Rozejm czy podstęp

Data

Polecamy

Realiści i wizjonerzy

Czas wielkich wydarzeń, czas przełomów, to czas wielkich szans, wielkich wizji, dążeń do ich realizacji i czas próby charakterów. Czy uda nam się wykorzystać ten czas? Jeśli nie podejmiemy działań, nie osiągniemy niczego.

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Macron, Scholz, Draghi i Iohannis (Rumunia) w Kijowie. Gdzie jest Polska?

Czy w Boże Ciało wszyscy Polacy, łącznie z Prezydentem i Premierem, byli na procesji? Chyba tak, skoro zabrakło ich w Kijowie. Dlaczego jednak prezydent Zełeński, nie zapytał: gdzie jest prezydent Duda, mój najlepszy przyjaciel?
Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

Putin z Łukaszenką zwabili delegację Ukrainy na rozmowy nad Prypecią. W tym samym czasie z terytorium Białorusi wystrzelono rakietę Iskander, która uderzyła w pobliżu Żytomierza. Do walk z Ukraińcami Łukaszenka skierował białoruski specnaz.

Białorusini ponieśli straty – są zabici, ranni i wielu trafiło do niewoli. Na teren Białorusi przewożeni są zabici i ranni. Szpitale wojskowe już są zapełnione, przyjmują rannych szpitale cywilne, ale i tak są na granicy wydolności. Putin zażądał od Łukaszenki dostarczenia mięsa armatniego.

Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

Wyłapują rezerwistów do 40. roku życia. Prosto z miejsca pracy są wożeni do komisji uzupełnień. Garnizony w Mosyrzu i Kalinkowiczach jako pierwsze dostały polecenie wymarszu w stronę Ukrainy. Rozmowom nad Prypecią towarzyszy zbrodniczy zmasowany atak na Charków.

Pozostaje więc pytanie: czy chodziło o podstępne zwabienie przywódców Ukrainy?

My Polacy znamy to z 1944, gdy władze rosyjskie po wyzwoleniu Wilna przez AK zaprosili dowódców na uroczysty bankiet. Tylko garstka naszych wróciła z Kołymy i Workuty po 1956 roku.

To powtórzyło się też z zaproszeniem przywódców Polskiego Państwa Podziemnego do Pruszkowa na rozmowy.

4 marca 1945 r., rosyjski gen. Sierow też gwarantował bezpieczeństwo zaproszonej delegacji. Zostali aresztowani i przewiezieni na Łubiankę i sądzeni w pokazowym procesie. Podstęp i kłamstwo są nieodłącznie związane z „rosyjską duszą” klasy przywódczej Kremla.

Czy ewentualny rozejm ma dać czas na przegrupowanie wojsk, jak i uzupełnienia zarówno zaopatrzenia i sił osobowych, które są, jak widać, na wyczerpaniu?

Ostatnie wpisy autora