back to top
More

  Kobieta, matka, Włoszka, chrześcijanka! – Giorgia Meloni wygrywa

  Strona głównaPolitykaKobieta, matka, Włoszka, chrześcijanka! – Giorgia Meloni wygrywa

  Polecamy w dziale

  Francuski Front Narodowy o krok od pełnego zwycięstwa. 

  Po tym jak niemiecka CDU zagroziła francuskim Republikanom wyrzuceniem z EPL, w przypadku sojuszu z FN, poparcie dla Frontu wzrosło z 30 do 36%. Jeszcze 2% i FN ma szansę na utworzenie większościowego rządu.

  Mark Rutte nowym sekretarzem generalnym NATO

  Wybór na szefa NATO Marka Rutte, który opowiadał się za projektem Nord Stream 2 i resetem z Rosją, nawet po zestrzeleniu w 2014 holenderskiego samolotu, może nie być korzystny dla Europy Wschodniej.

  Afrykański Kongres Narodowy traci samodzielną większość

  Rządzący nieprzerwanie od trzech dekad Afrykański Kongres Narodowy (ANC) stracił samodzielną większość w parlamencie. Po raz pierwszy uzyskał mniej niż połowę oddanych głosów (40%) i będzie zmuszony wejść w koalicję.

  Narendra Modi po raz trzeci premierem Indii

  1.06 zakończyły się trwające od kwietnia wybory parlamentarne w największej demokracji świata. Spośród 969 mln osób uprawnionych w wyborach wzięło udział 642 mln (66%). Jest to rekordowa liczba głosujących na świecie.
  Cieszy jednoznaczne stanowisko Giorgii Meloni za ochroną dzieci nienarodzonych. Mamy nadzieję, że jej deklarowana Wiara jest autentyczna. Potrzebujemy odrodzenia się prawicy chrześcijańskiej nie tylko we Włoszech, ale i w Europie.

  Niemiecka szefowa  KE, Ursula von der Leyen, przed samymi wyborami postraszyła Włochów. Odebraniem pieniędzy – podając przykład Węgier i Polski – jeżeli zagłosują nie tak, jak Wysoka Komisja sobie życzy. Jednak Włosi wybrali tak, jak chcieli. Bracia Włosi, na czele z Giorgią Meloni, zwyciężyli niedzielne wybory (24%) i wszystko wskazuje na to, że wraz z Forza Italia i Ligą, utworzą nowy włoski rząd. Z Giorgią Meloni w roli premiera.

  Wyniki wyborów we Włoszech, podobnie jak wcześniejszych w Szwecji, wskazują, że wcale nie jesteśmy skazani na marksowski determinizm historyczny. Na nieuniknione zwycięstwo „postępu”. Na  nieuchronne rządy lewicy i lgbt+.

  Cieszy jednoznaczne stanowisko Giorgi Meloni za życiem, a przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. I wielokrotne odwoływanie się do naszej Wiary. Po zwycięstwie przytoczyła przecież słowa świętego Franciszka z Asyżu:

  Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego.

  Na ile to odwołanie do średniowiecznego mistyka i stygmatyka jest prawdziwe, a na ile jest kreacją wizerunkową na potrzeby elektoratu, okaże się w niedługim czasie. Całkiem średniowieczną katoliczką Giorgia Meloni chyba jednak nie jest, skoro żyje i ma dziecko nie z mężem, ale z partnerem.

  Należy zatem życzyć przyszłej Pani Premier rychłego ślubu kościelnego. A wszystkim prawdziwie prawicowym, chrześcijańskim politykom nawrócenia. Bo to ich hipokryzja obudziła demony lewicowego postępu.

  Bartosz Jasiński

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja