back to top
More

  51% Polaków nie chce 800 plus! – ogromna zmiana w myśleniu o państwie

  Strona głównaPolityka51% Polaków nie chce 800 plus! – ogromna zmiana w myśleniu...

  Polecamy w dziale

  44% – wybory samorządowe są nieważne! :)

  44% w II turze to podważenie przez wyborców legalności systemu. Czas tę patologię odrzucić i zaproponować normalność – oddolny system zarządzania naszymi gminami i państwem - naszymi pieniędzmi.

  Tarcza niemiecka, głupota naszych elit i propaganda

  Niemcy proponują Europie swoją tarczę ochronną. Proponują, bo przez kilkadziesiąt lat podbiły Europę swoją gospodarką. A teraz chcą to zaklajstrować politycznie i militarnie, co przestaje być śmieszne.

  Partie wygrywają – Polska przegrywa

  Po euforii z października 2023 i oczekiwaniu na czasy pizzy i coli lajt, a wróciły ubeckie zmory, nie pozostało nic. Tylko 51,5% głosowało. Gdy nastąpi spadek poniżej 50%, zawali się zły system zarządzania Polską.

  Zestrzelmy wreszcie jakąś rakietę!

  Kolejna rosyjska rakieta, która wleci na terytorium Polski, spadnie na mało zaludniony skrawek Polski. Dlatego, że nie zestrzeliliśmy tej. Rosjanie testują nasze tchórzostwo. Nie przestaną, jeżeli nie zrobimy im bum!
  51% Polaków nie chce 800+ To krok w dobrą stronę. W stronę przekształcenia państwa z socjalistycznego molocha w oddolnie i efektywnie zarządzane obywatelskie państwo. Partia opozycyjna z takim program jest pilnie poszukiwana. Już!

  Z opublikowanego w piątek 21.10. br w Super Expressie sondażu Instytutu Badań Pollster dowiedziałem się tego.  51% była przeciw, a 37 proc. za podniesieniem 500 plus do 800 zł. Przy czym zdecydowanie za podniesienie opowiedziało się tylko 20% respondentów. Żelazny elektorat Prawa i Sprawiedliwości?

  A jeszcze w czwartek Jarosław Kaczyński dywagował, na kolejnym objazdowym spotkaniu, że taka podwyżka jest konieczna. I jakoś trzeba będzie zareagować na spadek wartości nabywczej 500+

  To ogromna zmiana w myśleniu Polaków.  O tym skąd się biorą pieniądze. I o tym, że rozdawane przez ostatnie lata – przez nasz najlepszy rząd – mogą mieć związek z aktualną inflacją. A zamożność mogła być tylko pozorna i nie wiadomo jak się skończy.

  Dla Prawa i Sprawiedliwości to ostatni dzwonek przed czekającymi nas w przyszłym roku wyborami. Na zmianę programu. Rozdawnictwo pieniędzy, które miało zapewnić rządy PiS do końca świata, nagle może stać się nie atutem wyborczym, a obciążeniem. I na wyrost przypisaną partii rządzącej winą za nadciągający nieubłaganie kryzys.

  Jeżeli, na dodatek, autor naszego Portalu i analityk finansowy, MTC, nie myli się, to konto Prawa i Sprawiedliwości może zostać obciążone wszystkimi nieszczęściami. W warunkach ogromnego kryzysu nie dyskutuje się, bowiem, na argumenty, ale na emocje. I obarcza winą za całe zło aktualnie rządzących.

  Najgorsze w tym wszystkim, poza samym kryzysem, jest to, że programowa opozycja w stosunku do PiS prawie nie istnieje. A jeżeli, to nie ma nawet matematycznej szansy na przejęcie steru zarządzania państwem.

  Gotowa jest tylko apatriotyczna Patologia Obywatelska. Gotowa za niemieckie pieniądze i stanowiska sprzedać Polskę, wraz z zamieszkującymi ją obywatelami, Europie Federalnej Niemiec.

  Zatem, Opozycjo!, ale nie patologiczna, czas brać się do pracy.  Społeczna zmiana myślenia o tym skąd się biorą pieniądze, to odpowiedni moment do przedstawienia swojego, lepszego sposobu zarządzania państwem – naszym dobrem wspólnym.

  Tylko bez anty-pisowskich bzdur, poproszę. Bo anty-PiS, to jeszcze nie jest program 🙂

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja