back to top
More

    Kiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

    Strona głównaOpinieKiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

    Polecamy w dziale

    Czy napływ migrantów to skutek dotowanego rolnictwa w Europie?

    Europejskie dotacje dla produkcji rolnej powodują to, że unijna żywność stała się dumpingowa w stosunku do produkowanej w Afryce. A to z kolei jest jedną z przyczyn migracji do Europy. Dotujemy własnych rolników i będziemy utrzymywać migrantów.

    Kto głośniej zaśpiewa, ten zrobi karierę

    Dzięki Campusowi Polska dowiedzieliśmy się, że przepustką do kariery w PO i Europie jest najgłośniejsze odśpiewanie hymnu Partii pn. J***ć PiS. Oceniającymi potencjał młodych liderów i zarazem didżejami byli ministrowie Mitras i Szłapka.

    Kłopoty PKP Cargo – kolejny pretekst do antyukraińskiej histerii

    Rosja wykorzystuje każde wydarzenie do psucia polsko-ukraińskich relacji. Teraz są to kłopoty PKP Cargo. Jaka jest podsunięta w necie rosyjska narracja? - to ukraińska firma jest winna, a nie DB lub Czeskie Drahy

    Piekło kobiet w Indiach

    09.08 w państwowym szpitalu w Kalkucie znaleziono ciało młodej, 31-letniej lekarki, która została zgwałcona, a następnie zamordowana. To jedna z 30 000 gwałtów rocznie. Przebywający w PL premier Modi zapowiedział zmiany. Oby tak się stało.
    Od kilku miesięcy docierają do nas informacje o akcjach grup dumnie nazywających siebie aktywistami klimatycznymi. Blokują oni ruch uliczny i lotniska w dużych miastach niemieckich. Sieją chaos i utrudniają życie. To ekoterroryści

    Od dłuższego czasu jesteśmy straszeni atakiem terrorystów zza naszej wschodniej granicy lub krajów arabskich. Ich agresja dokonuje się w formie aneksji terytoriów innych krajów i  ludobójstwa (wojna na Ukrainie), albo w formie zamachów terrorystycznych,  wycelowanych zwykle w ludnością cywilną. 

    W tym artykule zajmę się nie tymi dwoma, lecz bardziej wyrafinowaną formą, z którą mieszkańcy Europy Zachodniej (szczególnie Niemcy) stykają się coraz częściej – ekoterroryzmem.

    Od kilku miesięcy docierają do nas wyrywkowo informacje o akcjach grup dumnie nazywających się aktywistami klimatycznymi, którzy blokują ruch uliczny oraz lotniska w dużych miastach niemieckich.  Sieją oni chaos oraz utrudniają życie zwykłym mieszkańcom.

    Wakacje Niemców zakłócone. Działacze protestują na lotniskach, odwołano loty – Zielona w INTERIA.PL

    Climate campaigners block Berlin traffic – DW – 04/24/2023

    Poprzez te akcje, podczas których narażane jest zdrowie i życie ludzkie, ich działacze chcą jakoby zwrócić uwagę na problem „ocieplania klimatu”.  Czy możemy jednak zmienić klimat poprzez uszkodzenie rurociągu z Triestu do Inglostadt lub przyklejając się do asfaltu? 

    Berlin climate protesters condemned after death of cyclist – BBC News

    Czym te działania różnią się od akcji wojsk oraz wywiadu rosyjskiego, które dążą do uszkodzenia infrastruktury krytycznej na Ukrainie oraz w państwach NATO? Póki co, tylko skalą.

    W rozwiniętych demokracjach strategie rozwoju kluczowych sektorów gospodarczych, takich jak energetyka czy komunikacja, implementowane są po przeanalizowaniu korzyści oraz kosztów, jakie generują dla społeczeństwa. Dyskusje takie powinni być przeprowadzane z uwzględnieniem zdania środowiska naukowego oraz biznesowego. Jednym z takich przykładów jest analiza opracowana przez Europejski Bank Centralny, która wskazuje na zagrożenia związane z transformacją energetyczną (m.in. podwyższona inflacja) 

    The climate and the economy (europa.eu)

    Czy o kosztach rewolucji energetycznej dowiemy się od wcześniej wspomnianych organizacji, które dumnie nazywają się pro-klimatycznymi?

    Od dłuższego czasu odkrywamy dla Państwa informacje związane z sektorem energetycznym, które ciężko znaleźć w mediach publicznych. Chcemy w ten sposób pobudzić dyskusję i pokazać, że obrana przez obecny i poprzednie rządy ścieżka zmian w energetyce i transporcie niesie wiele zagrożeń. 

    Jednym z nich jest ograniczenie wyboru dokonywanego przez nas odnośnie środków transportu oraz wyższe koszty funkcjonowania systemu energetycznego. Także podwyższone ryzyko jego destabilizacji. 

    Spokojna, rzeczowa dyskusja przyniesie nam i naszej planecie więcej korzyści niż akcje bojowników nazywających siebie aktywistami klimatycznymi.

    MTC

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja