More

  Kiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

  Strona głównaOpinieKiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

  Polecamy w dziale

  Czy rząd Donalda Tuska powoła Skansen Narodowy Polska jeszcze w tym roku?

  Po co poprzestawać na powoływaniu tylko PN Doliny Dolnej Odry? Dla zachowania w stanie naturalnym polskiego bagniska narodowego w dorzeczu Odry, Warty, Wisły, Narwi i Bugu, utwórzmy na terenie całego kraju Skansen Narodowy Polska.

  Donald Tusk nie potrzebuje mieć większego!

  Donald Tusk oznajmił, że nie ma kompleksów i nie potrzebuje większego! Tymczasem Port Lotniczy we Frankfurcie odprawił 900 000 ton, a prawie 700 000 ton Lipsk-Halle. Lotnisko Chopina obsłużyło tylko 111 000 ton i nie może więcej.

  Czy Ukraińcy mają wpisaną w gen narodowy nieufność do Polaków, a interesy Polski i Ukrainy są strategicznie sprzeczne? 

  Wszyscy nagle troszczą się o polskie interesy. Rzekomo to Ukraina, z którą mamy nadwyżkę 3,5 mld euro (2022), nam zagraża. Dlaczego nie Czechy? Nasz eksport do Czech to 32 mld zł, a import 62 mld - 2 x więcej! Blokujemy granicę? :)

  Widziane na Ukrainie. Przesłuchanie (11)

  Sierioża ma 45 lat. Od kilku tygodni siedzi w ukraińskim więzieniu. Przesłuchiwał, torturował i zabijał. Dlaczego zabijałeś? - pytam. Nie zabijałem, byłem mechanikiem. A twoje zdjęcia z bronią snajperską? Miałeś nóż. To dla szpanu
  Od kilku miesięcy docierają do nas informacje o akcjach grup dumnie nazywających siebie aktywistami klimatycznymi. Blokują oni ruch uliczny i lotniska w dużych miastach niemieckich. Sieją chaos i utrudniają życie. To ekoterroryści

  Od dłuższego czasu jesteśmy straszeni atakiem terrorystów zza naszej wschodniej granicy lub krajów arabskich. Ich agresja dokonuje się w formie aneksji terytoriów innych krajów i  ludobójstwa (wojna na Ukrainie), albo w formie zamachów terrorystycznych,  wycelowanych zwykle w ludnością cywilną. 

  W tym artykule zajmę się nie tymi dwoma, lecz bardziej wyrafinowaną formą, z którą mieszkańcy Europy Zachodniej (szczególnie Niemcy) stykają się coraz częściej – ekoterroryzmem.

  Od kilku miesięcy docierają do nas wyrywkowo informacje o akcjach grup dumnie nazywających się aktywistami klimatycznymi, którzy blokują ruch uliczny oraz lotniska w dużych miastach niemieckich.  Sieją oni chaos oraz utrudniają życie zwykłym mieszkańcom.

  Wakacje Niemców zakłócone. Działacze protestują na lotniskach, odwołano loty – Zielona w INTERIA.PL

  Climate campaigners block Berlin traffic – DW – 04/24/2023

  Poprzez te akcje, podczas których narażane jest zdrowie i życie ludzkie, ich działacze chcą jakoby zwrócić uwagę na problem „ocieplania klimatu”.  Czy możemy jednak zmienić klimat poprzez uszkodzenie rurociągu z Triestu do Inglostadt lub przyklejając się do asfaltu? 

  Berlin climate protesters condemned after death of cyclist – BBC News

  Czym te działania różnią się od akcji wojsk oraz wywiadu rosyjskiego, które dążą do uszkodzenia infrastruktury krytycznej na Ukrainie oraz w państwach NATO? Póki co, tylko skalą.

  W rozwiniętych demokracjach strategie rozwoju kluczowych sektorów gospodarczych, takich jak energetyka czy komunikacja, implementowane są po przeanalizowaniu korzyści oraz kosztów, jakie generują dla społeczeństwa. Dyskusje takie powinni być przeprowadzane z uwzględnieniem zdania środowiska naukowego oraz biznesowego. Jednym z takich przykładów jest analiza opracowana przez Europejski Bank Centralny, która wskazuje na zagrożenia związane z transformacją energetyczną (m.in. podwyższona inflacja) 

  The climate and the economy (europa.eu)

  Czy o kosztach rewolucji energetycznej dowiemy się od wcześniej wspomnianych organizacji, które dumnie nazywają się pro-klimatycznymi?

  Od dłuższego czasu odkrywamy dla Państwa informacje związane z sektorem energetycznym, które ciężko znaleźć w mediach publicznych. Chcemy w ten sposób pobudzić dyskusję i pokazać, że obrana przez obecny i poprzednie rządy ścieżka zmian w energetyce i transporcie niesie wiele zagrożeń. 

  Jednym z nich jest ograniczenie wyboru dokonywanego przez nas odnośnie środków transportu oraz wyższe koszty funkcjonowania systemu energetycznego. Także podwyższone ryzyko jego destabilizacji. 

  Spokojna, rzeczowa dyskusja przyniesie nam i naszej planecie więcej korzyści niż akcje bojowników nazywających siebie aktywistami klimatycznymi.

  MTC

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja