Powstrzymać Putina

Data

Strona głównaPolitykaPowstrzymać Putina

Polecamy w dziale

Dwutygodniowy, w 50% kobiecy, rząd premiera Mateusza Morawieckiego

W sumie nie ma czego komentować. Jednak natchniony przez prezydenta Argentyny, mówię: wypad! niepotrzebnym ministerstwom. Pozostają: ministerstwo wojny, spraw zagranicznych, wewnętrznych, skarbu, sprawiedliwości - sami mężczyźni :)

Była dyrektor SP w Gniazdowie na pewno obroni naszą niepodległość

Nic o nas bez nas! - zawołała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując wczorajszą decyzję PE. Tymczasem przez długie 8 lat rząd PiS głosował za wspólnymi: podatkami, wspólnym długiem - za jednym państwem. Czy to schizofrenia?

Javier Milei – nowa nadzieja dla Argentyny?

Przed II WŚ Argentyna należała do najbogatszych państw. Populistyczne pomysły gen. prezydenta Perona, doprowadziły do jej upadku. Teraz, przy 150% inflacji prezydentem zostaje Javier Milei, zwolennik wolnego rynku w wersji hard :)

Widziane na Ukrainie. Piotr, lat 48, doktor habilitowany (9)

Zajęli bośniacką wieś. Młode kobiety i nastolatki ustawili po jednej stronie. Resztę zagonili do stodoły. Podszedł do niego dowódca, Sergiej. - Dobrze się spisałeś, młody. Wybieraj. Rano oddasz. Miała na imię Bianka. Była piękna.
Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę.

Rosja, by podważyć ład w Europie, zdecydowała się na wojnę, masowe morderstwa, dokonywane z użyciem sił zbrojnych.

Dlaczego?

Umysły całej klasy politycznej w Rosji są skażone imperialnym myśleniem. Tym samym, które wiodło Rosję do zaborczych wojen na przestrzeni wieków. To Imperium – zapoczątkowane podbojami Iwana Groźnego – osiągnęło swój największy zasięg za czasów ZSRR.

Kariera Putina była powiązana ze służbą temu Imperium. Był członkiem KGB – organizacji mającej swoje korzenie w jeszcze w tzw. opriszczinie. .

Dla niego przywrócenie zwierzchności Kremla nad byłymi państwami ZSRR to nie sprawa korzyści ekonomicznych, to misja, którą sobie postawił i chyba dużo wcześniej, niż wielu z nas może się wydawać.

Kreml nie przyjmuje argumentów moralnych, dla niego liczy się kryterium efektywności.

Kreml odstępuje od swoich planów tylko pod wpływem siły. Pamiętajmy, co powstrzymało Rosjan przed umieszczeniem rakiet na terytorium Kuby.

Prezydent USA John Kennedy jasno dał do zrozumienia, że jest gotowy na atomową konfrontację.

Chruszczow się cofnął. Brak zdecydowania ze strony amerykańskiej sprowadziłoby poważne niebezpieczeństwo na kraj.

Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę. Należy:

  1. wprowadzić i wyegzekwować zakaz lotów nad Ukrainą
  2. Zaprosić Ukrainę do NATO
  3. zebrać znaczne siły zbrojne wzdłuż całej granicy z Rosją
  4. dać Putinowi ultimatum natychmiastowego zaprzestania walk i 3-dniowy czas na wycofanie wszystkich wojsk z terenu Ukrainy i Białorusi.

Putin nie chce umrzeć. Cofnie się, bo wie, że Rosja nie wygra z NATO.

Co do postawy polityków Zachodu …Ktoś, kto boi się śmierci, kto boi się utraty wygodnego życia, nie zachowa ani pokoju, ani życia! Uzbrojonego przestępcę może przestraszyć. Jedynie człowiek uzbrojony i zdesperowany gotowy jest bronić swoich wartości…

Mariusz Patey
Mariusz Patey
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta specjalizujący się problematyce ekonomii Międzymorza, bezpieczeństwa energetycznego. Były doradca wojewody lubuskiego, były członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego związanych z transportem, rozwiązaniami IT dla transportu.

Ostatnie wpisy autora