back to top
More

  Komisja Energetyczna 1989 – 2022 potrzebna od zaraz!

  Strona głównaPolitykaKomisja Energetyczna 1989 - 2022 potrzebna od zaraz!

  Polecamy w dziale

  Francuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Po tym jak niemiecka CDU zagroziła francuskim Republikanom wyrzuceniem z EPL, w przypadku sojuszu z FN, poparcie dla Frontu wzrosło z 30 do 36%. Jeszcze 2% i FN ma szansę na utworzenie większościowego rządu.

  Mark Rutte nowym sekretarzem generalnym NATO

  Wybór na szefa NATO Marka Rutte, który opowiadał się za projektem Nord Stream 2 i resetem z Rosją, nawet po zestrzeleniu w 2014 holenderskiego samolotu, może nie być korzystny dla Europy Wschodniej.

  Afrykański Kongres Narodowy traci samodzielną większość

  Rządzący nieprzerwanie od trzech dekad Afrykański Kongres Narodowy (ANC) stracił samodzielną większość w parlamencie. Po raz pierwszy uzyskał mniej niż połowę oddanych głosów (40%) i będzie zmuszony wejść w koalicję.

  Narendra Modi po raz trzeci premierem Indii

  1.06 zakończyły się trwające od kwietnia wybory parlamentarne w największej demokracji świata. Spośród 969 mln osób uprawnionych w wyborach wzięło udział 642 mln (66%). Jest to rekordowa liczba głosujących na świecie.
  Powołanie Komisji Energetycznej w wersji 2008-2022 ma taki sam sens, jak badanie ciąży od 5. miesiąca. Powinniśmy prześledzić cały proces niszczenia polskiej niezależności energetycznej po 1989. I poznać osoby za to odpowiedzialne

  Jej powołanie ogłosił właśnie Jarosław Kaczyński we wspólnym wystąpieniu z Mateuszem Morawieckim.

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pis-odkrywa-karty-ws-komisji-weryfikacyjnej-zbada-rosyjskie-,nId,6439239

  Dawno nie byłem tak zgodny z Prawem i Sprawiedliwością i z rządem, jak w tej sprawie. Dziś rano dodaliśmy materiał wideo z wystąpienia Piotra Naimskiego, w którym sugeruje on dwie rzeczy:

  1. zbadanie polskiej strategii energetycznej od końca lat 80-tych.
  2. Ponowne oparcie się na węglu w budowaniu polskiej niezależności energetycznej.

  Zaraz, zaraz, znowu się zagalopowałem i okazałem się bardziej rządowy niż sam rząd, i bardziej pisowski niż Jarosław Kaczyński? No tak, o bagatela, 15 lat😊

  1.Powołanie Komisji Energetycznej, w wersji pisowskiej (2008-2022), ma taki sam sens jak badanie przebiegu ciąży od 5. miesiąca. Niby ma, ale dlaczego nie prześledzić całego procesu?

  2.Dlaczego mamy badać tylko nasze energetyczne uzależnianie się od Rosji, a martwa cisza ma zapaść nad naszym krańcowym uzależnieniem się od Europy?

  W tym drugim uzależnianiu Polski, poprzez likwidację górnictwa i podpisywanie skrajnie niekorzystnych pakietów ekologicznych i klimatycznych, brały udział wszystkie siły polityczne z wyłączeniem Konfederacji i Pawła Kukiza. Od SLD po PiS. Chyba powinniśmy wreszcie poznać nazwiska ludzi odpowiedzialnych za wprowadzenie nas w obecną sytuację.

  Powinniśmy się też dowiedzieć, kto jest twórcą współczesnej polskiej szkoły negocjacji, polegającej na naszych wcześniejszych ustępstwach i oczekiwaniu na rewanż. Natychmiast wręczymy tej personie główną nagrodę naszego portalu – statuetkę Zielonego Pomidora.

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja