Prawda dnia dzisiejszego bez oglądania się wstecz!

Data

Polecamy

Wybory coraz bliżej

W Tageszeitung ukazał się artykuł nazywający polskie władze mordercami, a nas społeczeństwem morderców. Takie oskarżenie w ustach niemieckiego dziennikarza ma swoją wymowę. W końcu Niemcy na mordowaniu się znają.

Kij zamiast marchewki – 6000 nowych okręgów wyborczych i transport gratis

Prezydent podpisał nowelizację kodeksu wyborczego - dla dobra demokracji i PiS. 65 wozów strażackich pomogło w 2020 roku wygrać Dudzie. Teraz, zamiast marchewki dla OSP, pojawił się kij na wójtów - darmowy transport dla 60-latków.

Dranie i durnie

Obrzydzenie do robactwa jest normalne. Ale czy na pewno? Wystarczy, że „autorytety” włączą się w propagandę, pokażą jak i z czym to się je i mamy je na talerzu, jak w banku.
To będzie najbardziej prestiżowy tytuł najbardziej prawicowego polskiego tygodnika. Kto go zdobędzie? Premier Morawiecki? Czy próbujący mu dorównać premier-emeryt Donald Tusk. Moim kandydatem za rok 2022 jest jednak Małgorzata Ge.

Wystąpienie Mateusza Morawieckiego, najlepszego PR-owca na stanowisku premiera polskiego rządu, wyłączyłem po 1 minucie i 34 sekundach; miało trwać 20. Było takie jak poprzednie. Jak każde poprzednie. Z gorliwością kandydata na ministranta nasz najlepszy premier wciskał ten sam kit.

Myślę, że Mateusz Morawiecki ma tylko jedno przygotowane przemówienie – schemat, w który wstawia coraz to nowe zestawy słów.

Oczywiście, że żartuję. To sztuczna inteligencja z zasobu oczekiwanych przez odbiorcę słów, tworzy kolejne mutacje jego wystąpień. Dzięki temu Mateusz Morawiecki był tak samo wiarygodny, gdy parę miesięcy temu uzasadniał na Śląsku konieczność wygaszania kopalń i odchodzenia od węgla i jest teraz, gdy ogłasza embargo na rosyjskie węglowodory. I wielki rozwój Janowa Lubelskiego.

Prawda dnia dzisiejszego bez oglądania się wstecz – tak powinna nazywać się nagroda za całokształt dla Mateusza Morawieckiego ufundowana przez tygodnik Sieci.

Czy ktoś może mu przeszkodzić w zdobyciu tego zaszczytnego trofeum? Oczywiście chciałby sam premier 1000-lecia Donald Tusk, który przebiera nóżkami i wygłasza coraz nowsze prawdy dla opisu starej rzeczywistości. Jednak Donald Tusk-emeryt z racji wieku dużo wolniej mija się z prawdą. Co jest fatalne dla starej prawdy i nowej jej rekultywacji. Poprzez możliwość porównania obu.

A może… a może była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, której cudem udało się uniknąć staranowania przez pisowskiego kamikadze – tylko dlatego, że nie ogląda się wstecz (i na boki) w drodze do celu?

O tak! Gdy tylko obie strony, Sieci i Małgorzata Gersdorf, pozbędą się wzajemnych uprzedzeń, tytuł pn. Prawda dnia dzisiejszego bez oglądania się wstecz za rok 2022 może trafić w ręce I damy Najwyższej Kasty.

Już trzęście portkami, Panowie!

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora