back to top
More

  Euro jest wprowadzane do Polski kuchennymi drzwiami

  Strona głównaGospodarkaEuro jest wprowadzane do Polski kuchennymi drzwiami

  Polecamy w dziale

  Wywiad z prof. Grażyną Ancyparowicz, członkiem Rady Polityki Pieniężnej 2016–2022. 

  Przyjęcie euro, bez przygotowania fundamentów gospodarki, zahamuje inwestycje rozwojowe, a tym samym utrudni nam doganianie zamożnych państw europejskich. Łatwo to sprawdzić sięgając do statystyk.

  Dlaczego Ministerstwo Klimatu chce wykończyć nasz przemysł i nas?

  Minister Zielińska zapowiedziała przyspieszenie implementacji polsko-niemieckiej polityki energetyczno-klimatycznej. Oznacza to szybką likwidację polskich kopalń, wykończenie przemysłu, a dla nas podwyżki.

  Czy rząd Donalda Tuska planuje likwidację szpitali?

  Szpitale przestają wypłacać pensje lekarzom. To coraz częstsze przypadki. Mamy też nowy rządowy projekt ustawy - jeżeli będziemy chcieli się leczyć, to zapłacimy za to dodatkowo z własnej kieszeni.

  Z tygrysa Europy stajemy się żółwiem

  Źle się dzieje w polskiej gospodarce. PMI spadł do 45 pkt. Zmalało zatrudnienie w I kwartale. Sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu o 7,3% r/r. Spadliśmy na ostatnie miejsce w Europie.
  Sfinansowanie transformacji energetycznej w Polsce przekracza obecne możliwości naszego kraju. Będzie ona wymagała wzrostu zadłużenia w walutach obcych, co oznacza wprowadzenie euro do Polski tylnymi drzwiami. To już się dzieje.

  Na początku kwietnia pisałem o ogromnych kosztach transformacji energetycznej, do której zobowiązał się rząd Mateusza Morawieckiego 

  Mają one wynieść, według Ministerstwa Klimatu, 1,2 biliona złotych. Ministerstwo oraz rząd nie określiły jednak publicznie w jaki sposób zamierzają sfinansować wydatki związane z rewolucją energetyczną. 

  Kwestia ta została jednak poruszona przez głównego ekonomistę ING Banku Śląskiego, Rafała Beneckiego, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” 

  Rafał Benecki: Nowe koła zamachowe polskiej gospodarki trzeba umieć uruchomić – rp.pl 

  Ceniony specjalista twierdzi w nim, że sfinansowanie transformacji energetycznej w Polsce przekracza obecne możliwości naszego kraju, oraz będzie ona wymagała wzrostu zadłużenia w walutach obcych. Oznacza to de facto wprowadzenie euro do Polski tylnymi drzwiami, gdyż potrzebuje tego biznes i państwo polskie. 

  Z kolei jeszcze niedawno Prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński, oraz główny ekonomista Banku Pekao S.A (kontrolowanego przez Skarb Państwa), Ernest Pytlarczyk, stwierdzili,  że obecnie koszty uczestnictwa Polski w strefie euro są zdecydowanie wyższe niż korzyści z tym związane.

   Przyjęcie euro. Prezes NBP: dla Polski byłoby głęboko szkodliwe – Gospodarka – polskieradio24.pl

   Ernest Pytlarczyk: Kryzys jest wpisany w DNA strefy euro. To pułapka [WYWIAD] – GazetaPrawna.pl

  Dlaczego więc wybitni rządowi specjaliści ostrzegają nas przed implementacją euro, a rząd wprowadza je do Polski tylnymi drzwiami, bez naszej zgody? 

  MTC

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja