Stany Zjednoczone muszą zniszczyć Unię Europejską, żeby uratować Europę

Data

Polecamy

Wszyscy potrafią grać w piłkę nożną, tylko nie my!

Wyszliśmy z grupy po żałosnej grze. Bo Argentyńczycy postanowili nie strzelać nam więcej bramek. Jako kibic i patriota oświadczam: drużyna narodowa w piłce nożnej ośmiesza Polskę. Boimy się walczyć! Kto za to odpowiada? Bagno PZPN

Czy polski węgiel bardziej niszczy Ziemię niż kolumbijski lub gaz … i w czyim interesie?

Przyjmując kolejne europejskie "pakiety" pomocowe zgadzamy się na likwidację polskiej niezależności gospodarczej i politycznej oraz na systemową demoralizację naszej młodzieży przez lgbt+. Jakie zatem będą przyszłe Rzeczpospolite?

Dla Chińczyków wszystko jest wojną! – gen. Robert Spalding: Wojna bez zasad

Po incydencie w Przewodowie ruszyła lawina emocji. A emocje nie służą myśleniu. Osadźmy ten odprysk wojny w szerszym, światowym kontekście - żeby zrozumieć. Pomoże nam w tym dwóch chińskich pułkowników i jeden amerykański generał.
To USA przyczyniły się do powstania potęgi Niemiec. Niemcy zdominowali Europę poprzez struktury Unii Europejskiej. We własnym i naszym interesie USA powinny UE zniszczyć. Zainwestować w państwa Ameryce przyjazne, jak Polska i ABC.

To USA przyczyniły się do powstania potęgi Niemiec w Europie. Do jej faktycznego podporządkowania niemieckim interesom. Po to, żeby mieć spokój i europejskie poparcie w swojej polityce światowej. Pisałem o tym przed tygodniem:

Zjednoczenie Niemiec to największy błąd USA po II WŚ

Tak się jednak nie stało. Niemcy (wraz ze zjednoczoną Europą) nie tylko nie stoją murem za Stanami, to jeszcze od 30 już lat prowadzą własną politykę światową. Nakierowaną na osiągnięcie własnych celów, sprzecznych z interesem Stanów Zjednoczonych.

Ostatnim elementem zewnętrznym do wywindowania europejskich Niemiec do rangi mocarstwa światowego była udana współpraca z Rosją. Co się w tej chwili wyraźnie zachwiało pod wpływem nieoczekiwanego rozwoju sytuacji na Ukrainie. Ukraina nie poddała się ale z powodzeniem walczy.

Ostatnim elementem wewnętrznym jest polityczne podporządkowanie wszystkich państw-członków UE rozporządzeniom wydawanym w Berlinie za pomocą Komisji Europejskiej. Polityczne podporządkowanie zawsze jest powiązane z pieniędzmi, czego uparcie nie chcemy dostrzegać.

Dysponent pieniędzy dysponuje również pełnią władzy politycznej. I właśnie temu ma służyć wspólny europejski budżet opakowany w piękne sreberko pn. Europejski Nowy Ład. Oczekujemy teraz tych wirtualnych miliardów ze wspólnej europejskiej kasy jak kania dżdżu.  Jak Konrad Mazowiecki przybycia Krzyżaków.

Nie rozumiemy, że w ten sposób zrzekamy się resztek państwowej podmiotowości. I uzależniamy się pod każdym względem, gospodarczym, społecznym i politycznym, od zewnętrznych rozporządzeń wydawanych jak powyżej.

Zatem nie tylko w interesie amerykańskim, ale również w naszym interesie państwowym, powinien nastąpić aktywny powrót USA do Europy. Mam nadzieję, że ten proces już się dokonuje. Po geopolitycznych kalkulacjach związanych z Rosją jako ewentualnym sojusznikiem, które okazały się zwykłymi mrzonkami. Po rozwianiu się podobnych mrzonek związanych z Niemcami, Amerykanie muszą dokonać radykalnej i trwałej rewizji swojej polityki. Niezależnie czy rządzą demokraci czy republikanie.

Świat po upadku Imperium Zła przed 30 laty okazał się inny od ich projekcji. Pojawiły się Chiny, wykreowane przez amerykańskie pieniądze i krótkowzroczność. Pojawiła się nowa, groźna Rosja, kokietowana miękką dyplomacją, co odczytała jako słabość. I jakby tego było mało, doszlusowały do grona światowych konkurentów Niemcy (wraz ze swoją Europą).

Stany Zjednoczone mogą utrzymać, a wręcz umocnić swoją potęgę na kolejne 100 lat, jeżeli rozbiją sojusz niemiecko-rosyjski, a w niedalekiej perspektywie niemiecko-chiński. Sojusz, w każdej z tych konfiguracji, antyamerykański.

Amerykańska inwestycja w powstanie nowej siły geopolitycznej w Europie, w oparciu o Polskę, (niepodległą) Ukrainę, państwa bałtyckie i Rumunię, nie tylko udaremni finalizację podboju Europy przez Niemcy we współpracy z Rosją. Przyczyni się też do dokonania korzystnej dla Ameryki zmiany geopolitycznej w naszej części świata.

Potencjał Polski i państw ABC już przewyższa potencjał obecnej Rosji.

Po wyrwaniu się z zależności gospodarczej i politycznej od Niemiec, co możemy osiągnąć tylko dzięki amerykańskiemu wsparciu, nasz obszar stanie się poważnym partnerem dla USA również gospodarczo. Zatem będzie dla Amerykanów nie tylko korzystny politycznie, ale też w przeliczeniu na dolary. O czym nigdy nie powinniśmy zapominać.

Zatem, droga Ameryko, do dzieła! Państwa ABC czekają na Twój powrót😊

Jan Azja Kowalski

PS. Ale najpierw Ukraina musi zwyciężyć!

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora