Rozejm czy podstęp

Data

Strona głównaABCRozejm czy podstęp

Polecamy w dziale

Mickiewicz … Włada Mickiewicz

Włada ma 20 lata i studiuje w Polsce. Jest Polką z Białorusi, półsierotą. Przez uniwersytecką biurokrację nie dostała akademika. Nie może również liczyć na stypendium socjalne, bo otrzymała stypendium dla studentów zagranicznych.

Polityka węgierska po napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę (2)

Węgierskie media przekonują, że mimo mało lojalnej postawy Budapesztu wobec Ukrainy i sojuszników z NATO, NATO obroni Węgry. Nawet wojska rosyjskie na przyszłej granicy to nie problem. Węgry mają 13000 żołnierzy zdolnych do walki!

Polityka węgierska po napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę (1)

Krótkoterminowy zysk przesłania Węgrom refleksję nad zagrożeniem dla całej Europy Środkowej, gdyby Rosja pokonała Ukrainę. Hazard polityczny uprawiany przez rząd Viktora Orbána może się kiedyś obrócić przeciwko samym Węgrom.
Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

Putin z Łukaszenką zwabili delegację Ukrainy na rozmowy nad Prypecią. W tym samym czasie z terytorium Białorusi wystrzelono rakietę Iskander, która uderzyła w pobliżu Żytomierza. Do walk z Ukraińcami Łukaszenka skierował białoruski specnaz.

Białorusini ponieśli straty – są zabici, ranni i wielu trafiło do niewoli. Na teren Białorusi przewożeni są zabici i ranni. Szpitale wojskowe już są zapełnione, przyjmują rannych szpitale cywilne, ale i tak są na granicy wydolności. Putin zażądał od Łukaszenki dostarczenia mięsa armatniego.

Dzisiaj 28.02.22 Białoruś przystąpiła do wojny, wysyłając swoje wojska przeciwko Ukrainie i dzisiaj na zaproszenie Łukaszenki odbywa się spotkanie ukraińskich i rosyjskich polityków. Białoruś jest ogarnięta mobilizacją.

Wyłapują rezerwistów do 40. roku życia. Prosto z miejsca pracy są wożeni do komisji uzupełnień. Garnizony w Mosyrzu i Kalinkowiczach jako pierwsze dostały polecenie wymarszu w stronę Ukrainy. Rozmowom nad Prypecią towarzyszy zbrodniczy zmasowany atak na Charków.

Pozostaje więc pytanie: czy chodziło o podstępne zwabienie przywódców Ukrainy?

My Polacy znamy to z 1944, gdy władze rosyjskie po wyzwoleniu Wilna przez AK zaprosili dowódców na uroczysty bankiet. Tylko garstka naszych wróciła z Kołymy i Workuty po 1956 roku.

To powtórzyło się też z zaproszeniem przywódców Polskiego Państwa Podziemnego do Pruszkowa na rozmowy.

4 marca 1945 r., rosyjski gen. Sierow też gwarantował bezpieczeństwo zaproszonej delegacji. Zostali aresztowani i przewiezieni na Łubiankę i sądzeni w pokazowym procesie. Podstęp i kłamstwo są nieodłącznie związane z „rosyjską duszą” klasy przywódczej Kremla.

Czy ewentualny rozejm ma dać czas na przegrupowanie wojsk, jak i uzupełnienia zarówno zaopatrzenia i sił osobowych, które są, jak widać, na wyczerpaniu?

Ostatnie wpisy autora