Odezwa do narodu białoruskiego

Odwieczny wróg Białorusi wdarł się do naszego domu. To nie są manewry armii. To jest rosyjska okupacja Białorusi i zagrożenie dla Ukrainy przez wojska pozorujące ćwiczenia wojskowe.
Podziel się tym artykułem:

Odwieczny wróg Białorusi wdarł się do naszego domu. To nie są manewry wojskowe. To jest rosyjska okupacja Białorusi i zagrożenie dla Ukrainy przez wojska pozorujące ćwiczenia. Jeśli będziemy milczeć i nie stawimy oporu – możemy stracić nasz kraj.

Okupanci nie opuszczą naszej ziemi. Być może część z nich wyjedzie, jednak zostawiając na Białorusi czołgi, rakiety i broń. Mogą natychmiast wrócić, dopóki rządzi satrapa Łukaszenka.

Wzywam wszystkich Białorusinów, znajdujących się za granicą, do publicznego wyrażenia sprzeciwu wobec faktu interwencji i okupacji Białorusi przez wojska rosyjskie. Do żądania powstrzymania inwazji i wyprowadzenia wojsk okupacyjnych z Białorusi.

Proponuję białoruskim patriotom, by na terenie Ojczyzny rozpoczęli walkę partyzancką z okupantem. Takie działania zadecydują o wszystkim.

Problem rosyjskiej okupacji musi być nagłaśniany codziennie we wszystkich białoruskich mediach i we wszystkich białoruskich organizacjach.

Wzywam wszystkich do gotowości formowania białoruskich oddziałów ochotniczych za granicą. Tylko walka z najeźdźcą zapewni niepodległość naszej Ojczyźnie.

Niech żyje Białoruś!

Zianon Pazniak

(W imieniu Białoruskiego Narodowego Sekretariatu „Wolna Białoruś”)

8. lutego 2022 r.

Zianon Pazniak (ur. 1944) jest przewodniczącym Białoruskiego Frontu Narodowego (BFN) i Konserwatywno-Chrześciańskiej Partii – BFN. W latach 1988-91 pod jego przewodnictwem naród białoruski osiągnął niepodległość Białorusi. W latach 1990-95 był liderem opozycji demokratycznej w Radzie Najwyższej (parlamencie) Białorusi. Od 1996 r. jest na emigracji w Stanach Zjednoczonych i Polsce, gdzie kontynuuje działalność polityczną. Zianon Pazniak jest przewodniczącym Białoruskiego Narodowego Sekretariatu „Wolna Białoruś” – czasowego rządu Białorusi na uchodźstwie.

Podziel się tym artykułem:

Pirat strzela z robota

https://www.youtube.com/watch?v=tP-5eV7X4z4 Podczas grudniowych prób poligonowych przeciwpancernego pocisku kierowanego Pirat, z inicjatywy MESKO S.A, Zakładów Mechanicznych Tarnów oraz CRW Telesystem-Mesko przeprowadzono strzelanie ppk Pirat ze zdalnie...

O godność Rzeczypospolitej – Bar 1768, o godność Ukrainy – Bar 2022

29. lutego 1768 roku zawiązano konfederacją barską (1768-1772), a po 254. latach ten sam Bar na Ukrainie znów pod presją rosyjskich wojsk

Ostatnie wpisy

Finlandia jest gotowa na wojnę z Rosją. A Polska?

Tak twierdzi wódz fińskiej armii, gen. Timo Kivinen. Znając historię wojny rosyjsko-fińskiej 1939/40, powinniśmy mu uwierzyć. Finowie dysponują 280 000 armią i posiadają 1,5 mln sztuk osobistej broni palnej. A czym my dysponujemy?

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Hipersoniczny kindżał Putina

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku.

Telewizja dla przygniecionych

O tym jak Putin ukrywa swój majątek u kolegów, o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, o powrocie do węgla, o tym jak największe fundusze inwestycyjne przejmują kontrolę nad żywnością.

Jerzy Targalski, Skretynienie

Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

Rosja podchodzą pod Lisiczańsk

PODSUMOWANIE 118. dnia wojny + MAPY

Siły Zbrojne Republiki Słowacji

W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji.

Popularne w tym dziale