back to top
More

    Europejskie embargo na rosyjską ropę … z wyłączeniem Węgier

    Strona głównaPolitykaEuropejskie embargo na rosyjską ropę … z wyłączeniem Węgier

    Polecamy w dziale

    Kamala Harris – kandydatka Demokratów

    Po rezygnacji Joe Bidena Kamala Harris zdobyła poparcie 2579 delegatów Partii Demokratycznej. Jeśli zostanie prezydentem USA, Ameryka będzie nadal podążać drogą progresywnego rozkładu i upadku.

    Wice-prezydent USA James David Vance

    15.07. Donald Trump ogłosił nazwisko kandydata Partii Republikańskiej na stanowisko wiceprezydenta USA. Jest nim J.D. Vance. Kim jest i co ta nominacja oznacza dla Stanów Zjednoczonych, Polski, Ukrainy i świata?

    Nowy prezydent Iranu Masud Pezeszkian

    5.07 Masud Pezeszkian został wybrany na prezydenta Iranu. Zagłosowało na niego około 55% wyborców, którzy wzięli udział w drugiej turze wyborów, ponad 30 milionów. Frekwencja wynosiła 50%. W I tylko 40%

    Walczmy jak Donald Trump 

    Ameryka Donalda Trumpa, Ameryka wielka i silna wolnością swoich obywateli jest gwarantem naszej wolności i niepodległości. Jeżeli w Stanach ostatecznie zwyciężą globaliści, nasz los będzie marny.
    Unia Europejska wprowadzając embargo na rosyjską ropę wyłączyła z tego Węgry. To przecież oznacza wyjątek dla rurociągów, przy zamknięciu rurociągu Przyjaźń zaopatrującego Polskę i Niemcy. Uczmy się od Viktora Orbana polityki.

    Ostatniej nocy Unia Europejska pokazała na czym polega jej  jednolita polityka. Uzgodniono, że wprowadzane embargo na rosyjską ropę obejmie wszelkie dostawy morskie. A wyłączone z zakazu importu są ropociągi.

    Dzięki temu Węgry, które importują rosyjską ropę wyłącznie drogą lądową, nadal mogą ją sprowadzać. Europa pokazała siłę i jedność. Wszyscy przywódcy się cieszą. Premier Morawiecki tryumfuje. Viktor Orban również. I tym ostatnim się zajmijmy.

    Viktor Orban kolejny raz okazał się wielkim przywódcą swojego niezbyt dużego państwa. 93 000 km2. Niecałe 10 milionów mieszkańców i jeden wielki przywódca, od którego powinniśmy się uczyć prowadzenia polityki w interesie własnego państwa i narodu.

    Viktor Orban nie kocha Putina, co sugerowały i sugerują nasze niedowarzone media. Viktor Orban kocha Węgry i dba jedynie o to, żeby w tej wojnie zbytnio nie ucierpiały w interesie innych państw. Powinien to być przykład dla innych przywódców, chcących osiągnąć wielkość.

    To Unia Europejska swoją polityką ideologicznych wymuszeń popchnęła Węgry do współpracy z Rosją. Teraz, za cenę europejskiej jedności, odda Węgrom wszystko z nawiązką.  Po to, żeby UE mogła być jednością.

    Przypomniał mi się słynny traktat lizboński z 2007 roku. Wtedy też uaktywnił się jeden wielki polityk niewielkiego państwa – Vaclav Klaus, prezydent Republiki Czeskiej. 79 000 km2. 10,5 miliona mieszkańców. Został ostatnim, który nie chciał go podpisać za darmo. Jak uczynił to wcześniej nasz prezydent śp. Lech Kaczyński… bo Irlandczycy się zgodzili. I dostał to, co chciał – gwarancje wszystkich państw członkowskich, że Niemcy sudeccy wysiedleni po II Wojnie z terenu Czech, nie będą się mogli domagać od Czech odszkodowań materialnych i finansowych.

    Tak właśnie prowadzi się politykę korzystną dla własnego państwa i narodu. I mam nadzieję, że kiedyś nasz 40-milionowy naród i państwo o powierzchni 318 000 km2 również doczeka się wielkiego przywódcy.

    Na koniec, żeby nie zostać źle zrozumianym. Sankcje gospodarcze i finansowe wobec Rosji są jednym ze sposobów na pokonanie jej. W naszym polskim interesie.

    Bartosz Jasiński

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja