back to top
More

  Dlaczego Rosja musi się bronić

  Strona głównaOpinieDlaczego Rosja musi się bronić

  Polecamy w dziale

  Czy leci z nami pilot?

  Dr Katarzyna Sójka, była MZ (PiS), zarzuciła PDT oszukiwanie Polaków. Gdy u śp. Sitka stwierdzono śmierć mózgu, podawano, że jego stan jest stabilny. Droga Pani, stan zmarłego jest stanem absolutnie stabilnym.

  Odbierzmy polskim żołnierzom karabiny!

  Aresztowanie polskich żołnierzy po oddaniu przez nich strzałów ostrzegawczych to skandal. Tym większy, że fakt został zatajony przez MON, a wystąpił 2 miesiące temu! Kto chce zniszczyć morale naszej armii?

  Czy Koalicja 13 Grudnia będzie kontrolować przedsiębiorców prywatnych?

  Upartyjnienie Inspekcji Pracy może doprowadzić do wykorzystywania inspektorów pracy do szykanowania przedsiębiorców podejrzewanych o związki z opozycją, a inspektorów nieposłusznych partyjnym poleceniom eliminować.

  Przerywanie ciąży na żądanie już jest wprowadzane!

  30.05.2024, w przeddzień Dnia Dziecka, Minister Zdrowia wydała rozporządzenie o karach finansowych, a nawet zerwaniu umowy przez NFZ, dla szpitali, które odmówią przerwania ciąży. Czy to wstęp do wprowadzenia aborcji na życzenie?
  Przywódcy radzieccy przewidywali, że imperialiści będą dążyć do obalenia władzy ludu, a ich kraj bezpieczny nie będzie, dopóki pozostanie choć jeden kraj kapitalistyczny.

  Odpowiedź jest prosta. Ponieważ jej bezpieczeństwo jest zagrożone, bo jest otoczona przez wrogów. Wprawdzie każdy, kto widział globus, może zauważyć, że jest całkiem odwrotnie: to Rosja otacza świat i chyba bardziej zagraża bezpieczeństwu świata niż świat Rosji.
  Wręcz obsesyjna troska o swoje bezpieczeństwo ma w Rosji długą historię i datuje się na początek istnienia ZSRR, a w roku 1961 znalazła swoje „umocowanie” w III Programie Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego.

  Program ten wyznaczył jako cel główny zbudowanie komunizmu do roku 1980.

  Pozostałe cele to:

  • Prześcignięcie poziomu produkcji przemysłowej USA.
  • Zapewnienie najwyższego poziomu życia w Związku Radzieckim (w porównaniu do jakiegokolwiek państwa kapitalistycznego).
  • Zapewnienie każdej rodzinie bezpłatnego mieszkania wraz z bezpłatnym prądem, wodą i gazem.
  • Bezpłatna komunikacja zbiorowa. Bezpłatne ubrania i wyżywienie dla uczniów. Bezpłatne wyżywienie zbiorowe w zakładach pracy.
  • Sanatoria i domy wczasowe bezpłatne, podobnie jak leki, żłobki i przedszkola, baseny, sale gimnastyczne i stadiony.
  • Wpojenie masom moralności komunistycznej: sklepy bez sprzedawców, transport zbiorowy bez konduktorów.

  Przewidywano stopniowe zanikanie roli państwa na rzecz samorządności obywatelskiej.
  Poważnie liczono się, że tak atrakcyjny program może spowodować napływ wielomilionowych rzesz migrantów szukających lepszego życia. Mogłoby to zakłócić realizację programu, dlatego „uszczelniono” granice. Z czasem okazało się, że wręcz paranoiczne strzeżenie granic przydało się, ale do zapobiegania ucieczce ludności…

  Ambitnych założeń programowych jednak nie udało się zrealizować, bo burżuje z państw kapitalistycznych przeszkadzali, popierając wszystko, co najpodlejsze: chamstwo i kłamstwo, pijaństwo i narkomanię, złodziejstwo i przestępczość, prostytucję i upadek obyczajów.

  Przywódcy radzieccy przewidywali, że imperialiści będą dążyć do obalenia władzy ludu, a ich kraj bezpieczny nie będzie, dopóki pozostanie choć jeden kraj kapitalistyczny. Tak więc państwo radzieckie, jeśli chce być bezpieczne, musi opanować cały świat.

  To dlatego godło ZSRR przedstawiało kulę ziemską, a hymn zapowiadał, że „krwawy skończy się trud, gdy związek nasz bratni ogarnie ludzki ród”. Zakładano zniesienie wszystkich granic, a popularna w latach 80. pieśń komsomolców zapowiadała, że wkrótce „będą się kąpać w Gangesie’ i „wykopią ostatni słup graniczny”.

  Ambasador Ławrow, mówiąc że „Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała”, miał rację, jeśli uwzględnić specyficzną doktrynę obronną Rosji.

  Otóż Rosjanie uważają, że lepiej się bronić na zewnątrz swych granic, niż walczyć wewnątrz swojego terytorium. Dlatego nie budują umocnień obronnych wzdłuż swych granic w rodzaju linii Maginota, tylko niszczą potencjalnego agresora, zanim ten naruszy terytorium rosyjskie.

  Obecna „specjalna operacja” na Ukrainie jest tego najlepszyn przykładem.

  Militarne działania „obronne” połączone są z wielką aktywizacją tabunów trolli internetowych, a propagandowe teksty najlepiej wyjaśniają rosyjskie postrzeganie świata i doktrynę obronną Rosji:

  „Dlaczego Zachód nienawidzi Rosji? Putin stoi na drodze hegemonii i globalizmu Waszyngtonu. Rosja sprzymierzona z Chinami i większością Azji oznacza, że hegemoniczny i globalistyczny program Waszyngtonu jest niemożliwy. Waszyngton zamierza usunąć Rosję jako przeszkodę w programie Waszyngtonu.Szkolenia ukraińskiej armii do wojny z Rosją są podstawą ataku Waszyngtonu na Rosję, podobnie jak niedawna próba kolorowej rewolucji w Kazachstanie i obecne ćwiczenia wojskowe NATO w Gruzji”.

  Dlatego Rosja zmuszona jest się bronić i dlatego musi wydawać 16 % swego budżetu na zbrojenia, a na świetlaną przyszłość, obiecaną w programie KPZR z 1961 roku, ludność Rosji jeszcze musi poczekać.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja