Anglo-słowiańska współpraca alternatywą dla niemieckiej UE?

Data

Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoAnglo-słowiańska współpraca alternatywą dla niemieckiej UE?

Polecamy w dziale

Czas na Polskę Mentzena … i moją. Logika wyborcza czyli gwałt na rozumie (8)

Takiego nagromadzenia fałszu, demagogii i bezczelnego kłamstwa w trakcie kampanii wyborczej jeszcze nie widziałem. Gwałtu na moim rozumie dokonują główni aktorzy sceny politycznej – Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość.

Czas na Polskę Mentzena … i moją. Odpowiadam na 4. pytanie i podaję receptę (7)

Odp. Nie, nie jestem za przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską, ale za dochodowym mechanizmem wizowym podejmowanym przez urzędników MSZ😊 Na poważnie, sami musimy decydować kogo chcemy za sąsiada

Czas na Polskę Mentzena … i moją. Doktrynerzy i partyjniacy przeciwko Polsce (6)

To zaborcy pozbawili nas własnego państwa, tworząc struktury biurokratyczne dla kontroli Polaków. Potem te struktury przejęli bojownicy walk o niepodległość w 1918. Taki stan trwa do dziś i stanowi zagrożenie dla Polski i Polaków.
Każda niekorzystna dla Polski zmiana dokonywana jest pod osłoną patriotycznego rządu. Inaczej wywołałaby ogromny opór społeczny. Europejska pożyczka na Krajowy Plan Odbudowy, wywalczona przez naszych, oznacza pełną podległość UE.

Rzekomo pracuje nad tym pomysłem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, jak donosi bez podania źródła Corriere della Sera, a powtarza Interia.pl

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-boris-johnson-proponuje-alternatywe-dla-ue-zaprasza-m-in-pol,nId,6053272

Boris Johnson widziałby w niej Wielką Brytanię, Polskę, Ukrainę i państwa bałtyckie, a później może i Turcję. A samą ideę zaprezentował już prezydentowi Ukrainy.

Chociaż może to być tylko informacja zmyślona włoskiego dziennika (i przeciek ukraiński w wiadomym celu), to zastanówmy się nad tą koncepcją. Czy taka wspólnota miałaby sens i szansę zaistnienia?

Geograficznie musiałaby do tej wspólnoty dołączyć Dania i Skandynawia, a protektorat nad nią objąć Stany Zjednoczone. Stany Zjednoczone, które już kiedyś sondowały możliwość włączenia państw postkomunistycznych do swojej strefy wolnego handlu pn. NAFTA. Wtedy, pod koniec lat 90-tych, zrezygnowały z tego pomysłu, mając nadzieję na proamerykańskość UE pod przywództwem Niemiec.

Niemcy właśnie udowodniły ogromną pomyłkę amerykańskich strategów. Odsłoniły swój cel – polityczny podbój Europy po jej opanowaniu gospodarczym. Ochrona interesów rosyjskich, we własnym interesie, już po wkroczeniu wojsk rosyjskich na Ukrainę, dowiodła tego znakomicie.

Zatem Stany mogą poprzeć pomysł brytyjski, o ile się potwierdzi. Utworzenie proamerykańskiej alternatywy dla Europy podzielonej pomiędzy Niemcy i Rosję, leży jak najbardziej w ich interesie. A udział w tym projekcie Ukrainy, która postawiła się militarnej inwazji rosyjskiego Imperium Zła, przemawia za możliwością jego zrealizowania.

Jednak współdziałanie wojskowe w celu powstrzymania apetytu Rosji i Niemiec, a współdziałanie gospodarcze, to trochę odrębne sfery. Cała Europa Środkowo-Wschodnia została w ciągu ostatnich 30 lat zdominowana przez gospodarkę niemiecką. Zwieńczeniem dominacji Niemiec nad całą Europą, nie tylko naszą częścią, będzie wspólny budżet europejski.

Temu właśnie ma służyć Europejski Plan Odbudowy… ze zniszczeń, których nie było. W tym polski, Krajowy Plan Odbudowy, z którego ustanowienia i ogromnej europejskiej pożyczki w tle tak dumny jest nasz premier 1000-lecia. Największa dezinformacja, której mistrzem jest Mateusz Morawiecki, polega na przekonaniu Polaków, że leży to w naszym interesie. W naszym patriotycznym interesie, do którego nie chcą dopuścić zdrajcy naszej Ojczyzny – niemieckie pachołki i ruskie onuce.

Na czym polega niemiecki majstersztyk, na który nabiera nas nasz premier?

Na stworzeniu wspólnej, finansowej odpowiedzialności za pożyczane przez każde państwo członkowskie pieniędzy. Żyrantem tych pożyczek jest europejska Centrala. Ale poza przyznawaną pulą pieniędzy (do oddania), każde państwo członkowskie będzie musiało się tłumaczyć z własnej polityki wewnętrznej. Jeżeli wewnątrzpaństwowe regulacje nie będą zgodne z interesem Niemiec pn. Komisji Europejskiej, to państwo takie nie dostanie żadnych pieniędzy. Do czasu zmiany swojego postępowania na zgodne z interesem niemieckim. Proste. I widzimy to dziś w Polsce.

Tę warunkowość przyznania pożyczki, którą będziemy musieli oddać (swoją i grecką), podpisał własnoręcznie nasz najlepszy premier i patriota Mateusz Morawiecki. Warunkowość czyli zgodę na brak koniecznej dla rozwoju państwa reformy sądownictwa. Warunkowość czyli zgodę na niszczenie polskiej rodziny. Warunkowość czyli zgodę na niszczenie polskiej przedsiębiorczości. Warunkowość czyli zgodę na wieczną podległość niemieckiej europejskiej IV Rzeszy. I ogłosił to jako największy polski sukces.

Dalej się Wam wszystko zgadza, papierowi patrioci?

Byłem zdecydowanym zwolennikiem amerykańskiej NAFTY w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. I byłem zdecydowanym przeciwnikiem wstępowania Polski do niemieckiej UE w roku 2004. To wstąpienie ukierunkowało rozwój naszego państwa w stronę kompletnego podporządkowania gospodarczego  i politycznego niemieckiej wizji Europy.

Inicjatywa Borisa Johnsona, gdyby okazała się prawdziwa, mogłaby zmienić obecną, mocno niekorzystną sytuację państwa podbitego.

Jan Azja Kowalski

PS. Największym jednak piarowym majstersztykiem jest dzielna walka polskiego rządu ze wspólnotą, do której należymy i chcemy należeć. Wzór współczesnego patriotyzmu. Brawo! 😊

Jan A. Kowalski
Jan A. Kowalski
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Ostatnie wpisy autora