More

  Była dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

  Strona głównaPolitykaByła dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

  Polecamy w dziale

  Kiedy upadnie Koalicja 13 Grudnia?

  Płk Sienkiewicz nie został odwołany. Była za nim cała Koalicja 241:194. Gdy za 3-mce wszystkie stanowiska po PiS zostaną podzielone, dojdzie do sporów o wysokość łupów... i program. Zatem przypomnijmy: zima wasza - wiosna nasza! :)

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków: LIVE

  Pierwszy cud Donalda Tuska, a może drugi?

  Okazuje się, że Donald Tusk sprawił cud - ponownie zjednoczył PiS. To nie pierwszy cud Tuska i jego zaplecza. Pierwszym było wyeliminowanie w wyborach prez. 2005 W. Cimoszewicza i zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego. Jak będzie teraz?

  Zwiększmy pomoc dla Ukrainy!

  Wojskowy obiekt nad PL przypomniał nam, że wojna jest blisko. Zatem powinniśmy zwiększyć pomoc dla UA. Propaganda (pro)RUS wylicza, że daliśmy za dużo. Fakty są inne. USA dały 44 mld, GER - 17 i GB - 7, a PL - 3. Sprzęt - to samo!
  Nic o nas bez nas! - zawołała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując wczorajszą decyzję PE. Tymczasem przez długie 8 lat rząd PiS głosował za wspólnymi: podatkami, wspólnym długiem - za jednym państwem. Czy to schizofrenia?

  Jadwiga Wiśniewska, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniazdowie, obecnie europoseł PiS, komentując zgodę Parlamentu Europejskiego odnośnie zmiany traktatów, zawołała: Nic o nas bez nas!

  https://wpolityce.pl/polityka/671772-czy-to-koniec-ue-jaka-znamy-zatrzymajmy-zmiane-traktatow

  Wbrew oczekiwaniom niedouczonych inteligentów, którym się wydaje, nie krzyknę: Tylko PiS to Polska! Szanowna Europoseł obraziła swoimi słowami polską pamięć historyczną, wykazując się co najmniej brakiem taktu. Nic o nas, bez nas! – to esencja Konstytucji Nihil Novi z 1505 roku, która umacniała prawa obywatelskie w I Rzeczpospolitej, ograniczając zarazem wszechwładzę króla (rządu). 

  Przez dwie kadencje, przez osiem lat, rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zrobił nic, żeby ograniczyć wszechwładzę postkomunistycznego państwa, żeby zwrócić państwo obywatelom. Wręcz przeciwnie, zrobił wszystko, żeby potęgę Centrali w Warszawie (i swoją) wzmocnić kosztem praw i wolności obywatelskich. W imię fałszywie przedstawianego patriotyzmu (i korzyści własnej) formacja tzw. Zjednoczonej Prawicy zmobilizowała całe rzesze obywateli przeciw własnym idiotyzmom. Te rzesze zagłosowały przeciwko kontynuacji rządu PiS, tym samym pakując nas w jeszcze większe, europejskie tarapaty.

  Przez osiem lat rząd i europarlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości przegrywali polską sprawę dla korzyści europejskich (niemieckich) i własnego otoczenia biznesowego. Wyrażali zgodę na wspólne podatki, na wspólną politykę klimatyczną i na wszystkie pozostałe idiotyzmy ideologiczne. Oczekiwali w zamian uznania przez Niemcy swojej roli administratora polskich spraw … i pieniędzy. Ale Niemcy powiedzieli: NEIN!, woląc współpracować z przyszłym rządem Donalda Tuska.

  Po takiej dramatycznej porażce Obóz Zjednoczonej Prawicy powinien nie tylko zawstydzić się, ale też podać do dymisji, rezygnując z przeszacowanych ambicji  reprezentowania polskiego interesu narodowego.

  Jan A. Kowalski

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja