back to top
More

    Karol Nawrocki na prezydenta!

    Strona głównaOpinieKarol Nawrocki na prezydenta!

    Polecamy w dziale

    Czy teoria spiskowa to rzecz wstydliwa?

    Można podzielić teorie na: 1) trafne i nietrafne; 2) bardzo prawdopodobne i bardzo nieprawdopodobne; 3) dogodne i niedogodne dla kogoś. Można też nazwać niekorzystną dla siebie opinię mianem "teorii spiskowej", zadając tym samym cios, po którym jej głosiciel już się nie podniesie.

    Wokół reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości (3)

    Art. 4 ust. 1 Konstytucji stanowi, że „władza zwierzchnia” w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”. Jeżeli tak, to tylko naród jako całość („wszyscy obywatele”), a nie inny podmiot (autorytet, grupa społeczna, partia polityczna) sprawuje władzę pierwotną i od nikogo niezależną.

    Wielki powrót Donalda Trumpa

    Donald Trump znowu zwyciężył. Zwycięstwo jest przytłaczające i porównywalne ze zwycięstwem Ronalda Reagana, które zapoczątkowało rewolucję konserwatywną w USA. Większość Amerykanów chce powrotu do wartości, by uczynić Amerykę znowu wielką. Oby tak się stało.

    Wokół reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości (2)

    Najbliższy tradycji I Rzeczypospolitej jest amerykański  system wyboru sędziów. Ojcowie Założyciele Stanów Zjednoczonych uważali, że sprawny system sądownictwa oparty na niezawisłych sędziach zapewni stabilność państwa.
    Karol Nawrocki podkreślił swoje robotnicze pochodzenie, szacunek do ciężkiej pracy i przedstawił konkret – likwidację opodatkowania nadgodzin. Idźmy krok dalej, obniżmy obecny 62% haracz, jaki obciąża każdą płacę, do poziomu przynajmniej Niemiec – 20%.

    Wszystko, co powinniśmy na tym etapie wiedzieć, już wiemy. Po nominacji na kandydata KO, Rafała Trzaskowskiego, wczoraj poznaliśmy jego najbardziej prawdopodobnego w II turze przeciwnika z obozu PiS. To Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

    Po Rafale Trzaskowskim wiemy czego się spodziewać. Jego propozycja dla Polski to Warszawa w skali całego państwa. Polska tęczowo-kolorowa, na pokaz uśmiechnięta, na niby nowoczesna, radośnie młoda przy wsparciu starych ubeków. Polska droga i nieudana jak kładka przez Wisłę, ekologiczna jak oczyszczalnia „Czajka”.

    Karol Nawrocki dotychczas nie był znany z wypowiedzi innych niż historyczno-patriotyczne. Teraz na konwencji w Krakowie wygłosił swoje przesłanie do potencjalnych wyborców. Jaką wizję zaprezentował „obywatelski kandydat partii Prawo i Sprawiedliwość”?

    To wizja Polski tradycyjnej społecznie i nowoczesnej w sferze gospodarczej. Bezpiecznej w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Polska powinna się rozwijać – tak dla CPK. Ale przede wszystkim, w interesie nas wszystkich, w interesie Polski, powinna zostać zakończona wojna polsko-polska. Kandydat obiecał ją natychmiast zakończyć; po wyborze na prezydenta.

    Karol Nawrocki podkreślił swoje robotnicze pochodzenie, szacunek do ciężkiej pracy i przedstawił jeden konkret – likwidację opodatkowania nadgodzin. 

    Ten postulat jest w jego wystąpieniu najważniejszy. Stanowi punkt zaczepienia dla reformy państwa polskiego – od czegoś trzeba zacząć. Polska ma horrendalnie wysoko obciążoną podatkami pracę w Europie. Proponuję zatem, żeby nasz obywatelski kandydat poszedł o krok dalej i przygotował projekt obniżenia obecnego 62% haraczu, jaki obciąża każdą płacę, do poziomu przynajmniej Niemiec – 20%.

    Policzmy to na pieniądzach. To obniżka z 2000 złotych od najniższej krajowej do poziomu 640 złotych. 2000 – 640 = 1360 złotych. To przedsiębiorcy, również ja, jesteśmy obciążeni tym haraczem. To on hamuje rozwój polskiej gospodarki.

    Proponuję zatem rozszerzenie prezydenckiego postulatu. Przez wzgląd na pochodzenie kandydata proponuję 760 złotych dodatkowo co miesiąc dla każdego pracownika najmniej zarabiającego i 600 złotych dla zatrudniającego go przedsiębiorcy.

    Dzięki takiemu postawieniu sprawy zwycięstwo Karola Nawrockiego (i moje) jest pewne. Poprą go nie tylko robotnicy, ale też przedsiębiorcy.

    Jan A. Kowalski

    PS. Czy ktoś może przekazać naszemu kandydatowi mój nr tel.?😉

    Skrócony link:
    https://abcniepodleglosc.pl/xfz5
    Jan A. Kowalski
    Jan A. Kowalski
    Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja