Kiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

Data

Strona głównaOpinieKiedy ekoterroryści zaatakują Polskę? 

Polecamy w dziale

Widziane na Ukrainie. Masza – jego miłość (6)

Masza i Sasza. Poznali się i zakochali. Od pierwszego wejrzenia. Potem zaczęła się wojna. Sasza poszedł walczyć. Masza obiecała mu miłość i wierność. Do śmierci. Żołd rozdzielał na pół i wysyłał. Matce i Maszy. Po co mu na froncie

Andrzej Kumor, „Zielona granica” niczym komiks „Maus”

Nie chodźcie do kina na ostatni film Holland - myślimy to samo, co nasi strażnicy graniczni. Ale jeżeli chcecie coś o nim wiedzieć, to polecam recenzję redaktora kanadyjskiego Gońca, Andrzeja Kumora, który obejrzał go z obowiązku.

Unia Hadziacka – Rzeczpospolita Trzech Narodów

16 września 1658 roku w Hadziaczu zostało zawarte porozumienie między Rzeczpospolitą Obojga Narodów a Hetmanatem, które przeszło do historii jako Unia Hadziacka. Do Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego dołączało Księstwo Ruskie
Od kilku miesięcy docierają do nas informacje o akcjach grup dumnie nazywających siebie aktywistami klimatycznymi. Blokują oni ruch uliczny i lotniska w dużych miastach niemieckich. Sieją chaos i utrudniają życie. To ekoterroryści

Od dłuższego czasu jesteśmy straszeni atakiem terrorystów zza naszej wschodniej granicy lub krajów arabskich. Ich agresja dokonuje się w formie aneksji terytoriów innych krajów i  ludobójstwa (wojna na Ukrainie), albo w formie zamachów terrorystycznych,  wycelowanych zwykle w ludnością cywilną. 

W tym artykule zajmę się nie tymi dwoma, lecz bardziej wyrafinowaną formą, z którą mieszkańcy Europy Zachodniej (szczególnie Niemcy) stykają się coraz częściej – ekoterroryzmem.

Od kilku miesięcy docierają do nas wyrywkowo informacje o akcjach grup dumnie nazywających się aktywistami klimatycznymi, którzy blokują ruch uliczny oraz lotniska w dużych miastach niemieckich.  Sieją oni chaos oraz utrudniają życie zwykłym mieszkańcom.

Wakacje Niemców zakłócone. Działacze protestują na lotniskach, odwołano loty – Zielona w INTERIA.PL

Climate campaigners block Berlin traffic – DW – 04/24/2023

Poprzez te akcje, podczas których narażane jest zdrowie i życie ludzkie, ich działacze chcą jakoby zwrócić uwagę na problem „ocieplania klimatu”.  Czy możemy jednak zmienić klimat poprzez uszkodzenie rurociągu z Triestu do Inglostadt lub przyklejając się do asfaltu? 

Berlin climate protesters condemned after death of cyclist – BBC News

Czym te działania różnią się od akcji wojsk oraz wywiadu rosyjskiego, które dążą do uszkodzenia infrastruktury krytycznej na Ukrainie oraz w państwach NATO? Póki co, tylko skalą.

W rozwiniętych demokracjach strategie rozwoju kluczowych sektorów gospodarczych, takich jak energetyka czy komunikacja, implementowane są po przeanalizowaniu korzyści oraz kosztów, jakie generują dla społeczeństwa. Dyskusje takie powinni być przeprowadzane z uwzględnieniem zdania środowiska naukowego oraz biznesowego. Jednym z takich przykładów jest analiza opracowana przez Europejski Bank Centralny, która wskazuje na zagrożenia związane z transformacją energetyczną (m.in. podwyższona inflacja) 

The climate and the economy (europa.eu)

Czy o kosztach rewolucji energetycznej dowiemy się od wcześniej wspomnianych organizacji, które dumnie nazywają się pro-klimatycznymi?

Od dłuższego czasu odkrywamy dla Państwa informacje związane z sektorem energetycznym, które ciężko znaleźć w mediach publicznych. Chcemy w ten sposób pobudzić dyskusję i pokazać, że obrana przez obecny i poprzednie rządy ścieżka zmian w energetyce i transporcie niesie wiele zagrożeń. 

Jednym z nich jest ograniczenie wyboru dokonywanego przez nas odnośnie środków transportu oraz wyższe koszty funkcjonowania systemu energetycznego. Także podwyższone ryzyko jego destabilizacji. 

Spokojna, rzeczowa dyskusja przyniesie nam i naszej planecie więcej korzyści niż akcje bojowników nazywających siebie aktywistami klimatycznymi.

MTC

Ostatnie wpisy autora