back to top
More

  Do chrześcijan w Polsce. Niemieckie oszustwo i polski brak rozumu (7)

  Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoDo chrześcijan w Polsce. Niemieckie oszustwo i polski brak rozumu (7)

  Polecamy w dziale

  Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – projekt przedsiębiorcy

  Dla sukcesu CPK potrzeba kilkuset metrów wylanego betonu, hangaru, i obniżki VAT z 23% do 19%. Taki VAT płacą teraz polscy przedsiębiorcy, odprawiając swoje towary w DE i zasilając Niemcy miliardami euro.

  Czy możemy powtórzyć fenomen polskiej Solidarności 80/81?

  Solidarność jest potrzebna PiS tak samo, jak Solidarność(88) komunistom. Jako podkładka do sprawowania władzy. Nie rozumiał tego kiedyś Marian Krzaklewski (AWS). Czy rozumie to teraz przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda?

  Precz z zielonym ładem!

  Czas powiedzieć UE szaleństwu NIE! Czas też powiedzieć NIE dzisiejszym polskim politykom - to ich "zasługa". Nie nadają się do zarządzania Polską - naszą Rzeczą Wspólną. Czas na Solidarność, jaką była w 1980

  Najważniejsza polska konstytucja 3 maja – Nic o nas bez nas (1505)

  Konstytucja Nihil Novi z 3 maja 1505 ograniczyła władzę króla, oddając państwo obywatelom. Teraz znowu potrzebujemy konstytucji przywracającej nam władzę nad państwem. Tak dla CPK! Precz z zielonym ładem!
  Niemcy emitują 184 x więcej CO2 niż deklarują - donoszą niemieccy ekolodzy. Brawo! Gdzie byli D. Tusk i M. Morawiecki, i nasi patrioci w PE, że tego nie dostrzegali, tylko niszczyli polskie górnictwo w imię ograniczania emisji?

  Najpierw poznajmy niemieckie oszustwo. Jego skala jest szokująca.

  Emisje metanu z niemieckiego wydobycia węgla brunatnego są rażąco zaniżone – donoszą ekolodzy z organizacji Deutschen Umwelthilfe (DUH). Według jej raportu, sporządzonego we współpracy z brytyjską Ember Climate, emisja tego gazu cieplarnianego jest prawdopodobnie 184 razy większa niż zgłaszano. W 2022 roku Niemcy zgłosiły emisję metanu z wydobycia węgla brunatnego na poziomie ok. 1390 ton, jednak badanie ekologów wykazało, że jej rzeczywista wartość mogła wynosić w tym roku 256 000 ton.(!)

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemieckie-kopalnie-wegla-podaja-zanizone-emisje-metanu-twierdza-ekolodzy-8727302.html

  Przebiegła przez polski internet ta wiadomość lotem błyskawicy … z refleksją, że Niemcy zawsze kłamali dla własnej korzyści. No dobrze, to Niemcy, a gdzie w tym czasie byli polscy politycy? Gdzie był przez ostatnie lata polski rząd i wszyscy niezłomni patrioci broniący Polski w Parlamencie Europejskim, że tego nie dostrzegli? 

  Jak to możliwe, że odpowiadający za 44% europejskiego wydobycia węgla brunatnego Niemcy, deklarowali jedynie 1% udział w emisji CO2, a nasi przywódcy (reprezentanci polskich interesów?) uznali to za prawdę? 

  Gdzie mieli rozum Donald Tusk i Mateusz Morawiecki, gdy dla ciągłego obniżania naszej polskiej emisji niszczyli polskie górnictwo? Dlaczego nie zauważyli ordynarnego niemieckiego kłamstwa, które powinni dostrzec mając ukończoną szkołę średnią? 

  Potrzebna była dopiero praca niemieckich ekologów, którzy zarzucili swoim władzom kłamstwo, żebyśmy dowiedzieli się, że władze niemieckie kłamią. Zauważmy też kto niemieckim ekologom pomagał – Anglicy, będący już poza europejską strukturą niemieckiego kłamstwa.  

  Po owocach ich poznacie – powiedział Jezus do uczniów, oczekujących gotowego kryterium do oceny ludzi i zjawisk. Zatem nie po pięknych słowach, nie po dobrych chęciach, nie po świętych minach i  wspaniale odegranych rolach. 

  Właśnie brak chrześcijańskiego rozumu zadecydował o takiej a nie innej postawie naszych przywódców. Kłamliwe zapewnienia Niemców przyjęli za pewnik i zarazem podstawę do zniszczenia największego polskiego bogactwa naturalnego, dającego nam samowystarczalność energetyczną i niską cenę energii elektrycznej na długie lata. 

  A my? Gdzie jest nasz rozum, że pozwalamy rządzić nami od wielu lat ludziom tak nieudolnym lub orędownikom obcych interesów? Tu uwaga: nie emocjonujmy się tak bardzo tym, kto jest orędownikiem (bo nie powiem agentem), a kto tylko nieudacznikiem. Efekt ich działań, owoc ich pracy jest taki sam.

  Jan Azja Kowalski

  Skrócony link:
  https://abcniepodleglosc.pl/u79q
  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja