Kobieta, matka, Włoszka, chrześcijanka! – Giorgia Meloni wygrywa

Data

Strona głównaPolitykaKobieta, matka, Włoszka, chrześcijanka! – Giorgia Meloni wygrywa

Polecamy w dziale

Ukraina w drugim roku wojny obronnej z Rosją. Czy uda się powstrzymać ekspansję Kremla? (cz.1)

Po początkowych sukcesach inwazji ofensywa Moskwy utknęła. W paru miejscach Ukraińcy odbili część okupowanego terytorium. Jednak podjęta w 2023 kontrofensywa nie powiodła się. Do poważnego przełamania rosyjskiej obrony nie doszło.

Paweł Kukiz – pierwszy wygrany tych wyborów?

Paweł Kukiz został specjalnie wyciągnięty przez PiS przed wyborami. Ma pokazać, że wyborcy wolnościowi nie muszą głosować na Konfederację, skoro ich postulaty spełni PiS. A po wyborach? Zbigniew Ziobro, lider SP, się nie zgodzi :)

Duże wzmocnienie Ukrainy i Polski – po szczycie NATO

Ukraina dostała w Wilnie tyle, ile mogła dostać bez wywoływania IIIWŚ. Najwięcej zyskała Polska, państwa bałtyckie i wschodniej Europy, stale zagrożone odbudową Imperium Rosyjskiego - gwarancję natychmiastowego użycia wojsk NATO.
Cieszy jednoznaczne stanowisko Giorgii Meloni za ochroną dzieci nienarodzonych. Mamy nadzieję, że jej deklarowana Wiara jest autentyczna. Potrzebujemy odrodzenia się prawicy chrześcijańskiej nie tylko we Włoszech, ale i w Europie.

Niemiecka szefowa  KE, Ursula von der Leyen, przed samymi wyborami postraszyła Włochów. Odebraniem pieniędzy – podając przykład Węgier i Polski – jeżeli zagłosują nie tak, jak Wysoka Komisja sobie życzy. Jednak Włosi wybrali tak, jak chcieli. Bracia Włosi, na czele z Giorgią Meloni, zwyciężyli niedzielne wybory (24%) i wszystko wskazuje na to, że wraz z Forza Italia i Ligą, utworzą nowy włoski rząd. Z Giorgią Meloni w roli premiera.

Wyniki wyborów we Włoszech, podobnie jak wcześniejszych w Szwecji, wskazują, że wcale nie jesteśmy skazani na marksowski determinizm historyczny. Na nieuniknione zwycięstwo „postępu”. Na  nieuchronne rządy lewicy i lgbt+.

Cieszy jednoznaczne stanowisko Giorgi Meloni za życiem, a przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. I wielokrotne odwoływanie się do naszej Wiary. Po zwycięstwie przytoczyła przecież słowa świętego Franciszka z Asyżu:

Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego.

Na ile to odwołanie do średniowiecznego mistyka i stygmatyka jest prawdziwe, a na ile jest kreacją wizerunkową na potrzeby elektoratu, okaże się w niedługim czasie. Całkiem średniowieczną katoliczką Giorgia Meloni chyba jednak nie jest, skoro żyje i ma dziecko nie z mężem, ale z partnerem.

Należy zatem życzyć przyszłej Pani Premier rychłego ślubu kościelnego. A wszystkim prawdziwie prawicowym, chrześcijańskim politykom nawrócenia. Bo to ich hipokryzja obudziła demony lewicowego postępu.

Bartosz Jasiński

Ostatnie wpisy autora