back to top
More

    Czy Koalicja 13 Grudnia będzie kontrolować przedsiębiorców prywatnych?

    Strona głównaOpinieCzy Koalicja 13 Grudnia będzie kontrolować przedsiębiorców prywatnych?

    Polecamy w dziale

    Aresztować wszystkich! Natychmiast!

    Apeluję do Was, prokuratorze Bodnar, premierze Tusk i Ty, wielki Romanie, zamknijcie w areszcie wszystkich. Po dwóch latach przyznają się do spraw niecnych i pisowskich, do rzeczy strasznych.

    Kto ma bronić polskich księży?

    Wydarzenia ostatnich miesięcy, zapoczątkowane znaną wypowiedzią posła Sławomir Nitrasa, że „ katolików trzeba opiłować z pewnych przywilejów", stawiają polski rząd w światowej czołówce państw walczących z kościołem katolickim.

    Odpowiedni kandydat do Panteonu Niezłomnych Polaków

    Wychowywanie „naszych” profesorów zapowiadał na I Zjeździe PPR Władysław Gomułka i proces ten zakończył się w niemałym stopniu sukcesem. Czy jednak dopiero współpraca z UB/SB ma być teraz przepustką do Panteonu Wielkich Polaków?

    Nasze drogie „darmowe” leki

    Rynek leków w Polsce wart jest ponad 50 mld zł. Z tego tylko część zapewniają polskie firmy, a i te sprowadzają surowce z zagranicy. Refundacja to wyprowadzanie publicznych pieniędzy z Polski.
    Upartyjnienie Inspekcji Pracy może doprowadzić do wykorzystywania inspektorów pracy do szykanowania przedsiębiorców podejrzewanych o związki z opozycją, a inspektorów nieposłusznych partyjnym poleceniom eliminować.

    Koalicja 13 Grudnia przejmuje z pogwałceniem prawa wszelkie instytucje państwowe. Nowy rząd traktuje prawo jako narzędzie do kontrolowania wszystkich i wszystkiego. Tak jak rozumiano prawo w PRL i Związku Sowieckim. Ma poparcie polskich sądów, utworzonych przez pierwszą, sowiecką bolszewię i  ideologicznych instytucji UE. Jednak poza instytucjami istnieje też sfera działalności gospodarczej, uwolniona spod władzy ideologii po roku 1989, sektor prywatnych przedsiębiorców. Czy również tu może nastąpić atak? Poniżej publikujemy list do Prezydenta Andrzeja Dudy. Jego autor (nazwisko do wiadomości red.)  wskazuje na takie realne zagrożenie (red.)

    Dzień dobry

    Zwracam się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z propozycjami rozważenia możliwości działań, które w moim przekonaniu mogą wzmocnić rolę Prezydenta w trwającym konflikcie konstytucyjnym, wywoływanym pozakonstytucyjnymi działaniami rządu 13 grudnia oraz marszałka Hołowni.

    Wydaje mi się, że w ten sposób przed zakończeniem kadencji Prezydent RP mógłby wspomóc działania samoorganizacji społecznej takie jak godnościowy ruch poparcia CPK, protesty rolników, obrony krzyża itp. 

    Pierwsza propozycja dotyczy powołania przez Prezydenta jako organu konsultacyjnego prezydenckiej Izby Reprezentantów społecznych, która by mogła opiniować wszelkie pozakonstytucyjne działania aktualnej większości parlamentarno-rządowej, a Prezydent – w zależności od swojej oceny – mógł by te opinie ogłaszać jako uzgodnione społecznie zarządzenia na zasadach określonych w art. 93 Konstytucji i tą drogą, jako organ powołujący Prezesa Rady Ministrów, zakazywać jednostkom organizacyjnym władzy wykonawczej podległym Prezydentowi z tego tytułu, w tym poszczególnym ministrom, podejmowanie jakichkolwiek czynności niezgodnych z Konstytucją. W przypadku powtarzających się działań naruszających normy konstytucyjne – po zaopiniowaniu przez prezydencką Izbę Reprezentantów społecznych – Prezydent mógł by zgłaszać do Sejmu wnioski o pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu członka lub członków Rady Ministrów.  Ważne jest, aby do prezydenckiej Izby Reprezentantów społecznych, jako wyrażającej opinie tej części 10-milionowgo elektoratu Pana Prezydenta, która nie koniecznie odnajduje swoją reprezentację wśród polityków partii politycznych wybranych do Sejmu i Senatu – zapraszać przedstawicieli takich środowisk, które dążą do przezwyciężenia wojny polsko-polskiej, wzmocnienia organów Państwa, skupienia ich działalności na pozytywnym programie rozwoju gospodarki i wielowymiarowego wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa obywateli.

    Stąd bierze się też druga propozycja, która jest przypomnieniem zgłoszonego przed kilku laty wniosku o przejęcie Państwowej Inspekcji Pracy spod kontroli upartyjnionego Sejmu, a włączenie jej do urzędów prezydenckich, jak to zdawał się planować ś.p. Prezydent Lech Kaczyński.

    Jest to szczególnie pilne, ponieważ ogłoszenie przez Marszałka Hołownię desygnowania przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk dyrektora Departamentu Prawa Pracy w tym ministerstwie, Marcina Staneckiego na stanowisko Głównego Inspektora Pracy, może wskazywać na próbę pozaustawowego podporządkowania PIP rządowi za pośrednictwem MRPiPS. 

    Takie upartyjnienie Inspekcji Pracy może doprowadzić do wykorzystywania posłusznych inspektorów pracy do szykanowania podmiotów gospodarczych podejrzewanych o związki z opozycją parlamentarną, a inspektorów nieposłusznych partyjnym poleceniom – wyeliminować z PIP, która już obecnie przy rosnącej liczbie czynności dodatkowych i słabych motywacji finansowych cierpi na niedobór kadr.

    W tej sytuacji inicjatywa ustawodawcza Prezydenta RP o podporządkowaniu Inspekcji Pracy Prezydentowi przez włączenie Głównego Inspektora Pracy w skład Kancelarii Prezydenta RP w randze ministra – uprzedzająca działania powoływanego przez ministerstwo i Marszałka Hołownię zespołu do spraw reformy PIP – może zapobiec polityczno-partyjniackiemu wykorzystywaniu PIP.

    Skrócony link:
    https://abcniepodleglosc.pl/u3lp

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja