More

  Komisja ds. rosyjskich wpływów w Polsce – jestem za, a nawet bardziej

  Strona głównaOpinieKomisja ds. rosyjskich wpływów w Polsce – jestem za, a nawet bardziej

  Polecamy w dziale

  Czy rząd Donalda Tuska powoła Skansen Narodowy Polska jeszcze w tym roku?

  Po co poprzestawać na powoływaniu tylko PN Doliny Dolnej Odry? Dla zachowania w stanie naturalnym polskiego bagniska narodowego w dorzeczu Odry, Warty, Wisły, Narwi i Bugu, utwórzmy na terenie całego kraju Skansen Narodowy Polska.

  Donald Tusk nie potrzebuje mieć większego!

  Donald Tusk oznajmił, że nie ma kompleksów i nie potrzebuje większego! Tymczasem Port Lotniczy we Frankfurcie odprawił 900 000 ton, a prawie 700 000 ton Lipsk-Halle. Lotnisko Chopina obsłużyło tylko 111 000 ton i nie może więcej.

  Czy Ukraińcy mają wpisaną w gen narodowy nieufność do Polaków, a interesy Polski i Ukrainy są strategicznie sprzeczne? 

  Wszyscy nagle troszczą się o polskie interesy. Rzekomo to Ukraina, z którą mamy nadwyżkę 3,5 mld euro (2022), nam zagraża. Dlaczego nie Czechy? Nasz eksport do Czech to 32 mld zł, a import 62 mld - 2 x więcej! Blokujemy granicę? :)

  Widziane na Ukrainie. Przesłuchanie (11)

  Sierioża ma 45 lat. Od kilku tygodni siedzi w ukraińskim więzieniu. Przesłuchiwał, torturował i zabijał. Dlaczego zabijałeś? - pytam. Nie zabijałem, byłem mechanikiem. A twoje zdjęcia z bronią snajperską? Miałeś nóż. To dla szpanu
  Powinniśmy wiedzieć kto z polityków (i nie tylko) reprezentował interesy rosyjskie w Polsce wbrew interesom Polski. Oczekuję wykazania jak to się przyczyniło do realnych strat. I rozszerzenia uprawnień Komisji na pozostałe państwa

  Najpierw za. Powinniśmy wiedzieć kto z polityków (i nie tylko) reprezentował interesy rosyjskie w Polsce wbrew interesom Polski. Oczekuję wykazania jak to się przyczyniło do realnych stratach dla naszego państwa. I udowodnienia kwot za taką przysługę otrzymanych, również za pośrednictwem firm, fundacji i funduszy innych państw. 

  Teraz bardziej.

  Proponuje rozszerzenie zakresu dat z: 2008 – 2022 do: 1990 – 2022. I przedmiotowo, do zbadania wpływów wszystkich obcych państw na polskie sfery polityczno-publiczne. Oczekuję wykazania wszystkiego tego, co w akapicie powyżej.

  Rzetelna praca takiej rozszerzonej komisji przyczyni się do oczyszczenia życia publicznego w Polsce. 

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja