Powstrzymać Putina

Data

Polecamy

Niemieckie gwarancje bezpieczeństwa dla Polski i Europy

Ma poczucie humoru Olaf Scholz. Właśnie oświadczył, że w obliczu dziejowych wyzwań, to Niemcy będą gwarantem bezpieczeństwa w Europie. Obecna faktyczna dominacja niemiecka to za mało. Niemcy zamierzają zrealizować plan. Do końca.

Komisja Energetyczna 1989 – 2022 potrzebna od zaraz!

Powołanie Komisji Energetycznej w wersji 2008-2022 ma taki sam sens, jak badanie ciąży od 5. miesiąca. Powinniśmy prześledzić cały proces niszczenia polskiej niezależności energetycznej po 1989. I poznać osoby za to odpowiedzialne

Po wybuchu w Przewodowie – fakty, mity i rzeczywistość

Jeżeli chcemy skutecznie pokonać Rosję, to musimy uzbroić się w cierpliwość. Zbudować szeroką koalicję światową w reakcji na niedopuszczalne zbrodnie rosyjskie.
Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę.

Rosja, by podważyć ład w Europie, zdecydowała się na wojnę, masowe morderstwa, dokonywane z użyciem sił zbrojnych.

Dlaczego?

Umysły całej klasy politycznej w Rosji są skażone imperialnym myśleniem. Tym samym, które wiodło Rosję do zaborczych wojen na przestrzeni wieków. To Imperium – zapoczątkowane podbojami Iwana Groźnego – osiągnęło swój największy zasięg za czasów ZSRR.

Kariera Putina była powiązana ze służbą temu Imperium. Był członkiem KGB – organizacji mającej swoje korzenie w jeszcze w tzw. opriszczinie. .

Dla niego przywrócenie zwierzchności Kremla nad byłymi państwami ZSRR to nie sprawa korzyści ekonomicznych, to misja, którą sobie postawił i chyba dużo wcześniej, niż wielu z nas może się wydawać.

Kreml nie przyjmuje argumentów moralnych, dla niego liczy się kryterium efektywności.

Kreml odstępuje od swoich planów tylko pod wpływem siły. Pamiętajmy, co powstrzymało Rosjan przed umieszczeniem rakiet na terytorium Kuby.

Prezydent USA John Kennedy jasno dał do zrozumienia, że jest gotowy na atomową konfrontację.

Chruszczow się cofnął. Brak zdecydowania ze strony amerykańskiej sprowadziłoby poważne niebezpieczeństwo na kraj.

Jedynym sposobem na powstrzymanie Putina jest pokazanie, że Zachód jest gotowy na wojnę z Rosją na pełną skalę. Należy:

  1. wprowadzić i wyegzekwować zakaz lotów nad Ukrainą
  2. Zaprosić Ukrainę do NATO
  3. zebrać znaczne siły zbrojne wzdłuż całej granicy z Rosją
  4. dać Putinowi ultimatum natychmiastowego zaprzestania walk i 3-dniowy czas na wycofanie wszystkich wojsk z terenu Ukrainy i Białorusi.

Putin nie chce umrzeć. Cofnie się, bo wie, że Rosja nie wygra z NATO.

Co do postawy polityków Zachodu …Ktoś, kto boi się śmierci, kto boi się utraty wygodnego życia, nie zachowa ani pokoju, ani życia! Uzbrojonego przestępcę może przestraszyć. Jedynie człowiek uzbrojony i zdesperowany gotowy jest bronić swoich wartości…

Mariusz Patey
Mariusz Patey
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta specjalizujący się problematyce ekonomii Międzymorza, bezpieczeństwa energetycznego. Były doradca wojewody lubuskiego, były członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego związanych z transportem, rozwiązaniami IT dla transportu.

Ostatnie wpisy autora