Komisja Energetyczna 1989 – 2022 potrzebna od zaraz!

Data

Strona głównaPolitykaKomisja Energetyczna 1989 - 2022 potrzebna od zaraz!

Polecamy w dziale

Ukraina w drugim roku wojny obronnej z Rosją. Czy uda się powstrzymać ekspansję Kremla? (cz.1)

Po początkowych sukcesach inwazji ofensywa Moskwy utknęła. W paru miejscach Ukraińcy odbili część okupowanego terytorium. Jednak podjęta w 2023 kontrofensywa nie powiodła się. Do poważnego przełamania rosyjskiej obrony nie doszło.

Paweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

Paweł Kukiz został specjalnie wyciągnięty przez PiS przed wyborami. Ma pokazać, że wyborcy wolnościowi nie muszą głosować na Konfederację, skoro ich postulaty spełni PiS. A po wyborach? Zbigniew Ziobro, lider SP, się nie zgodzi :)

Duże wzmocnienie Ukrainy i Polski – po szczycie NATO

Ukraina dostała w Wilnie tyle, ile mogła dostać bez wywoływania IIIWŚ. Najwięcej zyskała Polska, państwa bałtyckie i wschodniej Europy, stale zagrożone odbudową Imperium Rosyjskiego - gwarancję natychmiastowego użycia wojsk NATO.
Powołanie Komisji Energetycznej w wersji 2008-2022 ma taki sam sens, jak badanie ciąży od 5. miesiąca. Powinniśmy prześledzić cały proces niszczenia polskiej niezależności energetycznej po 1989. I poznać osoby za to odpowiedzialne

Jej powołanie ogłosił właśnie Jarosław Kaczyński we wspólnym wystąpieniu z Mateuszem Morawieckim.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pis-odkrywa-karty-ws-komisji-weryfikacyjnej-zbada-rosyjskie-,nId,6439239

Dawno nie byłem tak zgodny z Prawem i Sprawiedliwością i z rządem, jak w tej sprawie. Dziś rano dodaliśmy materiał wideo z wystąpienia Piotra Naimskiego, w którym sugeruje on dwie rzeczy:

  1. zbadanie polskiej strategii energetycznej od końca lat 80-tych.
  2. Ponowne oparcie się na węglu w budowaniu polskiej niezależności energetycznej.

Zaraz, zaraz, znowu się zagalopowałem i okazałem się bardziej rządowy niż sam rząd, i bardziej pisowski niż Jarosław Kaczyński? No tak, o bagatela, 15 lat😊

1.Powołanie Komisji Energetycznej, w wersji pisowskiej (2008-2022), ma taki sam sens jak badanie przebiegu ciąży od 5. miesiąca. Niby ma, ale dlaczego nie prześledzić całego procesu?

2.Dlaczego mamy badać tylko nasze energetyczne uzależnianie się od Rosji, a martwa cisza ma zapaść nad naszym krańcowym uzależnieniem się od Europy?

W tym drugim uzależnianiu Polski, poprzez likwidację górnictwa i podpisywanie skrajnie niekorzystnych pakietów ekologicznych i klimatycznych, brały udział wszystkie siły polityczne z wyłączeniem Konfederacji i Pawła Kukiza. Od SLD po PiS. Chyba powinniśmy wreszcie poznać nazwiska ludzi odpowiedzialnych za wprowadzenie nas w obecną sytuację.

Powinniśmy się też dowiedzieć, kto jest twórcą współczesnej polskiej szkoły negocjacji, polegającej na naszych wcześniejszych ustępstwach i oczekiwaniu na rewanż. Natychmiast wręczymy tej personie główną nagrodę naszego portalu – statuetkę Zielonego Pomidora.

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora