Inflację należy po prostu wyprzedzić

Data

Polecamy

Stopy procentowe znowu w górę – bardzo zła decyzja RPP

Kolejna podwyżka stóp procentowych to bardzo zła decyzja. W żaden sposób nie wpłynie na wysokość inflacji w Polsce. Wystawiamy się za to na atak spekulantów walutowych. Pożyczanie pieniędzy od lichwiarzy to nie jest dobry pomysł.

Inflacja to nie jest wina prezesa Glapińskiego

Możemy odetchnąć. Anarchia w finansach państwowych nam nie grozi. Adam Glapiński został znowu wybrany na stanowisko prezesa NBP. To nie jemu zawdzięczamy inflację. Komu? Na to powinna odpowiedzieć opozycja, zamiast się ośmieszać.

Rosyjskie wpływy na Węgrzech

Obecne uzależnienie Węgier od Rosji nie dokonało się samoistnie. Zdecydowały o tym instytucje Unii Europejskiej, cofając Węgrom finansowanie i proeuropejska rzekomo węgierska lewica, w pełni uzależniając kraj od surowców z Rosji.
Tyle zrozumiałem z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Dokona tego sam premier Mateusz Morawiecki pokonując maraton w czasie o godzinę krótszym niż Donald Tusk. Czego nie rozumiecie?

Tyle zrozumiałem z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Dokonać tego ma premier Mateusz Morawiecki. Jak?

Po pierwsze, ma przebiec maraton. Po drugie, w czasie o godzinę krótszym niż Donald Tusk. Ten nie ma szans na to, by pokonać inflację. Za wolno biega.

Donald Tusk to kolega Angeli Merkel, a ta wyhodowała Putina, a to on jest sprawcą inflacji czyli putinflacji. Jeżeli zatem Mateusz Morawiecki pokona maraton o godzinę szybciej od Donalda Tuska, to … Czego nie rozumiecie? 😊

Taki poważny wniosek wynika z konwencji żartu, jaka miała miejsce w Otwocku.

Bo zapowiedziany dodruk pieniędzy, w formie kolejnych dopłat, jako sposób na wyprzedzenie inflacji, uznaję za dobry żart.

Bartosz Jasiński

 

Ostatnie wpisy autora