More

  We Francji bez zmian – po I turze wyborów prezydenckich

  Strona głównaPolitykaWe Francji bez zmian – po I turze wyborów prezydenckich

  Polecamy w dziale

  Kiedy upadnie Koalicja 13 Grudnia?

  Płk Sienkiewicz nie został odwołany. Była za nim cała Koalicja 241:194. Gdy za 3-mce wszystkie stanowiska po PiS zostaną podzielone, dojdzie do sporów o wysokość łupów... i program. Zatem przypomnijmy: zima wasza - wiosna nasza! :)

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków

  Zapraszamy na relację z Protestu Wolnych Polaków: LIVE

  Pierwszy cud Donalda Tuska, a może drugi?

  Okazuje się, że Donald Tusk sprawił cud - ponownie zjednoczył PiS. To nie pierwszy cud Tuska i jego zaplecza. Pierwszym było wyeliminowanie w wyborach prez. 2005 W. Cimoszewicza i zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego. Jak będzie teraz?

  Zwiększmy pomoc dla Ukrainy!

  Wojskowy obiekt nad PL przypomniał nam, że wojna jest blisko. Zatem powinniśmy zwiększyć pomoc dla UA. Propaganda (pro)RUS wylicza, że daliśmy za dużo. Fakty są inne. USA dały 44 mld, GER - 17 i GB - 7, a PL - 3. Sprzęt - to samo!
  Na nic zdało się zaklinanie rzeczywistości. W I turze wyborów prezydenckich najlepszy wynik uzyskał urzędujący Emannuel Macron i wszystko wskazuje na to, że zwycięży bezapelacyjnie także w II turze. Podobnie jak pięć lat temu.

  Na nic zdało się zaklinanie rzeczywistości i wieszczenie sukcesu Mariene Le Pen. Urzędujący prezydent Emmanuel Macron pokonał ją w I turze w stosunku 28:24 (mniej więcej). Jest to lekko większa przewaga niż 5 lat temu. Dwaj pozostali kandydaci prawicowi uzyskali odpowiednio 7 i 5%. Za to lider lewicy Jean-Luc Melenchon dostał 20%.

  Kto zostanie kolejnym prezydentem Francji dowiemy się za dwa tygodnie. Wszystko wskazuje na kolejne zwycięstwo Emmanuela Macrona. Trudno sobie wyobrazić, żeby wyborcy lewicy oddali swoje głosy na kandydatkę Frontu Narodowego. Dorobek zaś kandydatów prawicy jest co najwyżej mizerny.

  Zatem musimy się pogodzić z tym, że w oczach Francji pozostaniemy skrajnie prawicowymi antysemitami prześladującymi osoby lgbt. Taki już los ludzi wolnych – bezpodstawne insynuacje.

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja