back to top
More

  Strzelnica w każdej gminie

  Strona głównaOpinieStrzelnica w każdej gminie

  Polecamy w dziale

  Co to, kurwa, ma być! – Canal+ promuje przemoc i patologię! [18+]

  Na konferencji przed sobotnią walką została przekroczona granica patologii – jeden z zawodników, po nazwaniu go „transem, który co najwyżej może fiuta do gęby wziąć”, rzucił się na przeciwnika rozcinając mu skórę głowy mikrofonem.

  Czy projekt CPK ma szansę na realizację? 

  Podyskutujmy o CPK. Połączenie kilku lotnisk, aglomeracji warszawskiej i "lotniczych" ośrodków miejskich szybkimi kolejami i drogami, pozwoliłoby na powstanie CPK z tymi lotniskami w roli jego terminali.

  Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg!

  Po decyzji Sejmu o dalszych pracach o zabijaniu dzieci i wyjaśnieniach M. Morawieckiego, że "przez pomyłkę zagłosował przeciw", zapytajmy: jak ma na imię Twój bóg?, bo nasz Bóg mówi: Nie zabijaj!

  Żydowskie ludobójstwo

  Poniedziałkowa śmierć Polaka, cywilnego wolontariusza zabitego przez żołnierzy Izraela, przypomniała nam, co dzieje się od kilku miesięcy w Izraelu. A dzieje się ludobójstwo na miarę holokaustu - eksterminacja miejscowej ludności.
  MON powinien stworzyć sieć afiliowanych strzelnic. Powinny być dostępne w każdej gminie. Wokół strzelnic kształtowałyby się aktywne środowiska patriotyczne. Wybrane organizacje pro-obronne prowadziłyby bezpłatne szkolenia wojskowe

  18 kwietnia 2022 r  w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego odbyło się spotkanie  z ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Minister omówił sytuację geopolityczną i wyjaśnił działania rządu w obszarze bezpieczeństwa. 

  Polska nawiązała ścisłą współpracę z dostawcami sprzętu z USA i Korei Południowej. Te dwa państwa, związane sojuszem gospodarczym i wojskowych, mają technologie i moce produkcyjne mogące zapewnić polskiej armii nowoczesny sprzęt. Wykazują także otwartość na polskie oczekiwania w zakresie rozwoju rodzimego przemysłu. Wojsko polskie ma zwiększyć liczebność, a także rozwijać formacje obrony terytorialnej i cyberbezpieczeństwa.

  Cieszy to, że minister nie zapomniał o  obronie cywilnej. Wydaje się jednak, że ogromny potencjał społeczny jest jeszcze niezagospodarowany, a zatem nieaktywny. Potencjał, który może być niebawem bardzo potrzebny.

  Wojna na Ukrainie pokazała, jak ważna jest potrzeba istnienia  szerokiej platformy wychowania patriotycznego, kreowania postaw pro-obronnych i nabywania umiejętności przydatnych w warunkach wojny. Mamy przecież do czynienia z wrogiem, który potrafi motywować swoich obywateli dla realizacji wyznaczonych celów politycznych. Kreml może liczyć na spore zaplecze ludzi, gotowych poświęcić życie za ideę imperialnej Rosji. 

  W polskim społeczeństwie przeważają postawy pacyfistyczne. Dominuje niechęć do przyjęcia odpowiedzialności za wspólnotę i  państwo. Niechęć do ponoszenia jakiegokolwiek kosztu związanego z obroną niepodległości i  wolności.  Postawy patriotyczne są nie tylko w mniejszości, ale są też powszechnie kwestionowane. Musimy to zmienić, bo poddamy się bez walki.

  Kreowanie odpowiedniej postawy obywatelskiej może nastąpić tylko poprzez aktywne nabywanie umiejętności wojskowych, przydatnych dla obrony ojczyzny. To praca u podstaw. Państwo musi współpracować z organizacjami pro-obronnymi. Tyle, że na bazie jakieś infrastruktury. Jak to rozwiązać?

  MON powinien stworzyć sieć afiliowanych strzelnic. Powinny być dostępne w każdej gminie.

  Wokół strzelić kształtowałyby się aktywne środowiska patriotyczne. Wybrane organizacje pro-obronne prowadziłyby bezpłatne szkolenia dla chętnych, jeśli MON zapewniłby odpowiednie środki na wyposażenie i amunicję. 

  PO miało projekt: stadion w każdej gminie. Rząd PiS powinien ogłosić program: strzelnica w każdej gminie.

  Mariusz Patey  

  Mariusz Patey
  Mariusz Patey
  Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta specjalizujący się problematyce ekonomii Międzymorza, bezpieczeństwa energetycznego. Były doradca wojewody lubuskiego, były członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego związanych z transportem, rozwiązaniami IT dla transportu.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja