back to top
More

    Mentzen z Aspergerem chcą być prezydentem

    Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoMentzen z Aspergerem chcą być prezydentem

    Polecamy w dziale

    Dwanaście prac Donalda Trumpa. Pax americana et pax dei (12)

    Cieszy mnie odwołanie się obecnej administracji do Boga i Jego dzieła, do idei Ameryki przestrzegającej praw bożych, jaką była od początku. Obrona i rozszerzenie tej idei na cały świat – to dzieło jakie stoi teraz przed USA. Potrzebujemy koalicji Wolnego Świata dla obrony przed wrogami wolności.

    Dwanaście prac Donalda Trumpa. Koniec z globalizacją (10)

    Dług publiczny USA wyniósł w roku 2024 36 bln dolarów, przekraczając 130% PKB. Na spłatę samych odsetek wydano 1,2 bln USD. Chcąc uratować Amerykę przed bankructwem Donald Trump wdraża program naprawy państwa. Wprowadzenie ceł to kolejny ważny krok na drodze uczynienia Ameryki znowu bogatą i wolną.

    Dwanaście prac Donalda Trumpa. Najazd barbarzyńców (9)

    Z pomocą migrantów ktoś chce zniszczyć naszą cywilizację - chrześcijaństwo i wolność jednostki. Migranci chcą jedynie dostać azyl i żyć na nasz koszt. Nie chcą pracować i dostosowywać się do naszych norm, którymi gardzą. Australia pokazała już w 2001, że można zatrzymać migrację. Trzeba tylko chcieć

    Dziadku zrozum swojego wnuka

    Dla dobra Polski potrzebujemy wzajemnego zrozumienia - wielkiej koalicji dziadków i wnuków - pokolenia Solidarności i pokolenia Konfederacji. Tylko tak utrzymamy naszą wolność i niepodległość przed zapędami wariatów. No dobra, jeszcze Paulinę Matysiak z Partii Razem bym dorzucił :)
    Sławomir Mentzen, lider Nowej Nadziei, kandydat na prezydenta, przyznał się do zespołu Aspergera. Przed wyborami 2023 poświęciłem mu cały cykl, próbując zaszczepić w nim trochę empatii do wyborców. Teraz już wiem, nie mogło się udać.

    Wiele się wyjaśniło, Sławomir Mentzen, lider Nowej Nadziei, a zarazem kandydat Konfederacji na prezydenta, przyznał się do obciążenia zespołem Aspergera.

    Z tym naprawdę da się żyć. Da się nad tym pracować, odnosić sukcesy, więc to nie jest jakaś przeszkoda uniemożliwiająca życie, a w wielu sytuacjach to pomaga i daje możliwości, których inni nie mają – stwierdził w rozmowie z Polsat News. 

    Mentzen podał też nazwisko osoby, która jako pierwsza zdiagnozowała go i pomogła. To Przemysław Wipler, szara eminencja Nowej Nadziei.

    https://dorzeczy.pl/opinie/632878/mentzen-o-autyzmie-da-sie-z-tym-zyc.html

    Poświęciłem przed wyborami 2023 cały cykl Sławomirowi Mentzenowi, próbując zaszczepić w nim trochę empatii do potencjalnych wyborców. Nie udało mi się. Teraz już rozumiecie, nie mogło się udać. Ludziom z zespołem Aspergera nie można wmusić empatii. Tolerują nas tylko do czasu, gdy jesteśmy im pomocni. Potem pozbywają się nas jak papierka po cukierku. Spotkałem w życiu paru Aspergerów. 

    Sławomir Mentzen przegrał tamte wybory właśnie przez Aspergera. Nie potrafił wczuć się w oczekiwania ludzi gotowych na Konfederację zagłosować i w ciągu miesiąca stracił połowę poparcia. Również dzięki wsparciu innych Konfederatów obciążonych tą samą przypadłością.

    Możliwe, że problem dotyczy większości liderów Konfederacji, chociaż nie zdiagnozowanych. A największą kreacją Aspergera był prawdopodobnie wielki Janusz Korwin-Mikke. Skoro jednak mamy potwierdzony przypadek, zajmijmy się nim bliżej. 

    W wielu sytuacjach to (Asperger) pomaga i daje możliwości, których inni nie mają – twierdzi kandydat na prezydenta Polski, Sławomir Mentzen. Bardzo to zagadkowo brzmi. Nie da się tego zdania zrozumieć bez kontekstu, w którym znajdzie się też wybawca Mentzena z problemu, poseł Wipler. Jakie zatem możliwości mieli obaj panowie, których inni nie mieli? 

    Po dłuższym zastanowieniu wychodzi na to, że mister Asperger pomógł obu panom w przygotowaniu ustawy o Fundacji Rodzinnej, której członkowie nie muszą być ze sobą spokrewnieni! Chęć osiągnięcia korzyści własnej (też Asperger) pomogła obu posłom w zdobyciu poparcia dla projektu ustawy wśród posłów wszystkich formacji. Oni zyskali, a kancelaria prawna Sławomira Mentzena jeszcze bardziej. 

    Na tym właśnie polega Asperger. Dominuje myślenie o interesie własnym bez liczenia się z dobrem wspólnym. Czy jest to najlepsza rekomendacja dla polityka mającego reprezentować interes ogólny? Śmiem wątpić.

    Wygląda na to, że Asperger rządzi polską polityką od wielu lat. Donald Tusk na przykład, albo Mateusz Morawiecki, sami oceńcie.

    Czy zamiana jednego dziecka Aspergera na drugie cokolwiek pomoże? Nie sądzę. Zmiana na lepsze (dla nas wszystkich) nastąpi dopiero po pozbyciu się Aspergera z polskiej przestrzeni publicznej. Ale, żeby tak się stało, musimy zmienić system/sposób wyłaniania polityków – tylko tak wyeliminujemy aspergerów, a wybierać będziemy empatyków. 

    Jan Azja Kowalski

    Jan A. Kowalski
    Jan A. Kowalski
    Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

    Ostatnie wpisy autora

    Nowa Konstytucja