back to top
More

  Już od 24.01.2022 roku, od poniedziałku, lekarze będą leczyć ludzi – brawo!

  Strona głównaFelieton sobotni Jana A. KowalskiegoJuż od 24.01.2022 roku, od poniedziałku, lekarze będą leczyć ludzi – brawo!

  Polecamy w dziale

  Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – projekt przedsiębiorcy

  Dla sukcesu CPK potrzeba kilkuset metrów wylanego betonu, hangaru, i obniżki VAT z 23% do 19%. Taki VAT płacą teraz polscy przedsiębiorcy, odprawiając swoje towary w DE i zasilając Niemcy miliardami euro.

  Czy możemy powtórzyć fenomen polskiej Solidarności 80/81?

  Solidarność jest potrzebna PiS tak samo, jak Solidarność(88) komunistom. Jako podkładka do sprawowania władzy. Nie rozumiał tego kiedyś Marian Krzaklewski (AWS). Czy rozumie to teraz przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda?

  Precz z zielonym ładem!

  Czas powiedzieć UE szaleństwu NIE! Czas też powiedzieć NIE dzisiejszym polskim politykom - to ich "zasługa". Nie nadają się do zarządzania Polską - naszą Rzeczą Wspólną. Czas na Solidarność, jaką była w 1980

  Najważniejsza polska konstytucja 3 maja – Nic o nas bez nas (1505)

  Konstytucja Nihil Novi z 3 maja 1505 ograniczyła władzę króla, oddając państwo obywatelom. Teraz znowu potrzebujemy konstytucji przywracającej nam władzę nad państwem. Tak dla CPK! Precz z zielonym ładem!
  Stało się to, co jeszcze parę dni wcześniej wydawało się niemożliwe. Lekarze znowu zaczną leczyć chorych, zamiast kazać im łykać paracetamol ... i umierać w zaciszu swoich mieszkań. To wszystko w ciągu niespełna dwóch lat. Brawo!

  Sam nasz najlepszy premier, Mateusz Morawiecki, to zapowiedział. A towarzyszący mu minister Niedzielski nawet się nie uśmiechnął. Chyba się nie uśmiechnął😊 Przez zmarszczki na jego czole przebiegł nie uśmiech chyba, ale rzędy cyfr jak u każdego przedstawiciela sztucznej inteligencji. I am a robot, zdawało się informować jego oblicze. I am a robot.

  Zatem stało się to, co jeszcze parę dni wcześniej wydawało się niemożliwe. Lekarze znowu zaczną leczyć chorych, zamiast kazać im łykać paracetamol … i umierać w zaciszu swoich przytulnych mieszkanek. Po dwóch latach wzmożonej przez nieleczenie śmiertelności.

  Wiem, wiem. Osoby rozbuchane roszczeniowo jak zwykle będą narzekać, że dopiero po 60-tym roku życia będzie przysługiwał choremu ten przywilej. Ale zapytam, bez złośliwości: a kto choruje przed ukończeniem 60-tego roku życia?

  Gdybym zachorował przed 60-tym rokiem życia, to chyba bym spalił się ze wstydu, albo umarł, co na jedno wychodzi.

  Weźmy za przykład 82-letniego ojca mojego kolegi. Rok temu, gdy jeszcze lekarze nie leczyli chorych (po 60-ce), dostał zawału. Trafił oczywiście na Izbę Przyjęć i na problem. Nie miał aktualnych badań na covid-19. W związku z tym nie mógł zostać przyjęty. Ale miał wyjątkowe szczęście, bo podczas tego całodobowego czekania atak się powtórzył. Lekarze zinterpretowali to jako nagły przypadek i podjęli reanimację. Pacjent, wyjątkowo uparty lach sądecki, przeżył.

  A teraz?

  Teraz może spokojnie czekać na kolejny zawał. Pewny, że tym razem akcja ratowania mu życia nastąpi bez administracyjnej zwłoki. Nasz premier mu to załatwił.

  A minister Niedzielski … chyba przytaknął.

  Wiem, wiem. Wielu 60-cio latków +, wychowanych w kulturze przyczyna-skutek, zada sobie to niedorzeczne pytanie: dlaczego? Dlaczego musiało dodatkowo umrzeć 84 000 osób w roku 2020 i 120 000 w roku ubiegłym?

  Odpowiadam, broniąc rządu i Centralnego Planowania. A skąd miałby niby nasz rząd wziąć dane potrzebne do podjęcia decyzji przekazanej na konferencji w dniu 21.01.2022 roku, gdyby nie ta zwiększona umieralność? Zastanówcie się niedowarzeni logicy. I zawstydźcie się.

  Żeby coś poprawić w sferze centralnego zarządzania rzeczywistością, najpierw musi się wydarzyć jakiś niedobór, brak lub nieszczęście. Jak, nie przymierzając, brak sznurka do snopowiązałek w sezonie żniwnym za 1. bolszewii. A gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą – chyba pamiętacie?

  Jan Azja Kowalski (l.58)

  PS. Jeszcze tylko dwa lata, jeszcze tylko dwa lata😊

  Jan A. Kowalski
  Jan A. Kowalski
  Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

  Ostatnie wpisy autora

  Nowa Konstytucja