We Francji bez zmian – po I turze wyborów prezydenckich

Data

Polecamy

Obrońmy lekarzy, którzy wbrew systemowi ratowali pacjentów!

W marcu 2020 roku nastąpił niesłychany atak na naszą wolność. Zamknięto nas w domach i pozbawiono prawa decydowania o własnym życiu. Dla rzekomego naszego dobra. Opłaciliśmy ten czas ogromną ilością nadwymiarowych zgonów. Znaleźli się jednak lekarze, którzy pomimo represji, pomagali pacjentom. Izby Lekarskie nadal ich prześladują, pomimo coraz liczniejszych dowodów na to, że to system się pomylił.

Wizyta Bidena – szansa dla Ukrainy i Polski

Wizyta Bidena na Ukrainie znaczy, że Ukraina nie zostanie przez USA porzucona dla obłaskawienia Rosji na wypadek starcia z Chinami. Polska gra tu rolę bazy wojskowej. Nie oczekujmy jednak, że USA rozwiążą wszystkie nasze problemy.

Jaskinie praworządności

Niemcy ustanowili sobie takie prawo, które pozwala złodziejowi po trzydziestu latach zatrzymać skradziony przedmiot i traktować go prawnie jako swój własny.
Na nic zdało się zaklinanie rzeczywistości. W I turze wyborów prezydenckich najlepszy wynik uzyskał urzędujący Emannuel Macron i wszystko wskazuje na to, że zwycięży bezapelacyjnie także w II turze. Podobnie jak pięć lat temu.

Na nic zdało się zaklinanie rzeczywistości i wieszczenie sukcesu Mariene Le Pen. Urzędujący prezydent Emmanuel Macron pokonał ją w I turze w stosunku 28:24 (mniej więcej). Jest to lekko większa przewaga niż 5 lat temu. Dwaj pozostali kandydaci prawicowi uzyskali odpowiednio 7 i 5%. Za to lider lewicy Jean-Luc Melenchon dostał 20%.

Kto zostanie kolejnym prezydentem Francji dowiemy się za dwa tygodnie. Wszystko wskazuje na kolejne zwycięstwo Emmanuela Macrona. Trudno sobie wyobrazić, żeby wyborcy lewicy oddali swoje głosy na kandydatkę Frontu Narodowego. Dorobek zaś kandydatów prawicy jest co najwyżej mizerny.

Zatem musimy się pogodzić z tym, że w oczach Francji pozostaniemy skrajnie prawicowymi antysemitami prześladującymi osoby lgbt. Taki już los ludzi wolnych – bezpodstawne insynuacje.

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora