Polska 20-tą gospodarką świata? – na papierze

Data

Strona głównaGospodarkaPolska 20-tą gospodarką świata? – na papierze

Polecamy w dziale

Nowi posłowie chcą wywłaszczać Polaków i budować farmy wiatrowe 300 m. od domów!

Projekt nowej ustawy zakłada zmniejszenie odległości z 700 do 300 metrów, wywłaszczania osób prywatnych i budowę wiatraków w pakach krajobrazowych. Tylko pytamy posła Gadowskiego: na czyje zlecenie i w jaki sposób powstał projekt?

Donald Tusk rozpoczyna wiatrakową rewolucję! – czyim kosztem?

Jeszcze nie ma nowego rządu, a już mamy rewolucyjny projekt ustawy. Farmy wiatrowe mogą stać 300 metrów od zabudowań! Wiatraki mają być inwestycją strategiczną. A za zamrożenie cen prądu (na pół roku) ma zapłacić Orlen -15 mld zł!

Europejska Unia równych i równiejszych

Odpowiedzią na wzrost cen surowców po napaści Rosji na Ukrainę w 2022 była pomoc państw UE dla swoich firm. Ale aż 70% z 742 mld euro zaakceptowanych przez KE udzieliły Niemcy i Francja. Jedna UE? Tak - dla równych i równiejszych.

Patrzysz z przerażeniem na rachunki za prąd? Zobacz Ile naprawdę płacisz za CO2.

@RadoslawPogoda wyjaśnia czemu nasze rachunki za energię poszybowały w ostatnich latach tak mocno w górę.
Jak zostaniemy 20. gospodarką świata? Pomaga mocna złotówka! – wyjaśnia N. Podpowiadam. Gdyby 860 mld USD przeliczyć nie po 1USD=4PLN, ale 1 USD=2PLN, to mielibyśmy 15-te. Za Gierka mieliśmy 10-te, a potem zabrakło papieru do d...

Papierowi patrioci, jakich jest w naszym kraju nad Wisłą bez liku, wiwatowali przez cały weekend. Chyba dla osłody po porażce w wyborach Prawa i Sprawiedliwości i rychłej perspektywie utraty finansowania przez odchodzący rząd.

https://niezalezna.pl/gospodarka-i-technologie/przescigamy-turcje-polska-wsrod-20-najwiekszych-gospodarek-swiata/503929

Jakim cudem znajdziemy się tak wysoko? Pomaga mocna złotówka! – wyjaśnia redakcja. 

Ponieważ wygląda na to, że nie rozumie ona zależności, już wyjaśniam. 860 mld dolarów amerykańskich, przeliczonych aktualnym kursie 1 USD = 4 PLN, daje nam to miejsce. Gdybyśmy przeliczali po kursie 1 USD = 5 PLN, jaki powinien być, wartość naszego PKB wyniosłaby 688 mld dolarów. 

Powinien być taki, gdyby nasz najlepszy patriotyczny rząd PiS nie zadłużał nas na potęgę w walutach obcych i nie zamieniał tych walut na polskie złote na rynku krajowych dla pokrycia ogromnego deficytu. Na obsługę swoich szlachetnych programów socjalnych. 

Czy zatem dalsze zadłużanie Polski umocni złotego do 1 USD = 2 PLN i z wynikiem 1 720 mld dolarów przebijemy się na miejsce co najmniej 15-te? A potem na 10-te jak za Gierka? Raczej padnie reszta polskiej gospodarki narodowej w Polsce i my razem z nią. Jak za Gierka, gdy w 10-tej gospodarce świata pozostał na półkach tylko ocet, bo papieru toaletowego zabrakło.

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora