Piotr Hlebowicz, Lista przestępców wojennych w rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Obowiązkiem nas wszystkich jest zbieranie wszelkich dowodów i materiałów dotyczących tej wojennej zbrodni na narodach Ukrainy.
Podziel się tym artykułem:

!!! Pobierz -> Lista żołnierzy rosyjskich

Listę międzynarodowych przestępców wojennych, biorących udział w zmasowanych atakach na ludność cywilną w ukraińskich miastach i wsiach, otrzymaliśmy z wiarygodnego źródła.

Obowiązkiem nas wszystkich jest zbieranie wszelkich dowodów i materiałów dotyczących tej wojennej zbrodni na narodach Ukrainy. Mamy nadzieję, iż po skończonej wojnie będzie to przydatne dla Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

Nie wyobrażamy sobie, by mordercy odpowiedzialni za eksterminację kobiet, dzieci i ludzi starszych nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Bezwzględnie muszą być osądzeni: Putin, Łukaszenka, Makiej, Szojgu, Ławrow, Pieskow, Zacharowa.

Do rachunku krzywd powinny być dopisane przestępstwa z Czeczenii (ponad 200 tys. ofiar), Gruzji, Krymu i Donbasu.

Świat nie może milczeć w tych sprawach, bo inaczej co by to była za sprawiedliwość? Osoby przedstawione na liście nie powinny nigdy otrzymać żadnej wizy do krajów cywilizowanych, a zwłaszcza herszt szajki – Putin i jego kamaryla.

Jak wojna – to wojna! Państwa Europejskie i USA zamrażają majątki rosyjskich oligarchów i polityków. To wiele miliardów dolarów. Czy to jednak wystarczy na odbudowę zniszczonej Ukrainy oraz na odszkodowania dla rodzin pomordowanych przez Rosjan ich bliskich? Wątpię. Zniszczenia będą ogromne.

Ofiar przybywa każdego dnia. Nie pozwólmy przestępcom ujść sprawiedliwej kary.

Piotr Hlebowicz

Podziel się tym artykułem:

Stanisław Florian, Czy mamy się gdzie schronić w razie wojny?

Okazuje się, że stare rozporządzenia wygasły. Od 2004 roku brakuje przepisów ogólnopaństwowych regulujących gospodarowanie schronami. Współczując Ukraińcom, na których spadają rosyjskie bomby, pomyślmy - a gdzie my się schowamy?

Rozmowa z prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Jak powinna wyglądać konstytucja na miarę XXI wieku? Czy system trójpodziału władzy powinien ulec zmianie? Czy organizacje pozarządowe powinny mieć możliwość finansowania z pieniędzy publicznych? Co prezes Ordo Iuris myśli na temat skandalu, który wybuchł kilka miesięcy temu?

Kościół musi wstać z kolan i przestać się bać

Odnowa Kościoła, której muszą dokonać wierni Kto uratuje Kościół? Nie biskupi, nie kapłani i nie zakonnicy. To zadanie należy do was, ludu wiernego! Po to macie rozum, oczy i uszy, by ocalić Kościół. Do was należy dopilnowanie, by księża zachowywali się jak księża, biskupi jak biskupi i zakonnicy, jak przystało zakonnikom! abp Fulton J. Sheen, przemówienie do Rycerzy Kolumba, 1972 r.

Ostatnie wpisy

Finlandia jest gotowa na wojnę z Rosją. A Polska?

Tak twierdzi wódz fińskiej armii, gen. Timo Kivinen. Znając historię wojny rosyjsko-fińskiej 1939/40, powinniśmy mu uwierzyć. Finowie dysponują 280 000 armią i posiadają 1,5 mln sztuk osobistej broni palnej. A czym my dysponujemy?

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Hipersoniczny kindżał Putina

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku.

Telewizja dla przygniecionych

O tym jak Putin ukrywa swój majątek u kolegów, o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, o powrocie do węgla, o tym jak największe fundusze inwestycyjne przejmują kontrolę nad żywnością.

Jerzy Targalski, Skretynienie

Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

Rosja podchodzą pod Lisiczańsk

PODSUMOWANIE 118. dnia wojny + MAPY

Siły Zbrojne Republiki Słowacji

W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji.

Popularne w tym dziale