back to top
More

  List otwarty do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

  Strona głównaOpinieList otwarty do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

  Polecamy w dziale

  Co to, kurwa, ma być! – Canal+ promuje przemoc i patologię! [18+]

  Na konferencji przed sobotnią walką została przekroczona granica patologii – jeden z zawodników, po nazwaniu go „transem, który co najwyżej może fiuta do gęby wziąć”, rzucił się na przeciwnika rozcinając mu skórę głowy mikrofonem.

  Czy projekt CPK ma szansę na realizację? 

  Podyskutujmy o CPK. Połączenie kilku lotnisk, aglomeracji warszawskiej i "lotniczych" ośrodków miejskich szybkimi kolejami i drogami, pozwoliłoby na powstanie CPK z tymi lotniskami w roli jego terminali.

  Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg!

  Po decyzji Sejmu o dalszych pracach o zabijaniu dzieci i wyjaśnieniach M. Morawieckiego, że "przez pomyłkę zagłosował przeciw", zapytajmy: jak ma na imię Twój bóg?, bo nasz Bóg mówi: Nie zabijaj!

  Żydowskie ludobójstwo

  Poniedziałkowa śmierć Polaka, cywilnego wolontariusza zabitego przez żołnierzy Izraela, przypomniała nam, co dzieje się od kilku miesięcy w Izraelu. A dzieje się ludobójstwo na miarę holokaustu - eksterminacja miejscowej ludności.
  Zwracamy się do Pana Ministra z pytaniem co zamierza uczynić w celu wyeliminowania ze świata naukowego ludzi, którzy skompromitowali się realizując polecenia polityczne. Powinny być im odebrane tytuły naukowe. Czy tak się stanie?

  Szanowny Pan
  Przemysław Czarnek
  Minister Edukacji i Nauki

  Szanowny Panie Ministrze,

  Zespół doradczy ds. covid 19 Polskiej Akademii Nauk opublikował właśnie stanowisko nr 28.

  Radykalizm tego grona rośnie. Dowiadujemy się rzeczy wręcz sensacyjnych:

  „Najwyższa pora skończyć z poglądem, że jeszcze wielu rzeczy o SARS-CoV-2 czy o szczepionkach nie wiemy. COVID-19 to jedna z najlepiej poznanych chorób zakaźnych w historii medycyny, a szczepionka przeciw tej chorobie jest najlepiej zbadaną szczepionką w historii szczepień. Wyraźny jest natomiast deficyt woli zwalczania epidemii COVID-19 u rządzących”.

  Z tak kategorycznych sądów, które muszą być oparte na wiedzy naukowej autorów, nie wahają się formułować jeszcze bardziej radykalnych postulatów o charakterze społeczno-politycznym.

  „Nadszedł etap walki z groźnymi dla społeczeństwa działaniami dobrze zorganizowanej – choć mniej licznej, niż się wydaje – grupy antyszczepionkowców, którzy otumaniają dużą jego część. Trzeba im się zdecydowanie przeciwstawiać w polityce, w instytucjach publicznych i w życiu społecznym. Trzeba użyć wszelkich środków prawnych w celu obrony społeczeństwa przed ekspansją tych środowisk”.

  Nie trudno przypuścić, że uczeni mają na myśli pozbawianie wolności w trybie administracyjnym, celem umieszczenia w specjalnych placówkach.

  „Apelujemy o niezwłoczne wprowadzenie ułatwień dla zaszczepionych oraz ograniczeń dla niezaszczepionych”.

  Choć niestety nie ma przywołania żadnego odwołania do naukowych badań, iż takie totalitarne metody są skuteczne dla zwalczania choroby. Wręcz przeciwnie. W tych dniach, w kolejnych krajach właśnie odchodzi się od takich rozwiązań, gdyż w sposób oczywisty po prostu się nie sprawdziły, nic nie dają, a tylko burzą pokój społeczny i generują konflikty wiodące ku wojnie domowej.

  W ostatnich kilkunastu miesiącach notorycznie widzieliśmy, jak autorytet naukowy był instrumentalnie używany dla celów politycznych i propagandowych, pod pozorem zwalczania epidemii. Wszyscy ci pseudo-naukowcy którzy, świadomie lub nie, uczestniczyli w takich akcjach lub dawali się używać – teraz będą próbować uciekać od odpowiedzialności. Brnąć w udowadnianie rzeczy oczywiście już nieprawdziwych, dalsze robienie ludziom wody z mózgu. Jeśli chcemy uratować choć cień zaufania do nauki, ten proceder musi zostać przerwany. Ci którzy twierdzą, że ich pogląd ma podstawy naukowe, powinni to udowodnić. A jeśli nie będą w stanie, okaże się, iż ich twierdzenia miały charakter instrumentalny, manipulacyjny – powinny im być odbierane tytuły naukowe, których nadużywali w takich niegodziwych celach.

  Zwracamy się do Pana Ministra z pytaniem – czy zamierza Pan coś uczynić w tej sprawie? W celu wyeliminowania ze świata naukowego ludzi, którzy skompromitowali się z pobudek finansowych, realizując polecenia polityczne, czy realizując interesy zewnętrzne przez celowe sianie paniki? Dążąc do wywołania społecznych podziałów, konfliktów, a może nawet wojny domowej?

  Jeśli ludzie ci nie są w stanie naukowo udowodnić swych twierdzeń, powinny być im odebrane tytuły naukowe. Czy tak się stanie?

  Z poważaniem,

  Inicjatywa Sanocka,
  Ryszard Skotniczny
  Jacek Kotula
  Marcin Solarz
  Stowarzyszenie „Podkarpacki Rzecznik Pacjenta”
  Marcin Dec, Prezes

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja