back to top
More

  Powstrzymać Putina

  Strona głównaPolitykaPowstrzymać Putina

  Polecamy w dziale

  Tarcza niemiecka, głupota naszych elit i propaganda

  Niemcy proponują Europie swoją tarczę ochronną. Proponują, bo przez kilkadziesiąt lat podbiły Europę swoją gospodarką. A teraz chcą to zaklajstrować politycznie i militarnie, co przestaje być śmieszne.

  Partie wygrywają – Polska przegrywa

  Po euforii z października 2023 i oczekiwaniu na czasy pizzy i coli lajt, a wróciły ubeckie zmory, nie pozostało nic. Tylko 51,5% głosowało. Gdy nastąpi spadek poniżej 50%, zawali się zły system zarządzania Polską.

  Zestrzelmy wreszcie jakąś rakietę!

  Kolejna rosyjska rakieta, która wleci na terytorium Polski, spadnie na mało zaludniony skrawek Polski. Dlatego, że nie zestrzeliliśmy tej. Rosjanie testują nasze tchórzostwo. Nie przestaną, jeżeli nie zrobimy im bum!

  Jarosław Kaczyński znowu miesza kolory

  Marsz PiS w dniu 18 maja ma być protestem przeciwko Zielonemu Ładowi i za embargiem. PiS chce przejąć elektorat niezadowolony z polityki obecnego i poprzedniego rządu(swojego!). Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe :)
  Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę.

  Rosja, by podważyć ład w Europie, zdecydowała się na wojnę, masowe morderstwa, dokonywane z użyciem sił zbrojnych.

  Dlaczego?

  Umysły całej klasy politycznej w Rosji są skażone imperialnym myśleniem. Tym samym, które wiodło Rosję do zaborczych wojen na przestrzeni wieków. To Imperium – zapoczątkowane podbojami Iwana Groźnego – osiągnęło swój największy zasięg za czasów ZSRR.

  Kariera Putina była powiązana ze służbą temu Imperium. Był członkiem KGB – organizacji mającej swoje korzenie w jeszcze w tzw. opriszczinie. .

  Dla niego przywrócenie zwierzchności Kremla nad byłymi państwami ZSRR to nie sprawa korzyści ekonomicznych, to misja, którą sobie postawił i chyba dużo wcześniej, niż wielu z nas może się wydawać.

  Kreml nie przyjmuje argumentów moralnych, dla niego liczy się kryterium efektywności.

  Kreml odstępuje od swoich planów tylko pod wpływem siły. Pamiętajmy, co powstrzymało Rosjan przed umieszczeniem rakiet na terytorium Kuby.

  Prezydent USA John Kennedy jasno dał do zrozumienia, że jest gotowy na atomową konfrontację.

  Chruszczow się cofnął. Brak zdecydowania ze strony amerykańskiej sprowadziłoby poważne niebezpieczeństwo na kraj.

  Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę. Należy:

  1. wprowadzić i wyegzekwować zakaz lotów nad Ukrainą
  2. Zaprosić Ukrainę do NATO
  3. zebrać znaczne siły zbrojne wzdłuż całej granicy z Rosją
  4. dać Putinowi ultimatum natychmiastowego zaprzestania walk i 3-dniowy czas na wycofanie wszystkich wojsk z terenu Ukrainy i Białorusi.

  Putin nie chce umrzeć. Cofnie się, bo wie, że Rosja nie wygra z NATO.

  Co do postawy polityków Zachodu …Ktoś, kto boi się śmierci, kto boi się utraty wygodnego życia, nie zachowa ani pokoju, ani życia! Uzbrojonego przestępcę może przestraszyć. Jedynie człowiek uzbrojony i zdesperowany gotowy jest bronić swoich wartości…

  Mariusz Patey
  Mariusz Patey
  Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta specjalizujący się problematyce ekonomii Międzymorza, bezpieczeństwa energetycznego. Były doradca wojewody lubuskiego, były członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego związanych z transportem, rozwiązaniami IT dla transportu.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja