back to top
More

  Stany Zjednoczone muszą zniszczyć Unię Europejską, żeby uratować Europę

  Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoStany Zjednoczone muszą zniszczyć Unię Europejską, żeby uratować Europę

  Polecamy w dziale

  Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – projekt przedsiębiorcy

  Dla sukcesu CPK potrzeba kilkuset metrów wylanego betonu, hangaru, i obniżki VAT z 23% do 19%. Taki VAT płacą teraz polscy przedsiębiorcy, odprawiając swoje towary w DE i zasilając Niemcy miliardami euro.

  Czy możemy powtórzyć fenomen polskiej Solidarności 80/81?

  Solidarność jest potrzebna PiS tak samo, jak Solidarność(88) komunistom. Jako podkładka do sprawowania władzy. Nie rozumiał tego kiedyś Marian Krzaklewski (AWS). Czy rozumie to teraz przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda?

  Precz z zielonym ładem!

  Czas powiedzieć UE szaleństwu NIE! Czas też powiedzieć NIE dzisiejszym polskim politykom - to ich "zasługa". Nie nadają się do zarządzania Polską - naszą Rzeczą Wspólną. Czas na Solidarność, jaką była w 1980

  Najważniejsza polska konstytucja 3 maja – Nic o nas bez nas (1505)

  Konstytucja Nihil Novi z 3 maja 1505 ograniczyła władzę króla, oddając państwo obywatelom. Teraz znowu potrzebujemy konstytucji przywracającej nam władzę nad państwem. Tak dla CPK! Precz z zielonym ładem!
  To USA przyczyniły się do powstania potęgi Niemiec. Niemcy zdominowali Europę poprzez struktury Unii Europejskiej. We własnym i naszym interesie USA powinny UE zniszczyć. Zainwestować w państwa Ameryce przyjazne, jak Polska i ABC.

  To USA przyczyniły się do powstania potęgi Niemiec w Europie. Do jej faktycznego podporządkowania niemieckim interesom. Po to, żeby mieć spokój i europejskie poparcie w swojej polityce światowej. Pisałem o tym przed tygodniem:

  Zjednoczenie Niemiec to największy błąd USA po II WŚ

  Tak się jednak nie stało. Niemcy (wraz ze zjednoczoną Europą) nie tylko nie stoją murem za Stanami, to jeszcze od 30 już lat prowadzą własną politykę światową. Nakierowaną na osiągnięcie własnych celów, sprzecznych z interesem Stanów Zjednoczonych.

  Ostatnim elementem zewnętrznym do wywindowania europejskich Niemiec do rangi mocarstwa światowego była udana współpraca z Rosją. Co się w tej chwili wyraźnie zachwiało pod wpływem nieoczekiwanego rozwoju sytuacji na Ukrainie. Ukraina nie poddała się ale z powodzeniem walczy.

  Ostatnim elementem wewnętrznym jest polityczne podporządkowanie wszystkich państw-członków UE rozporządzeniom wydawanym w Berlinie za pomocą Komisji Europejskiej. Polityczne podporządkowanie zawsze jest powiązane z pieniędzmi, czego uparcie nie chcemy dostrzegać.

  Dysponent pieniędzy dysponuje również pełnią władzy politycznej. I właśnie temu ma służyć wspólny europejski budżet opakowany w piękne sreberko pn. Europejski Nowy Ład. Oczekujemy teraz tych wirtualnych miliardów ze wspólnej europejskiej kasy jak kania dżdżu.  Jak Konrad Mazowiecki przybycia Krzyżaków.

  Nie rozumiemy, że w ten sposób zrzekamy się resztek państwowej podmiotowości. I uzależniamy się pod każdym względem, gospodarczym, społecznym i politycznym, od zewnętrznych rozporządzeń wydawanych jak powyżej.

  Zatem nie tylko w interesie amerykańskim, ale również w naszym interesie państwowym, powinien nastąpić aktywny powrót USA do Europy. Mam nadzieję, że ten proces już się dokonuje. Po geopolitycznych kalkulacjach związanych z Rosją jako ewentualnym sojusznikiem, które okazały się zwykłymi mrzonkami. Po rozwianiu się podobnych mrzonek związanych z Niemcami, Amerykanie muszą dokonać radykalnej i trwałej rewizji swojej polityki. Niezależnie czy rządzą demokraci czy republikanie.

  Świat po upadku Imperium Zła przed 30 laty okazał się inny od ich projekcji. Pojawiły się Chiny, wykreowane przez amerykańskie pieniądze i krótkowzroczność. Pojawiła się nowa, groźna Rosja, kokietowana miękką dyplomacją, co odczytała jako słabość. I jakby tego było mało, doszlusowały do grona światowych konkurentów Niemcy (wraz ze swoją Europą).

  Stany Zjednoczone mogą utrzymać, a wręcz umocnić swoją potęgę na kolejne 100 lat, jeżeli rozbiją sojusz niemiecko-rosyjski, a w niedalekiej perspektywie niemiecko-chiński. Sojusz, w każdej z tych konfiguracji, antyamerykański.

  Amerykańska inwestycja w powstanie nowej siły geopolitycznej w Europie, w oparciu o Polskę, (niepodległą) Ukrainę, państwa bałtyckie i Rumunię, nie tylko udaremni finalizację podboju Europy przez Niemcy we współpracy z Rosją. Przyczyni się też do dokonania korzystnej dla Ameryki zmiany geopolitycznej w naszej części świata.

  Potencjał Polski i państw ABC już przewyższa potencjał obecnej Rosji.

  Po wyrwaniu się z zależności gospodarczej i politycznej od Niemiec, co możemy osiągnąć tylko dzięki amerykańskiemu wsparciu, nasz obszar stanie się poważnym partnerem dla USA również gospodarczo. Zatem będzie dla Amerykanów nie tylko korzystny politycznie, ale też w przeliczeniu na dolary. O czym nigdy nie powinniśmy zapominać.

  Zatem, droga Ameryko, do dzieła! Państwa ABC czekają na Twój powrót😊

  Jan Azja Kowalski

  PS. Ale najpierw Ukraina musi zwyciężyć!

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja