back to top
More

    Kiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

    Strona głównaOpinieKiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

    Polecamy w dziale

    Totalna wojna handlowa?

    20.01.2025 roku w przemówieniu inauguracyjnym prezydent USA Donald Trump zapowiedział zmianę polityki handlowej Stanów Zjednoczonych. Chyba nikt nie spodziewał się, że będzie tak drastyczna. Zaczęło się od ceł nałożonych na Kanadę, Meksyk oraz Chiny 01.02. To był dopiero początek.

    Kryzys migracyjny wywołany wojną w Sudanie: Skutki regionalne i europejskie implikacje

    Konflikt zmusił ponad 12,9 miliona ludzi do wewnętrznego przesiedlenia w Sudanie. Kolejne 3,8 miliona uciekło do Czadu, Egiptu, Sudanu Południowego i Libii. Skutki tej wojny wykraczają poza granice Sudanie, wpływając na stabilność regionalną i budząc obawy o potencjalną migrację w kierunku Europy.

    Ryszard Kapuściński: Talent w służbie propagandy

    Zainspirowany wizytą w Red Terror Martyrs' Memorial Museum w Addis Abebie, instytucji dokumentującej ogrom zbrodni komunistycznych w Etiopii, postanowiłem przypomnieć postać Ryszarda Kapuścińskiego - jednego z najwybitniejszych polskich reporterów, częściowo na usługach komunistycznego reżimu.

    Amerykański Dzień Wolności

    Nad tą strategią pracowały najtęższe amerykańskie umysły. Tylko idioci mogą bredzić, że w tej grze chodzi o jakieś „ego” Trumpa. Jeśli ktoś słyszy takie komentarze z ust ludzi, którzy mogą mieć na cokolwiek wpływ, niech się trzyma z daleka od takich „doradców”
    Od kilku miesięcy docierają do nas informacje o akcjach grup dumnie nazywających siebie aktywistami klimatycznymi. Blokują oni ruch uliczny i lotniska w dużych miastach niemieckich. Sieją chaos i utrudniają życie. To ekoterroryści

    Od dłuższego czasu jesteśmy straszeni atakiem terrorystów zza naszej wschodniej granicy lub krajów arabskich. Ich agresja dokonuje się w formie aneksji terytoriów innych krajów i  ludobójstwa (wojna na Ukrainie), albo w formie zamachów terrorystycznych,  wycelowanych zwykle w ludnością cywilną. 

    W tym artykule zajmę się nie tymi dwoma, lecz bardziej wyrafinowaną formą, z którą mieszkańcy Europy Zachodniej (szczególnie Niemcy) stykają się coraz częściej – ekoterroryzmem.

    Od kilku miesięcy docierają do nas wyrywkowo informacje o akcjach grup dumnie nazywających się aktywistami klimatycznymi, którzy blokują ruch uliczny oraz lotniska w dużych miastach niemieckich.  Sieją oni chaos oraz utrudniają życie zwykłym mieszkańcom.

    Wakacje Niemców zakłócone. Działacze protestują na lotniskach, odwołano loty – Zielona w INTERIA.PL

    Climate campaigners block Berlin traffic – DW – 04/24/2023

    Poprzez te akcje, podczas których narażane jest zdrowie i życie ludzkie, ich działacze chcą jakoby zwrócić uwagę na problem „ocieplania klimatu”.  Czy możemy jednak zmienić klimat poprzez uszkodzenie rurociągu z Triestu do Inglostadt lub przyklejając się do asfaltu? 

    Berlin climate protesters condemned after death of cyclist – BBC News

    Czym te działania różnią się od akcji wojsk oraz wywiadu rosyjskiego, które dążą do uszkodzenia infrastruktury krytycznej na Ukrainie oraz w państwach NATO? Póki co, tylko skalą.

    W rozwiniętych demokracjach strategie rozwoju kluczowych sektorów gospodarczych, takich jak energetyka czy komunikacja, implementowane są po przeanalizowaniu korzyści oraz kosztów, jakie generują dla społeczeństwa. Dyskusje takie powinni być przeprowadzane z uwzględnieniem zdania środowiska naukowego oraz biznesowego. Jednym z takich przykładów jest analiza opracowana przez Europejski Bank Centralny, która wskazuje na zagrożenia związane z transformacją energetyczną (m.in. podwyższona inflacja) 

    The climate and the economy (europa.eu)

    Czy o kosztach rewolucji energetycznej dowiemy się od wcześniej wspomnianych organizacji, które dumnie nazywają się pro-klimatycznymi?

    Od dłuższego czasu odkrywamy dla Państwa informacje związane z sektorem energetycznym, które ciężko znaleźć w mediach publicznych. Chcemy w ten sposób pobudzić dyskusję i pokazać, że obrana przez obecny i poprzednie rządy ścieżka zmian w energetyce i transporcie niesie wiele zagrożeń. 

    Jednym z nich jest ograniczenie wyboru dokonywanego przez nas odnośnie środków transportu oraz wyższe koszty funkcjonowania systemu energetycznego. Także podwyższone ryzyko jego destabilizacji. 

    Spokojna, rzeczowa dyskusja przyniesie nam i naszej planecie więcej korzyści niż akcje bojowników nazywających siebie aktywistami klimatycznymi.

    MTC

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja