Rozejm czy podstęp

Data

Polecamy

Maria Demidiuk, Wrażenia z pobytu w Polsce

Czerwono-czarna flaga kojarzy mi się z walką narodowowyzwoleńczą, protestami na Majdanie i nie ma znaczenia antypolskiego. Często się zdarza, że osoba dokonująca bohaterskich czynów, popełnia też zbrodnie. Powinniśmy je wyjaśniać.

Próby współpracy polskich i ukraińskich środowisk patriotyczno-narodowych w latach 1945-2022 (2)

Jednym z obszarów, który miał stale podzielić Polaków i Ukraińców jest historia. Oba narody, im dalej od tragicznych wydarzeń, tym bardziej idealizują swoich niezłomnych "bohaterów". Tworzą się mity, z którymi trudno jest walczyć.

Próby współpracy polskich i ukraińskich środowisk patriotyczno narodowych w latach 1945-2022 (1)

Polsko-ukraińskich stosunków nie da się zrozumieć bez znajomości historii. Walczyliśmy z sobą i urządzaliśmy mordy, ale w warunkach wspólnego zagrożenia potrafiliśmy współpracować. Te próby agentura rosyjska zawsze nazywała zdradą
Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

Putin z Łukaszenką zwabili delegację Ukrainy na rozmowy nad Prypecią. W tym samym czasie z terytorium Białorusi wystrzelono rakietę Iskander, która uderzyła w pobliżu Żytomierza. Do walk z Ukraińcami Łukaszenka skierował białoruski specnaz.

Białorusini ponieśli straty – są zabici, ranni i wielu trafiło do niewoli. Na teren Białorusi przewożeni są zabici i ranni. Szpitale wojskowe już są zapełnione, przyjmują rannych szpitale cywilne, ale i tak są na granicy wydolności. Putin zażądał od Łukaszenki dostarczenia mięsa armatniego.

Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

Wyłapują rezerwistów do 40. roku życia. Prosto z miejsca pracy są wożeni do komisji uzupełnień. Garnizony w Mosyrzu i Kalinkowiczach jako pierwsze dostały polecenie wymarszu w stronę Ukrainy. Rozmowom nad Prypecią towarzyszy zbrodniczy zmasowany atak na Charków.

Pozostaje więc pytanie: czy chodziło o podstępne zwabienie przywódców Ukrainy?

My Polacy znamy to z 1944, gdy władze rosyjskie po wyzwoleniu Wilna przez AK zaprosili dowódców na uroczysty bankiet. Tylko garstka naszych wróciła z Kołymy i Workuty po 1956 roku.

To powtórzyło się też z zaproszeniem przywódców Polskiego Państwa Podziemnego do Pruszkowa na rozmowy.

4 marca 1945 r., rosyjski gen. Sierow też gwarantował bezpieczeństwo zaproszonej delegacji. Zostali aresztowani i przewiezieni na Łubiankę i sądzeni w pokazowym procesie. Podstęp i kłamstwo są nieodłącznie związane z „rosyjską duszą” klasy przywódczej Kremla.

Czy ewentualny rozejm ma dać czas na przegrupowanie wojsk, jak i uzupełnienia zarówno zaopatrzenia i sił osobowych, które są, jak widać, na wyczerpaniu?

Ostatnie wpisy autora