back to top
More

  Była dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

  Strona głównaPolitykaByła dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

  Polecamy w dziale

  Francuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Po tym jak niemiecka CDU zagroziła francuskim Republikanom wyrzuceniem z EPL, w przypadku sojuszu z FN, poparcie dla Frontu wzrosło z 30 do 36%. Jeszcze 2% i FN ma szansę na utworzenie większościowego rządu.

  Mark Rutte nowym sekretarzem generalnym NATO

  Wybór na szefa NATO Marka Rutte, który opowiadał się za projektem Nord Stream 2 i resetem z Rosją, nawet po zestrzeleniu w 2014 holenderskiego samolotu, może nie być korzystny dla Europy Wschodniej.

  Afrykański Kongres Narodowy traci samodzielną większość

  Rządzący nieprzerwanie od trzech dekad Afrykański Kongres Narodowy (ANC) stracił samodzielną większość w parlamencie. Po raz pierwszy uzyskał mniej niż połowę oddanych głosów (40%) i będzie zmuszony wejść w koalicję.

  Narendra Modi po raz trzeci premierem Indii

  1.06 zakończyły się trwające od kwietnia wybory parlamentarne w największej demokracji świata. Spośród 969 mln osób uprawnionych w wyborach wzięło udział 642 mln (66%). Jest to rekordowa liczba głosujących na świecie.
  Nic o nas bez nas! - zawołała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując wczorajszą decyzję PE. Tymczasem przez długie 8 lat rząd PiS głosował za wspólnymi: podatkami, wspólnym długiem - za jednym państwem. Czy to schizofrenia?

  Jadwiga Wiśniewska, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniazdowie, obecnie europoseł PiS, komentując zgodę Parlamentu Europejskiego odnośnie zmiany traktatów, zawołała: Nic o nas bez nas!

  https://wpolityce.pl/polityka/671772-czy-to-koniec-ue-jaka-znamy-zatrzymajmy-zmiane-traktatow

  Wbrew oczekiwaniom niedouczonych inteligentów, którym się wydaje, nie krzyknę: Tylko PiS to Polska! Szanowna Europoseł obraziła swoimi słowami polską pamięć historyczną, wykazując się co najmniej brakiem taktu. Nic o nas, bez nas! – to esencja Konstytucji Nihil Novi z 1505 roku, która umacniała prawa obywatelskie w I Rzeczpospolitej, ograniczając zarazem wszechwładzę króla (rządu). 

  Przez dwie kadencje, przez osiem lat, rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zrobił nic, żeby ograniczyć wszechwładzę postkomunistycznego państwa, żeby zwrócić państwo obywatelom. Wręcz przeciwnie, zrobił wszystko, żeby potęgę Centrali w Warszawie (i swoją) wzmocnić kosztem praw i wolności obywatelskich. W imię fałszywie przedstawianego patriotyzmu (i korzyści własnej) formacja tzw. Zjednoczonej Prawicy zmobilizowała całe rzesze obywateli przeciw własnym idiotyzmom. Te rzesze zagłosowały przeciwko kontynuacji rządu PiS, tym samym pakując nas w jeszcze większe, europejskie tarapaty.

  Przez osiem lat rząd i europarlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości przegrywali polską sprawę dla korzyści europejskich (niemieckich) i własnego otoczenia biznesowego. Wyrażali zgodę na wspólne podatki, na wspólną politykę klimatyczną i na wszystkie pozostałe idiotyzmy ideologiczne. Oczekiwali w zamian uznania przez Niemcy swojej roli administratora polskich spraw … i pieniędzy. Ale Niemcy powiedzieli: NEIN!, woląc współpracować z przyszłym rządem Donalda Tuska.

  Po takiej dramatycznej porażce Obóz Zjednoczonej Prawicy powinien nie tylko zawstydzić się, ale też podać do dymisji, rezygnując z przeszacowanych ambicji  reprezentowania polskiego interesu narodowego.

  Jan A. Kowalski

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja