Prawda dnia dzisiejszego bez oglądania się wstecz!

Data

Polecamy

V Kolumna

Pośród Ukraińców przekraczających naszą granicę zapewne są również potencjalni przestępcy, co okaże się poniewczasie, ale profilaktyczne ich wyłowienie jest niemożliwe.

Refleksje na koniec roku

W dziejach Polski trudne czasy były właściwie zawsze, dlatego rok 2022 (podobnie jak 2020 i 2021) nie stanowi wyraźnego odstępstwa od normy. Nasi przodkowie w trudnych czasach jakoś sobie radzili, więc i my musimy sobie poradzić.

Dziady

Lewactwo porzuciło „klasę robotniczą”, która nie dorosła do szczytnych ideałów komunizmu i znalazło sobie inną, doświadczalną klasę „ciemiężonych” zboczeńców. Wzorem Hindusów okaleczających dzieci, też zaczęło od psychicznego okaleczania dzieci, wprowadzając im lekcje „seksu”.
To będzie najbardziej prestiżowy tytuł najbardziej prawicowego polskiego tygodnika. Kto go zdobędzie? Premier Morawiecki? Czy próbujący mu dorównać premier-emeryt Donald Tusk. Moim kandydatem za rok 2022 jest jednak Małgorzata Ge.

Wystąpienie Mateusza Morawieckiego, najlepszego PR-owca na stanowisku premiera polskiego rządu, wyłączyłem po 1 minucie i 34 sekundach; miało trwać 20. Było takie jak poprzednie. Jak każde poprzednie. Z gorliwością kandydata na ministranta nasz najlepszy premier wciskał ten sam kit.

Myślę, że Mateusz Morawiecki ma tylko jedno przygotowane przemówienie – schemat, w który wstawia coraz to nowe zestawy słów.

Oczywiście, że żartuję. To sztuczna inteligencja z zasobu oczekiwanych przez odbiorcę słów, tworzy kolejne mutacje jego wystąpień. Dzięki temu Mateusz Morawiecki był tak samo wiarygodny, gdy parę miesięcy temu uzasadniał na Śląsku konieczność wygaszania kopalń i odchodzenia od węgla i jest teraz, gdy ogłasza embargo na rosyjskie węglowodory. I wielki rozwój Janowa Lubelskiego.

Prawda dnia dzisiejszego bez oglądania się wstecz – tak powinna nazywać się nagroda za całokształt dla Mateusza Morawieckiego ufundowana przez tygodnik Sieci.

Czy ktoś może mu przeszkodzić w zdobyciu tego zaszczytnego trofeum? Oczywiście chciałby sam premier 1000-lecia Donald Tusk, który przebiera nóżkami i wygłasza coraz nowsze prawdy dla opisu starej rzeczywistości. Jednak Donald Tusk-emeryt z racji wieku dużo wolniej mija się z prawdą. Co jest fatalne dla starej prawdy i nowej jej rekultywacji. Poprzez możliwość porównania obu.

A może… a może była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, której cudem udało się uniknąć staranowania przez pisowskiego kamikadze – tylko dlatego, że nie ogląda się wstecz (i na boki) w drodze do celu?

O tak! Gdy tylko obie strony, Sieci i Małgorzata Gersdorf, pozbędą się wzajemnych uprzedzeń, tytuł pn. Prawda dnia dzisiejszego bez oglądania się wstecz za rok 2022 może trafić w ręce I damy Najwyższej Kasty.

Już trzęście portkami, Panowie!

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora