back to top
More

    Karol Nawrocki na prezydenta!

    Strona głównaOpinieKarol Nawrocki na prezydenta!

    Polecamy w dziale

    Totalna wojna handlowa?

    20.01.2025 roku w przemówieniu inauguracyjnym prezydent USA Donald Trump zapowiedział zmianę polityki handlowej Stanów Zjednoczonych. Chyba nikt nie spodziewał się, że będzie tak drastyczna. Zaczęło się od ceł nałożonych na Kanadę, Meksyk oraz Chiny 01.02. To był dopiero początek.

    Kryzys migracyjny wywołany wojną w Sudanie: Skutki regionalne i europejskie implikacje

    Konflikt zmusił ponad 12,9 miliona ludzi do wewnętrznego przesiedlenia w Sudanie. Kolejne 3,8 miliona uciekło do Czadu, Egiptu, Sudanu Południowego i Libii. Skutki tej wojny wykraczają poza granice Sudanie, wpływając na stabilność regionalną i budząc obawy o potencjalną migrację w kierunku Europy.

    Ryszard Kapuściński: Talent w służbie propagandy

    Zainspirowany wizytą w Red Terror Martyrs' Memorial Museum w Addis Abebie, instytucji dokumentującej ogrom zbrodni komunistycznych w Etiopii, postanowiłem przypomnieć postać Ryszarda Kapuścińskiego - jednego z najwybitniejszych polskich reporterów, częściowo na usługach komunistycznego reżimu.

    Amerykański Dzień Wolności

    Nad tą strategią pracowały najtęższe amerykańskie umysły. Tylko idioci mogą bredzić, że w tej grze chodzi o jakieś „ego” Trumpa. Jeśli ktoś słyszy takie komentarze z ust ludzi, którzy mogą mieć na cokolwiek wpływ, niech się trzyma z daleka od takich „doradców”
    Karol Nawrocki podkreślił swoje robotnicze pochodzenie, szacunek do ciężkiej pracy i przedstawił konkret – likwidację opodatkowania nadgodzin. Idźmy krok dalej, obniżmy obecny 62% haracz, jaki obciąża każdą płacę, do poziomu przynajmniej Niemiec – 20%.

    Wszystko, co powinniśmy na tym etapie wiedzieć, już wiemy. Po nominacji na kandydata KO, Rafała Trzaskowskiego, wczoraj poznaliśmy jego najbardziej prawdopodobnego w II turze przeciwnika z obozu PiS. To Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

    Po Rafale Trzaskowskim wiemy czego się spodziewać. Jego propozycja dla Polski to Warszawa w skali całego państwa. Polska tęczowo-kolorowa, na pokaz uśmiechnięta, na niby nowoczesna, radośnie młoda przy wsparciu starych ubeków. Polska droga i nieudana jak kładka przez Wisłę, ekologiczna jak oczyszczalnia „Czajka”.

    Karol Nawrocki dotychczas nie był znany z wypowiedzi innych niż historyczno-patriotyczne. Teraz na konwencji w Krakowie wygłosił swoje przesłanie do potencjalnych wyborców. Jaką wizję zaprezentował „obywatelski kandydat partii Prawo i Sprawiedliwość”?

    To wizja Polski tradycyjnej społecznie i nowoczesnej w sferze gospodarczej. Bezpiecznej w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Polska powinna się rozwijać – tak dla CPK. Ale przede wszystkim, w interesie nas wszystkich, w interesie Polski, powinna zostać zakończona wojna polsko-polska. Kandydat obiecał ją natychmiast zakończyć; po wyborze na prezydenta.

    Karol Nawrocki podkreślił swoje robotnicze pochodzenie, szacunek do ciężkiej pracy i przedstawił jeden konkret – likwidację opodatkowania nadgodzin. 

    Ten postulat jest w jego wystąpieniu najważniejszy. Stanowi punkt zaczepienia dla reformy państwa polskiego – od czegoś trzeba zacząć. Polska ma horrendalnie wysoko obciążoną podatkami pracę w Europie. Proponuję zatem, żeby nasz obywatelski kandydat poszedł o krok dalej i przygotował projekt obniżenia obecnego 62% haraczu, jaki obciąża każdą płacę, do poziomu przynajmniej Niemiec – 20%.

    Policzmy to na pieniądzach. To obniżka z 2000 złotych od najniższej krajowej do poziomu 640 złotych. 2000 – 640 = 1360 złotych. To przedsiębiorcy, również ja, jesteśmy obciążeni tym haraczem. To on hamuje rozwój polskiej gospodarki.

    Proponuję zatem rozszerzenie prezydenckiego postulatu. Przez wzgląd na pochodzenie kandydata proponuję 760 złotych dodatkowo co miesiąc dla każdego pracownika najmniej zarabiającego i 600 złotych dla zatrudniającego go przedsiębiorcy.

    Dzięki takiemu postawieniu sprawy zwycięstwo Karola Nawrockiego (i moje) jest pewne. Poprą go nie tylko robotnicy, ale też przedsiębiorcy.

    Jan A. Kowalski

    PS. Czy ktoś może przekazać naszemu kandydatowi mój nr tel.?😉

    Jan A. Kowalski
    Jan A. Kowalski
    Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja