back to top
More

  Widziane na Ukrainie. Amerykanin Billy (14)

  Strona głównaOpinieWidziane na Ukrainie. Amerykanin Billy (14)
  Siedział na lotnisku w Stambule i uśmiechał się dobrodusznie. Łysiejący mężczyzna w średnim wieku. Do mnie również. Czekał na samolot do Moskwy. Ja na samolot w przeciwnym kierunku. Był Amerykaninem.

  Siedział na lotnisku w Stambule i uśmiechał się dobrodusznie. Łysiejący mężczyzna w średnim wieku. Do mnie również. Czekał na samolot do Moskwy. Ja na samolot w przeciwnym kierunku. Był Amerykaninem, ale znał też rosyjski i chyba go lubił, bo szybko porzuciliśmy język angielski. Był rok 2014. 

  – Europa Środkowo-Wschodnia jest okupowana przez kolektywny zachód, przez rząd w Waszyngtonie, ale to się zmieni – zaczął.

  Po chwili dowiedziałem się, że w tej zmianie pomoże on sam, Billy, weteran z Iraku. Leciał do Rosji, by wspierać siły postępu w walce z faszystami, imperialistami, sodomitami i całym zgniłym Zachodem.

  – A Katyń? – zapytałem.

  – To nie bolszewicy – zamachał rękami – to niemożliwe. A gdyby nawet, to Polacy sami zasłużyli na swój los. No i jakie to ma znaczenie dziś, dla Rosji, dla dzisiejszych wyzwań, dla świata? Rosjanie mają prawo się bronić. A prawi ludzie z całego  świata mają obowiązek ich wspierać

  – A Ukraina?

  – Jaka Ukraina. Nie ma Ukrainy i nie ma Ukraińców. To produkt imperializmu amerykańskiego. Wiem to – uśmiechnął się – sam  jestem z Ameryki.

  Chyba lubię egzotyczne znajomości. Wymieniliśmy się mejlami. Od tego czasu dostawałem od niego materiały kompromitujące Zachód i usprawiedliwiające Rosję. Potem takie same widziałem na niektórych polskich portalach. A Billy walczył z wymyśloną przez imperialistów amerykańskich Ukrainą.

  Minęło 10 lat. Na wiosnę 2024 Billy został aresztowany przez bojowników DNR-LNR. Za  robienie zdjęć obiektów wojskowych  w Doniecku. Czy na pewno je robił i Billy okazał się być amerykańskim szpiegiem? Tego już się nie dowiemy, bo dochodzenie miało specyficzny przebieg. Rosyjscy patrioci, obrońcy wartości, których bronił Billy przed zgniłym Zachodem, gwałcili go w celi przez całą noc. 

  Rano, na wszelki wypadek, jeden z nich pociągnął za spust. 

  Żegnaj Billy!

  Mariusz Patey

  Mariusz Patey
  Mariusz Patey
  Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta specjalizujący się problematyce ekonomii Międzymorza, bezpieczeństwa energetycznego. Były doradca wojewody lubuskiego, były członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego związanych z transportem, rozwiązaniami IT dla transportu.

  Widziane na Ukrainie