Powstrzymać Putina

Data

Polecamy

Obrońmy lekarzy, którzy wbrew systemowi ratowali pacjentów!

W marcu 2020 roku nastąpił niesłychany atak na naszą wolność. Zamknięto nas w domach i pozbawiono prawa decydowania o własnym życiu. Dla rzekomego naszego dobra. Opłaciliśmy ten czas ogromną ilością nadwymiarowych zgonów. Znaleźli się jednak lekarze, którzy pomimo represji, pomagali pacjentom. Izby Lekarskie nadal ich prześladują, pomimo coraz liczniejszych dowodów na to, że to system się pomylił.

Wizyta Bidena – szansa dla Ukrainy i Polski

Wizyta Bidena na Ukrainie znaczy, że Ukraina nie zostanie przez USA porzucona dla obłaskawienia Rosji na wypadek starcia z Chinami. Polska gra tu rolę bazy wojskowej. Nie oczekujmy jednak, że USA rozwiążą wszystkie nasze problemy.

Jaskinie praworządności

Niemcy ustanowili sobie takie prawo, które pozwala złodziejowi po trzydziestu latach zatrzymać skradziony przedmiot i traktować go prawnie jako swój własny.
Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę.

Rosja, by podważyć ład w Europie, zdecydowała się na wojnę, masowe morderstwa, dokonywane z użyciem sił zbrojnych.

Dlaczego?

Umysły całej klasy politycznej w Rosji są skażone imperialnym myśleniem. Tym samym, które wiodło Rosję do zaborczych wojen na przestrzeni wieków. To Imperium – zapoczątkowane podbojami Iwana Groźnego – osiągnęło swój największy zasięg za czasów ZSRR.

Kariera Putina była powiązana ze służbą temu Imperium. Był członkiem KGB – organizacji mającej swoje korzenie w jeszcze w tzw. opriszczinie. .

Dla niego przywrócenie zwierzchności Kremla nad byłymi państwami ZSRR to nie sprawa korzyści ekonomicznych, to misja, którą sobie postawił i chyba dużo wcześniej, niż wielu z nas może się wydawać.

Kreml nie przyjmuje argumentów moralnych, dla niego liczy się kryterium efektywności.

Kreml odstępuje od swoich planów tylko pod wpływem siły. Pamiętajmy, co powstrzymało Rosjan przed umieszczeniem rakiet na terytorium Kuby.

Prezydent USA John Kennedy jasno dał do zrozumienia, że jest gotowy na atomową konfrontację.

Chruszczow się cofnął. Brak zdecydowania ze strony amerykańskiej sprowadziłoby poważne niebezpieczeństwo na kraj.

Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę. Należy:

  1. wprowadzić i wyegzekwować zakaz lotów nad Ukrainą
  2. Zaprosić Ukrainę do NATO
  3. zebrać znaczne siły zbrojne wzdłuż całej granicy z Rosją
  4. dać Putinowi ultimatum natychmiastowego zaprzestania walk i 3-dniowy czas na wycofanie wszystkich wojsk z terenu Ukrainy i Białorusi.

Putin nie chce umrzeć. Cofnie się, bo wie, że Rosja nie wygra z NATO.

Co do postawy polityków Zachodu …Ktoś, kto boi się śmierci, kto boi się utraty wygodnego życia, nie zachowa ani pokoju, ani życia! Uzbrojonego przestępcę może przestraszyć. Jedynie człowiek uzbrojony i zdesperowany gotowy jest bronić swoich wartości…

Mariusz Patey
Mariusz Patey
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta specjalizujący się problematyce ekonomii Międzymorza, bezpieczeństwa energetycznego. Były doradca wojewody lubuskiego, były członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego związanych z transportem, rozwiązaniami IT dla transportu.

Ostatnie wpisy autora