego, że nie zestrzeliliśmy tej. Rosjanie testują nasze tchórzostwo. Nie przestaną, jeżeli nie zrobimy im bum!
  Po euforii z października 2023 i oczekiwaniu na czasy pizzy i coli lajt, a wróciły ubeckie zmory, nie pozostało nic. Tylko 51,5% głosowało. Gdy nastąpi spadek poniżej 50%, zawali się zły system zarządzania Polską.

  Poza Lewicą wszystkie partie oficjalnie cieszą się ze zwycięstwa. Jarosław Kaczyński ogłasza nową koalicję dla odzyskania władzy. Donald Tusk liczy kolejne odrobione dwa punkty do PiS. A liderzy Trzeciej Drogi podkreślają, jak kiedyś PSL, że bez nich nie da się rządzić. 

  A wyborcy? Tu panuje mniejszy optymizm. Po fali euforii, gdy wydawało się, że zaczną się czasy pizzy, coli lajt i latte, a wróciły stare ubeckie zmory, nie pozostało nic. Świadczy o tym 3% spadek frekwencji w porównaniu do poprzednich wyborów samorządowych w roku 2018. Tylko 51,5% uprawnionych do głosowania poszło do urn. Trochę szok po 73% z października 2023.

  Gdy nastąpi spadek poniżej 50%, będzie to oznaczać koniec legitymizacji dla obecnego systemu zarządzania państwem – naszymi pieniędzmi i przyszłością. Póki co obecne partie, które w ogóle nie powinny uczestniczyć w zarządzaniu naszymi lokalnymi społecznościami, mogą tryumfować. Mają gdzie poupychać swoich działaczy i z czego żyć.

  Z czego żyć? Z naszych pieniędzy, które nadal będą mogły marnotrawić w obecnym patologicznym systemie.

  Bartosz Jasiński

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/653g

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja