back to top
More

  Rozejm czy podstęp

  Strona głównaABCRozejm czy podstęp

  Polecamy w dziale

  Jestem dumny z syna – wywiad z O. Maslakiem seniorem.

  Oleksandr Maslak był gorącym orędownikiem współpracy ukraińsko-polskiej. Zginął w 2017r. gdy wracał samochodem z konferencji poświęconej Międzymorzu. Wraz z nim zginęło trzech innych uczestników tej konferencji. Cześć ich pamięci!

  Czechy – zanik instynktu samozachowawczego czy adaptacja do spodziewanego zwycięstwa Rosji? 

  Czeskie złudzenie o dobrych stosunkach z ZSRR zakończone zostało komunistycznym przewrotem w 1948 r., a potem interwencją w 68. Choć obecne władze są przychylne PL i UA, postawa ta, wskutek kryzysu gospodarczego, może się zmienić

  O ekonomicznych podstawach Międzymorza, inwestycjach i roli instytucji finansowych w budowaniu fundamentu trwałej współpracy (2)

  W dobrze pojętym interesie własnym należy zrobić wszystko, aby Ukraina odzyskała okupowane przez Rosję tereny i trwale zniechęciła Kreml do zbrojnych agresji na kraje Międzymorza. Kolejne kroki wymagają odwagi i woli politycznej.

  O ekonomicznych podstawach Międzymorza, inwestycjach i roli instytucji finansowych (1)  

  O potrzebie utworzenia związku politycznego - a jednocześnie obronnego sojuszu - złożonego z państw graniczących z zachodu z Rosją, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Ukrainy oraz Rumunii, myślano już w roku 1918. Wtedy się nie udało.
  Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

  Putin z Łukaszenką zwabili delegację Ukrainy na rozmowy nad Prypecią. W tym samym czasie z terytorium Białorusi wystrzelono rakietę Iskander, która uderzyła w pobliżu Żytomierza. Do walk z Ukraińcami Łukaszenka skierował białoruski specnaz.

  Białorusini ponieśli straty – są zabici, ranni i wielu trafiło do niewoli. Na teren Białorusi przewożeni są zabici i ranni. Szpitale wojskowe już są zapełnione, przyjmują rannych szpitale cywilne, ale i tak są na granicy wydolności. Putin zażądał od Łukaszenki dostarczenia mięsa armatniego.

  Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

  Wyłapują rezerwistów do 40. roku życia. Prosto z miejsca pracy są wożeni do komisji uzupełnień. Garnizony w Mosyrzu i Kalinkowiczach jako pierwsze dostały polecenie wymarszu w stronę Ukrainy. Rozmowom nad Prypecią towarzyszy zbrodniczy zmasowany atak na Charków.

  Pozostaje więc pytanie: czy chodziło o podstępne zwabienie przywódców Ukrainy?

  My Polacy znamy to z 1944, gdy władze rosyjskie po wyzwoleniu Wilna przez AK zaprosili dowódców na uroczysty bankiet. Tylko garstka naszych wróciła z Kołymy i Workuty po 1956 roku.

  To powtórzyło się też z zaproszeniem przywódców Polskiego Państwa Podziemnego do Pruszkowa na rozmowy.

  4 marca 1945 r., rosyjski gen. Sierow też gwarantował bezpieczeństwo zaproszonej delegacji. Zostali aresztowani i przewiezieni na Łubiankę i sądzeni w pokazowym procesie. Podstęp i kłamstwo są nieodłącznie związane z „rosyjską duszą” klasy przywódczej Kremla.

  Czy ewentualny rozejm ma dać czas na przegrupowanie wojsk, jak i uzupełnienia zarówno zaopatrzenia i sił osobowych, które są, jak widać, na wyczerpaniu?

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja