Stany Zjednoczone muszą zniszczyć Unię Europejską, żeby uratować Europę

To USA przyczyniły się do powstania potęgi Niemiec. Niemcy zdominowali Europę poprzez struktury Unii Europejskiej. We własnym i naszym interesie USA powinny UE zniszczyć. Zainwestować w państwa Ameryce przyjazne, jak Polska i ABC.
Podziel się tym artykułem:

To USA przyczyniły się do powstania potęgi Niemiec w Europie. Do jej faktycznego podporządkowania niemieckim interesom. Po to, żeby mieć spokój i europejskie poparcie w swojej polityce światowej. Pisałem o tym przed tygodniem:

Zjednoczenie Niemiec to największy błąd USA po II WŚ

Tak się jednak nie stało. Niemcy (wraz ze zjednoczoną Europą) nie tylko nie stoją murem za Stanami, to jeszcze od 30 już lat prowadzą własną politykę światową. Nakierowaną na osiągnięcie własnych celów, sprzecznych z interesem Stanów Zjednoczonych.

Ostatnim elementem zewnętrznym do wywindowania europejskich Niemiec do rangi mocarstwa światowego była udana współpraca z Rosją. Co się w tej chwili wyraźnie zachwiało pod wpływem nieoczekiwanego rozwoju sytuacji na Ukrainie. Ukraina nie poddała się ale z powodzeniem walczy.

Ostatnim elementem wewnętrznym jest polityczne podporządkowanie wszystkich państw-członków UE rozporządzeniom wydawanym w Berlinie za pomocą Komisji Europejskiej. Polityczne podporządkowanie zawsze jest powiązane z pieniędzmi, czego uparcie nie chcemy dostrzegać.

Dysponent pieniędzy dysponuje również pełnią władzy politycznej. I właśnie temu ma służyć wspólny europejski budżet opakowany w piękne sreberko pn. Europejski Nowy Ład. Oczekujemy teraz tych wirtualnych miliardów ze wspólnej europejskiej kasy jak kania dżdżu.  Jak Konrad Mazowiecki przybycia Krzyżaków.

Nie rozumiemy, że w ten sposób zrzekamy się resztek państwowej podmiotowości. I uzależniamy się pod każdym względem, gospodarczym, społecznym i politycznym, od zewnętrznych rozporządzeń wydawanych jak powyżej.

Zatem nie tylko w interesie amerykańskim, ale również w naszym interesie państwowym, powinien nastąpić aktywny powrót USA do Europy. Mam nadzieję, że ten proces już się dokonuje. Po geopolitycznych kalkulacjach związanych z Rosją jako ewentualnym sojusznikiem, które okazały się zwykłymi mrzonkami. Po rozwianiu się podobnych mrzonek związanych z Niemcami, Amerykanie muszą dokonać radykalnej i trwałej rewizji swojej polityki. Niezależnie czy rządzą demokraci czy republikanie.

Świat po upadku Imperium Zła przed 30 laty okazał się inny od ich projekcji. Pojawiły się Chiny, wykreowane przez amerykańskie pieniądze i krótkowzroczność. Pojawiła się nowa, groźna Rosja, kokietowana miękką dyplomacją, co odczytała jako słabość. I jakby tego było mało, doszlusowały do grona światowych konkurentów Niemcy (wraz ze swoją Europą).

Stany Zjednoczone mogą utrzymać, a wręcz umocnić swoją potęgę na kolejne 100 lat, jeżeli rozbiją sojusz niemiecko-rosyjski, a w niedalekiej perspektywie niemiecko-chiński. Sojusz, w każdej z tych konfiguracji, antyamerykański.

Amerykańska inwestycja w powstanie nowej siły geopolitycznej w Europie, w oparciu o Polskę, (niepodległą) Ukrainę, państwa bałtyckie i Rumunię, nie tylko udaremni finalizację podboju Europy przez Niemcy we współpracy z Rosją. Przyczyni się też do dokonania korzystnej dla Ameryki zmiany geopolitycznej w naszej części świata.

Potencjał Polski i państw ABC już przewyższa potencjał obecnej Rosji.

Po wyrwaniu się z zależności gospodarczej i politycznej od Niemiec, co możemy osiągnąć tylko dzięki amerykańskiemu wsparciu, nasz obszar stanie się poważnym partnerem dla USA również gospodarczo. Zatem będzie dla Amerykanów nie tylko korzystny politycznie, ale też w przeliczeniu na dolary. O czym nigdy nie powinniśmy zapominać.

Zatem, droga Ameryko, do dzieła! Państwa ABC czekają na Twój powrót😊

Jan Azja Kowalski

PS. Ale najpierw Ukraina musi zwyciężyć!

Podziel się tym artykułem:
Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Chaos w naszych głowach. Całe Niebo cieszy się z jednego nawróconego grzesznika, a Ty?

Jedynym sposobem na uratowanie naszej cywilizacji jest nasze indywidualne nawrócenie. A główną przeszkodą w tym podwójnym dziele jest nasze fałszywe widzenie rzeczywistości wynikające z utraty wiary. Pokora i bojaźń boża...

Współdziałania dla dobra Polski nie da się już zatrzymać. Zanim napiszemy nową konstytucję (8)

Poczułem bicie polskiego serca, gdy na Poranku Radia Wnet spotkali się samorządowcy, ksiądz proboszcz, nauczyciel języka polskiego i patriotyzmu, były żołnierz Łupaszki i przedsiębiorca.

Nasza Ojczyzna musi mieć poważną alternatywę dla Polskiego Ładu

Świat przeżywał już upadek nie takich szlachetnych programów społecznych odgórnie zarządzanych. I, co symptomatyczne, najwięcej zadowolonych z ich działania było tuż przed ostatecznym krachem.

Ostatnie wpisy

Finlandia jest gotowa na wojnę z Rosją. A Polska?

Tak twierdzi wódz fińskiej armii, gen. Timo Kivinen. Znając historię wojny rosyjsko-fińskiej 1939/40, powinniśmy mu uwierzyć. Finowie dysponują 280 000 armią i posiadają 1,5 mln sztuk osobistej broni palnej. A czym my dysponujemy?

Status kandydata do UE dla Ukrainy i Mołdawii

Wyprawa prezydenta Rumunii do Kijowa, z Macronem i Scholzem, okazała się bardzo opłacalna. Przy okazji Ukrainy status kandydata do UE nadano też Mołdawii. To pierwszy krok do przyłączenia tej byłej sowieckiej republiki do Rumunii

Hipersoniczny kindżał Putina

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku.

Telewizja dla przygniecionych

O tym jak Putin ukrywa swój majątek u kolegów, o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, o powrocie do węgla, o tym jak największe fundusze inwestycyjne przejmują kontrolę nad żywnością.

Jerzy Targalski, Skretynienie

Obraz przyszłego społeczeństwa w filmie „Idiokracja” potwierdzają badania norweskie i angielskie pokazujące, że od lat 70. XX wieku iloraz inteligencji spada obecnie w tempie 7 punktów na każde pokolenie, czyli co 30 lat.

Rosja podchodzą pod Lisiczańsk

PODSUMOWANIE 118. dnia wojny + MAPY

Siły Zbrojne Republiki Słowacji

W dzisiejszym odcinku Armii Świata przyjrzymy się siłom zbrojnym jednego z dwóch południowych sąsiadów Polski, czyli Słowacji.

Popularne w tym dziale