back to top
More

  Polska 20-tą gospodarką świata? – na papierze

  Strona głównaGospodarkaPolska 20-tą gospodarką świata? – na papierze

  Polecamy w dziale

  Marże deweloperów nie są jeszcze tak wysokie jak handlarzy bronią!

  Marże nie są tak wysokie jak handlarzy bronią i narkotykami, a branża nie potrzebuje rządowego wsparcia - twierdzi czołowy deweloper J. Szanajca. Dlaczego zatem kolejny rząd tak chce pomagać?

  Rząd Donalda Tuska szybko wdraża zielony ład

  Pomimo protestów, rząd nie zamierza wycofywać się z wdrażania zielonego ładu. Budżet znajduje się w złym stanie. Nie ma pieniędzy na CPK. Nie ma na atom. Znajdą się na zielony ład.

  Energetyczna wojna Niemiec z Polską

  Gdy my będziemy likwidować energetykę, zamykając np. Turów, Niemcy będą ją rozwijać, żeby móc eksportować więcej prądu. Również do Polski, bo z powodu polityki UE musimy ograniczyć jego produkcję.

  Uśmiechnięte podwyżki cen prądu i gazu

  Benzyna nie będzie po 5,19. PDT nie ma takiej władzy nad rynkiem, jaką obiecywał;) Jednak dlaczego rosną ceny gazu i energii el., skoro ich ceny na rynku hurtowym spadły do poziomu z 2021?
  Jak zostaniemy 20. gospodarką świata? Pomaga mocna złotówka! – wyjaśnia N. Podpowiadam. Gdyby 860 mld USD przeliczyć nie po 1USD=4PLN, ale 1 USD=2PLN, to mielibyśmy 15-te. Za Gierka mieliśmy 10-te, a potem zabrakło papieru do d...

  Papierowi patrioci, jakich jest w naszym kraju nad Wisłą bez liku, wiwatowali przez cały weekend. Chyba dla osłody po porażce w wyborach Prawa i Sprawiedliwości i rychłej perspektywie utraty finansowania przez odchodzący rząd.

  https://niezalezna.pl/gospodarka-i-technologie/przescigamy-turcje-polska-wsrod-20-najwiekszych-gospodarek-swiata/503929

  Jakim cudem znajdziemy się tak wysoko? Pomaga mocna złotówka! – wyjaśnia redakcja. 

  Ponieważ wygląda na to, że nie rozumie ona zależności, już wyjaśniam. 860 mld dolarów amerykańskich, przeliczonych aktualnym kursie 1 USD = 4 PLN, daje nam to miejsce. Gdybyśmy przeliczali po kursie 1 USD = 5 PLN, jaki powinien być, wartość naszego PKB wyniosłaby 688 mld dolarów. 

  Powinien być taki, gdyby nasz najlepszy patriotyczny rząd PiS nie zadłużał nas na potęgę w walutach obcych i nie zamieniał tych walut na polskie złote na rynku krajowych dla pokrycia ogromnego deficytu. Na obsługę swoich szlachetnych programów socjalnych. 

  Czy zatem dalsze zadłużanie Polski umocni złotego do 1 USD = 2 PLN i z wynikiem 1 720 mld dolarów przebijemy się na miejsce co najmniej 15-te? A potem na 10-te jak za Gierka? Raczej padnie reszta polskiej gospodarki narodowej w Polsce i my razem z nią. Jak za Gierka, gdy w 10-tej gospodarce świata pozostał na półkach tylko ocet, bo papieru toaletowego zabrakło.

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja